![[Teszt] Diablo 4](/~thumbnail/lilith.jpg.ca04m.k.article-00-1a-74.3amfqve.jpg)

Diablo 4
A Diablo 4 ezúttal nagyon sötét, a második rész rajongóihoz inkább szóló kalandot igért, persze a D3 kényelmi funkcióival - megnéztük, mi igaz mindebből!
A Diablo 4 ezúttal nagyon sötét, a második rész rajongóihoz inkább szóló kalandot igért, persze a D3 kényelmi funkcióival - megnéztük, mi igaz mindebből!
Falj az életedért! Amúgy is fontos az életben maradáshoz a táplálkozás és folyadékbevitel, de a NIS America legújabb taktikai RPG-je ezt is egy egészen új szintre emeli.
Bub és Bob, avagy a buborék sárkányok kalandjai már gyerekkorunk óta követnek minket. A játéktermekben, valamint Commodore 64-en és Sega Master System rendszereken is (meg sok más platformon) találkozhattunk velük. Most az új játékuk a Puzzle Bobble vonalat folytatja. Teszt!
A DOS-os PC játékok elérhetősége elég sokszor okoz fejtörést. "Ami nincs a GOG-on, azt szinte el sem lehet érni hivatalosan...", mondtuk sokáig. Az abandonware honlapok pedig szürkezónásak... Most néhány SSI játék került fel a digitális polcokra, köztük a vámpíros Veil of Darkness.
A mértéktelen környezetszennyezés végső állomása és a klímaszorongástól szenvedők legrosszabb rémálma a mégis reményteli After Us, amelyben az emberek által elpusztított és állatok nélküli világ romjain teremthetjük meg az élet visszatérésének feltételeit.
A hónap egyik legizgalmasabb meglepetése szokás szerint megint a független fejlesztőktől érkezett. A Tiny Thor már az első screenshotokon szerelembe ejti azokat, akik a kilencvenes években...
A LEGO 2K Drive egy meglepően magabiztos kitérőnek tűnik a Visual Concepts sportjátékok uralta portfoliójában. Sajnos a kiadói részleg már nem volt képes hasonlóan kellemes meglepetést okozni a monetizációjával. TESZT!
Miért kell 2023-ban úgy kinéznie egy friss megjelenésnek, mintha az 1998-as PlayStation kollekcióból húzták volna elő? A The Tartarus Key megadja a választ.
Egy új Legend of Zelda játék megjelenése mindig egyfajta gamer-ünnep, mi pedig teli torokból ünnepelünk, miközben a Királyság krokodilkönnyeket hullajt. Nahát, hogy milyenek vagyunk!
Egy új Street Fighter megjelenése nem kicsi esemény - egészen pontosan hét éveket kell mostanában várni rá, a 2009-es konzolos SF4 megjelenése óta. A Street Fighter franchise, tisztelt harcostársak, visszatért - és alaposan körbejártuk, hogy mit is tud a Capcom legfrissebb kiadványa. Teszt!
A Star Trek videojátékok végső határát bizonyos értelemben a Telltale-mechanikákra épülő kalandjátékok jelenthetik. Gondoljunk bele, milyen más műfaj adhatja át jobban Roddenberry filozófiájának lényegét, mint amelyben mi magunk hozzuk a vízválasztó (sokszor élet-halál) döntések egész sorozatát. Tesztlaborba
Egy némiképp csalódást keltő alapjáték után a DLC-n állna, hogy valamennyire kiköszörülje a csorbát. Az In Tanta We Trust azonban keveset markol, azt is bizonytalanul.
Sok-sok csúszás után megjelent végre a The Lord of the Rings: Gollum. De megérte vajon ennyit várnunk Gollam és Szméagol történetének ezen vadonaúj fejezetére?
Menjünk még egy kört az FFVI körül, jó? A sorozat talán legjobb játéka megérdemli, hogy megnézzük, milyen specifikus módosítások történtek a Pixel Remastered kiadás kapcsán.
Ilyet még nem láttatok! Vagy mégis? A Whisfully fejlesztői innováció helyett “csupán” hibátlanul alkalmazzák a legjobb "cinematic platformerek" elemeit, így pedig amit kapunk, az egy varázslatos utazás lesz. Tesztlaborban járt a Planet of Lana.
A nagyobb címek megjelenésének árnyékában kissé elsikkadnak az olyan különleges gyöngyszemek, mint a Tin Hearts, amelynek létezéséről bevallom, én is csak a tesztkódért jelentkezéskor értesültem, pedig micsoda vétek lett volna lemaradni róla!
A roguelike mechanikák jól passzolnak az akció-RPG műfajhoz, sok fejlesztő tudja ezt nagyon jól. A következő üdvöske az izometrikus nézetet követi és a cyberpunk apokalipszis felé terel minket. Teszt.
A Mega Man Battle Network mindig egy furcsa jószág volt, amivel már a GBA-s időkben is el lehetett vastagon szórakozni. Hat rész, összesen tízféle kiadásban került most egy (pontosabban kettő) csomag keretei közé. Lássuk, a Capcom hogyan gondozza az örökségének ezt a furcsa leágazását.
JRPG, rengeteg finom kraftolós mechanikával? Opcionális tartalmakkal? Nem épp 30 plusszos férfiaknak való sztorival? Nos, ez az Atelier sorozat, amelynek a Ryza trilógiájának harmadik részét vettük nagyító alá. Teszt.
A rémálomban felébredő bátor kisfiú nővére megmentésére indul a sűrű sötét erdőbe, ahol a skandináv folklór rémei leselkednek rá és szörnyű pogány rituálék kísérik útját, az egyetlen reménysugarat pedig egy különös világító kő jelenti. Végighaldokoltuk a Bramble: The Mountain Kinget!
Szeretjük a ritmus játékokat, de még jobban a verekedős cumókat. A God of Rock személyében a magunkfajtákhoz hasonló gamereknek való házasság született, ugyanis keresztezték ezt a két remek stílust. Teszt!
Az Asphalt sorozat kiváló játékmechanikai alapot, míg a Disney és a Pixar világa rendkívül gazdag és hálás tematikát képes biztosítani egy gokartversenynek. Innentől tulajdonképpen lehetetlen elrontani. Vagy mégsem?
Az év legjobb játékai eddig szinte kivétel nélkül feldolgozások voltak. És a nosztalgikus sor az Advance Wars újrázással sem szakad meg.
Mit csinál Daniel Manzano, miután 25 év DJ-zés féktelen bulijai után valami másban szeretné kiélni magát? Dr. Kucho! néven játékot fejleszt, és hosszú-hosszú évek érlelése után olyan címeket dob a piacra, mint a Moons of Darsalon.
A Respawn újra a messzi-messzi galaxis felé veti a tekintetét, vele együtt pedig minket is egy új kalandra csábít. Teszti mindezt kibővített eszköztárral, de változatlan alapokkal. De vajon még mindig vele van az Erő?
Akárki akárhogyan próbálja korbácsolni a kedélyeket, az Arkane mind a Dishonored, mind pedig a Prey játékokkal bekerült a hallhatatlanok sorába. Talán épp ezért furcsa az, amit a Redfall kapcsán is tapasztalunk: vérszagra gyűlik az éji vad.
Sokadik újrakiadásához ért az ikonikus JRPG sorozat első hat darabja, ezúttal rengeteg kényelmi funkcióval érkeznek a klasszikus Final Fantasy-k.
Nem kis feladat egy olyan múlttal rendelkező sorozatról írni, mint a Zen Studios által készített és gondozott Pinball FX. Az újrakevert, sorszámozatlan iteráció lényegében folytatja a jól kidolgozott alapokat, de belül egy teljesen átszerelt óramű ketyeg. Így a Pinball FX új is meg nem is. Teszt!
Apró, ám megbecsült pályakezdő postásként szaladgálhatsz a Mail Time bájos világában, ahol hibbant erdei állatkák ügyes-bajos dolgait megoldva bizonyíthatod rátermettségedet végtelenül stresszmentesen.
Hogy milyen sokféle irányból lehet megragadni a metroidvania műfajt, arra kiváló példa volt a 2013-as Teslagrad, melynek most a folytatása is a környezeti fejtörőkre fókuszál. De vajon mennyire sikerült előrelépni összességében?
Egy évvel az alapjáték után a Guerrilla ismét a Horizon világába csábítaná a játékosokat, mindezért cserébe pedig egy új területet, kibővített eszköztárat és egy minden eddiginél látványosabb történetet kínál. Elég ennyi?
Az utóbbi évek legfuribb Final Fantasy játéka minden kétséget kizáróan az első FF-sztorit feldolgozó Stranger of Paradise lett, amely nem csak a memékben hoz káoszt, de a PC port tekintetében is. Lássuk, mit tud ez a szerethető szörnyeteg!
Mi történik akkor, ha néhány Capcom-veterán összeáll, hogy egy dögös árkád játékból készítsen folytatást? 1996-ban például az Osman (Cannon Dancer) megjelenése lett a konstelláció ereménye.
A Cthulhu-mítosz lényegében a szórakoztatóipar zöldesbarna ketchupja: mindegy, mihez öntjük hozzá, a végeredmény csak jobb lehet tőle. Valószínűleg így gondolják ezt a Frogwares fejlesztői is, hiszen 2007-ben piacra dobták a Sherlock Holmes: The Awakened című játékukat...
A Broforce, a Genital Jousting és a Terra Nil stúdiója a PlayStation VR2 frissen nyílt amfiteátrumába is bezavarta bukdácsoló gladiátorait. Lássuk mit kínál az új headsettel a sisakunk alatt!
A cég alapításának ötvenedik évfordulója alkalmából őrült, játékokon és műfajokon átívelő nosztalgiatripre invitál bennünket az Atari - immáron PS5 és PS4 platformokon is.
Rég elfeledett kincsek és kimondhatatlan szörnyűségek kísérnek az utunkon, pedig mi csak pecázni indultunk a rozoga hajónkkal.
Manapság nem gyakran szaladunk bele igazi hithű sallangmentes akciójátékba - szerencsére a Kraino az elfuserált helyzet megsegítésére siet.
Az a nagy helyzet, hogy bármikor vevők vagyunk a Nyugati Utazás n+1-edik feldolgozásának játék formájára - és hát a The Crown of Wu egészen dögös artwörkökkel meg promókkal igyekezte felkelteni az ember érdeklődését. Rá is haraptunk. Teszt.
A Nintendo alaposan megvárakoztatta a rajongókat a definitív Super Mario Bros moziélménnyel. Az 1993-as filmbaleset után harminc évvel egy olyan újraértelmezéssel rukkolt elő az Illumination és a Nintendo párosa...
Mindig is vonzódtunk a városépítős játékokhoz, és mára a konzolokon is elfogadott a műfaj képviselőinek megjelenése. Bár a közönség nem tobzódik a nagygépes átiratokban, most az Ubisofttól érkezik egy megoldás, az Anno 1800 portjának köszönhetően. Teszt.
Irány a murva, rikácsoljon a mitfárer, zörögjön a kavics a kasztni alatt! A Forza Horizon 5 egy mexikói rallikalandra hívja a játékosokat, de a DLC több szempontból is elmarad a korábbi tartalmakhoz képest. Teszt!
Viszonylag felkapott Kickstarter-projektként bizonyára sokan várták ennek az indie metroidvaniának a megjelenését, a Curse of the Sea Ratsnek azonban nem akármilyen címek táborában kellene bizonyítania.
A trailerek alapján nehéz volt hova tenni a Tchia-t, de a PS+ szereplés és a végső produktum körüli hype végül sokak számára nyilvánvalóvá tette, itt egy kedves, kellemes produktummal gazdagodunk.
A hunting action RPG-vonalon egyértelműen kiemelkedő (és domináns) sorozat a Monster Hunter, de szerencsére ettől függetlenül csurrannak-cseppennek más játékok is a műfaj rajongóinak. A Koei Tecmo korábban a Toukiden sorozattal kísérletezett, ám az idén Wild Hearts címen megjelent játék egy ettől teljesen független, új kihívója a Monster Hunter szériának.
Sokan meglepődtünk, amikor kiderült, hogy a Bayonetta egy előzménysztorival bővül, ami ráadásul alaposan meg is változtatja a sorozattól megszokott alapokat. A Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon megérkezett, és meglepetések sorát hozta magával mindenféle értelemben.
A Like a Dragon: Ishin! egyszerre remake és remaster, ráadásul nem tagja a sorozat fősodrának. Mégis, ízig-vérig Yakuza játék, azok minden jellegzetességével együtt.
A négyes számú Resident Evil is remake formájában éled újra, tesztünk után pedig most néhány tippel is készültünk számotokra, hogy felkészülten vághassatok neki a kalandnak.
Tapasztalt japán nagyágyúkat bevetve támad a körökre osztott taktikai játékok piacán a Redemption Reapers, de úgy tűnik a rutin sem mindig garancia a minőségre.
A 2008-ban Nintendo-exkluzívként Wii-re megjelent Project Zero 4: Mask of the Lunar Eclipse végre Japánon kívül is debütál PC-n és a jelen generációs konzolokon, megvalósításában pedig felér egy időutazással a múltba. Visszatértem a holdkórosok szigetére!