Szuper haver, avagy egy nem mindennapi barátság története
A Titanfall 2 egy 2016-ban megjelent FPS PC-re, illetve XO meg PS4 konzolokra. Én eredetileg nem akartam vele játszani, de az első rész lelövését követően kedvet kaptam hozzá.
A folytatás legnagyobb újítása egy egyjátékos kampány mód, amiben egy függetlenségéért harcoló, peremvidéki kis milícia szemszögéből vesszük fel a harcot az IMC ellen. Főhősünk egy Jack Cooper nevű, zöldfülű pilóta, akinek az első éles bevetése majdnem az utolsó is lett. Azonban nem csak túléli, hanem társra is szert tesz egy BT-7274 nevű titán személyében. Kettejük kapcsolata adja a játék fő gerincét, összesen 10 fejezeten át kísérhetjük végig a kalandjaikat. Ezek több pályarészre lettek felosztva, viszont mindegyik helyszínnek megvan a maga karakterisztikája, időnként főellensége, illetve egyedi játékmechanikája.
Apropó mechanika: amíg a titánban ülve egy lassú, de pusztítóbb módon harcolhatunk, addig pilótaként a falon futás és dupla ugrás akrobatikájával sebesen közlekedhetünk. Ezek nem csupán a pályákon fölszedhető, "rejtett" sisakok miatt fontosak, hanem a többjátékos mód miatt is. A program multija ugyanis szintén jól meg lett csinálva, vagy egy tucat játékmód áll a játékosok rendelkezésére az Attrition nevű csapatharctól kezdve a védekezős Coop módig bezárólag. Teljesítményünk függvényében nem csak a játékos, hanem a legtöbbet használt fegyver és titán is fejlődik, új lehetőségeket és perkeket megnyitva, de ezeket akár meg is vehetjük játékbeli valutáért.
Habár a Titanfall 2-t anyagi bukásként szokták elkönyvelni, ez se az egyjátékos mód minőségén, se a multiplayer népszerűségében nem érződik. Ugyanis (talán pont a TF1 lelövése miatt) még most is sokan játszanak vele, így kezdőként is simán bele lehet ugrani a gyors, de élvezetes meccsekbe.
Pro:
összerakott sztori;
változatos singleplayer pályák;
a főszereplő és titanja közti barátság;
gyors, akrobatikus játékmenet;
multiplayer játékmódok;
multiplayer fejlődés;
Kontra:
a házgyáras pálya nem jött be;
normalon túl könnyűnek éreztem;
gyakori kilogolások a multi menüben (de meccs közben egyszer sem);
(nálam) erőltetett lokalizáció;
Kiknek ajánlható?
A sci-fi FPS-k rajongóinak mindenképpen ki kell játszaniuk a kampányt, de a multit is kipróbálhatják azok, akik nem riadnak vissza a gyors játékmenettől.