Sorakozó, 1-2! Amerikai katonásdi, 3-4!
A Battlefield 3 és 4 részeit gondolom nem kell nektek bemutatnom. Én az EA Play előfizetés keretében pótoltam őket, ami tartalmazza a Premium tartalmakat, beleértve több multi DLC-t is.
A Battlefield 3 kampánya egy terroristavezér megállításáról szól, a főszereplő Blackburn őrmester mellett még két másik katona szemszögéből elmesélve. Bár a kampány során a hitelességre mentek rá, ami magával hordozta is a laikusok számára nehezen követhető military szleng kifejezések használatát is, viszont egy kellően izgalmas, változatos és hihető sztorit raktak össze. (Aminél a mából nézve külön extra, hogy pár évvel a játék megjelenése után mennyi minden hasonlóan történt az Iszlám Állam felemelkedésével.) Viszont a negyedik rész ezt elvetette, és behozott egy CoD és hollywoodi filmek által inspirált, őrült hullámvasút módjára száguldó történetet egy lehetséges kínai offenzíváról. (Reméljük ebből semmi se lesz valós...)
A játékmenet mindkét esetben fedezékharcos FPS, mi is, ellenfeleink is pár bekapott golyótól elfekszenek. Segítőink vannak mindkettőben, bár a BF4 kampánya alatt találkoztam nem egy furcsa jelenettel, mintha társainknak nulla sebzése volna... Grafikailag ez volt talán az első játék, ami kinézetben fölvette a versenyt a 2007-es Crysis-szel, bár a harmadik rész igen sokszor játszódik félhomályban, sötétben vagy tűző napon. A folytatásban még tovább csiszolták a kinézetet (generációs nyitó cím is volt), mostani gamer PC-ken érdemes Ultra beállításokkal meglesni a végeredményt. A multiplayerbe csak belekóstoltam, mindkét játéknál vannak még aktív szerverek, bár a negyedik e téren jobb választás.
A végére hagytam két bosszantó kellemetlenséget. A Battlefield 3 számítógépen még most is a Battlelog weboldalt használja főmenünek (az f2p játékoknál ez még oké volt, de itt?!), míg a negyedik rész az Origin erőltetett lokalizációja miatt nem engedte az eredeti angol verziót települni. Na mindegy, úgyis jön a következő...
Pro:
szép grafika;
a fedezékes harcrendszer;
izgalmas történet a BF3-ban;
hatalmas singleplayer pályák a BF4-ben;
a dinamikus zenék;
a járműves részek;
aktív multiplayer;
Kontra:
a BF3 még mindig weblapról indítható (PC-n);
a BF4 eltúlzott sztorija;
a társaink a BF4-ben;
bugos kampány a BF4-ben;
Kiknek ajánlható?
A singleplyer kalandok kedvelőinek a harmadik, a multiplayer rajongóknak a negyedik részt ajánlom.