Üdvözlet a pokol belpesti bugyrában!
A Studio CiGi egy nemrég alakult magyar fejlesztőcsapat, akiknek az első játéka a Majd nálatok. Nevezhetnénk akár böngészős flashjátéknak is, ha a formátum nem lenne (tetsz)halott, amúgy HTML5-ön alapul.
Egy átbulizott éjszaka után éppen a laptopodon ütöd el az időt, amikor is a készülék bekrepál. Elindulsz egy szervizest keresni, miközben bejárhatod Budapest belvárosának szürreális világát. Bár a program kalandjátéknak titulálja magát, nem tartogat kihívást, mivel igazából a felfedezésről szól. Legyen szó egy kihallgatott párbeszédről, vagy egy eldobott újság átlapozásáról, a Majd nálatok inkább tekinthető egy korlenyomatnak a 2020-as évek eleji Budapest fiatalságáról. (Mivel trailert nem találtam, ezért alant egy teljes végigjátszás látható.)
A nézőpont engem a The Sims által használt izometrikus perspektívára emlékeztetett, persze rajzolt 3D helyett valós fényképekből összevágott grafikával. Magadat soha nem látod, csupán a környezetedet, ez kicsit segíti is a beleélésben. A használható elemeket a program a kurzor rávitelekor fényárba úsztatja, ám amíg a tárgyakat akármennyiszer lehet birizgálni, addig a párbeszédeket csupán egyszer játssza le. A játék nem használ túl sok hangeffektet, szinkronizált dialógus sincs pár rövid szót vagy hümmögést leszámítva, de a minimalista zene a játékhoz illő aláfestést nyújt.
A Majd nálatok ingyen játszható a böngészőből, viszont nálam perceken keresztül töltött, amire el tudtam indítani. Nem tudom, hogy ez a netkapcsolat kérdés-e, de ha valaki nem akar várni, annak ott a linkelt videó.
Pro:
rövid;
a szürreális korlenyomat;
a Simset idéző perspektíva;
a képekhez fűzött megjegyzések;
oké háttérzene;
ööö... ingyenes;
Kontra:
fárasztó humor;
nehezen kisilabizálható kézírás;
a galéria hosszú, filozofikus párbeszédei;
csak egyszer lehet a párbeszédeket meghallgatni;
mázlifaktor, hogy ne egyből a játék végére ugrojunk;
lehetett volna több interaktolható tárgy;
(nálam?) hosszú betöltési idő;
Kiknek ajánlható?
Ha valaki kíváncsi a Budapest belvárosi ifjúság világára, akkor e játékkal kap egy betekintést némi szürreális szűrőn át.