Csak a tények, személyes kommentár nélkül.
Az első eset: Formula-1, Európai Nagydíj
Mark Webber óriási balesetét követően a 9. körben pályára hajtott a biztonsági autó, amire a mezőny nagy része pillanatok alatt reagált, és gyorsan túl is esett a kötelező kerékcserén, az élmezőny négy tagja - Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Fernando Alonso és Felipe Massa - azonban még egy kört kintmarad a pályán. Vettel még azelőtt át tudott hajtani a célegyenesen, hogy a safety car kihajtott volna a boxutcából, a mögötte jövőő hármas azonban már a biztonsági autó mögött találta magát: a trió élén Hamilton érkezett, aki néhány másodpercig elgondolkozott azon, hogy szabad-e előznie, ám végül megtette ezt - a probléma az volt, hogy picivel az ezt tiltó vonal után tette már ezt meg. A verseny újraindítását követően Hamiltont boxutca-áthajtásos büntetéssel sújtották, ami a pályán kiautózott előnye miatt a verseny végeredménye szempontjából semmit sem befolyásolt. Alonso, aki Hamilton mögül szemlélte az incidenst unfairnek nevezte az esetet - nem véletlenül, hiszen ha brit versenyző nem szabálytalankodik, akkor a Ferraris pilótához hasonlóan ő is visszaesett volna a mezőny második felébe. A végeredmény: Hamilton legfeljebb tizenöt másodpercet (és nulla pozíciót) veszített a büntetésével, miközben maga a szabálytalanság ennek a többszörösét hozta neki, és végül második helyen ért célba, megerősítve első helyét a világbajnoki pontversenyben.
A második eset: Labdarúgó-Világbajnokság, Németország - Anglia
A vébé egyik legjobban várt nyolcaddöntőjén a németek a 32. percben Miroslav Klose és Lukas Podolski találataival már két góllal vezettek az angolok ellen, a Háromoroszlánosok azonban még az első félidőben egyenlíthettek volna: előbb Matthew Upson szépített, majd Frank Lampard lövése pattant a kapufáról a gólvonal mögé, amit lényegében mindenki látott, és egyből tudomásul is vett... kivéve a játékvezetőt, és az azon a térfélen dolgozó asszisztensét. A játékszer közel egy méterrel a gólvonal mögött pattant le. A vonalbíró meglehetősen távol állt az alapvonaltól, így nem láthatta tökéletesen az esetet, egy méter azonban már meglehetősen nagy távolság. Aki pedig tapasztalt meccsnéző - egy partjelző esetében ez talán nem naív feltételezés -, az már pusztán fizikai úton is bizonyítani tudja a gól szabályosságát: ha a labda a felső lécről csapódik le, és utána kifelé pattan a kapuból, az azt jelenti, hogy a gólvonal mögött kellett földet érnie. Itt ráadásul még csak nem is ez történt, hiszen a labda ezt követően másodszorra is rápattant a kapufára, vagyis olyannyira belülről kellett visszafelé pattannia a játékszernek, hogy még csak a lehetősége sem merül fel annak, hogy a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon. Az egyenlítés tehát nem történt meg, így Anglia kénytelen volt továbbra is kitámadni. A fő veszélyt ilyenkor a kontrák jelentik: a németek tökéletesen végig is vezettek ezekből kettőt, így végül 4:1-es végeredménnyel jutottak tovább a legjobb nyolc közé.
A harmadik eset: Labdarúgó-Világbajnokság, Argentína - Mexikó
Argentína és Mexikó nemzeti tizenegye kiegyenlített, és néha látványos játékot mutatva feszült egymásnak a tegnap esti nyolcaddöntőn - egészen a 26. percig, ekkor ugyanis Carlos Tevez megszerezte a vezetést a dél-amerikaiaknak. Hamar kiderült, hogy érvénytelen góllal: a Manchester City játékosa jó egy méteres lesen kapta a labdát - a vébé eddigi legnagyobb bírói tévedését láthattuk. A mexikóiak természetesen rögtön reklamálni kezdtek az asszisztensnél, amit csak tetézett az, hogy a stadionban - egyébként a szabályokkal ellentétben - azóta a visszajátszás is igazolta a tévedést, ám miután a hivatalos álláspont szerint a játékvezető videós bizonyíték alapján nem változtathatja meg a döntését, ezért a találat érvényes maradt. A tévedés érthetetlen: a gól előtt a kapus a tizenhatos vonalához közel volt, ami azt jelenti, hogy a partjelzőnek két, azaz kettő darab játékost kellett Tevez előtt látnia ahhoz, hogy ne legyen szó leshelyzetről. A mexikóiak tehát gólhátrányba kerültek, a lélektani hátrány azonban sokszorosa volt ennek, amin láthatóan lassan tudták csak túltenni magukat a játékosok. Argentína végül 3:1-es végeredménnyel jutott a negyeddöntőbe.
Talán sorsszerű volt, hogy a második és a harmadik eset egy napon, egyaránt kiélezett szituációkban történt - ha a következmény a videobíró bevezetése lesz, akkor mindenképpen.