Színes, neonfényes, amerikai akció sci-fi vígjáték. Kizárólag VHS-en!
Eleinte április 1-i tréfánk gondolták a Far Cry 3 DLC-jének bejelentését, de aztán 2013-ban tényleg megjelent a Blood Dragon alcímű expanzió, ami egy alternatív, poszt-apokaliptikus 2007-ben játszódik.
A játékost Rex Colt őrmester szerepében egy trópusi szigetre küldik, hogy megakadályozza egykori főnökének, Sloan ezredesnek a világuralmi terveit. Elég egyszerű sztori, de csupán alibi a különféle fricskákhoz és poénokhoz. Mert a Blood Dragon lényegében egy paródia, egyben tisztelgés a nyolcvanas évek és kora kilencvenes évek pop kulturális film meg videójátékos klasszikusai előtt. A játékos számtalan referenciát szúrhat ki a beszólásokban meg az Amiga korszakot idéző átvezetőkben, amihez hozzájön az is, hogy a főhőst Michael Biehn (Terminátor 1, A bolygó neve: Halál) szinkronizálta.
A játékmenet persze maradt a "szokásos" Far Cry recept néhány módosítással, pl. nem sebződünk zuhanáskor. Külön kiemelendő a címszereplő vérsárkányok, amely óriás bestiák ránk is veszélyesek, viszont a lelőtt katonák holttestéből kitépett(!) kiberszívekkel terelhetjük is őket. A gyűjtögethető cuccok mellett kétfajta mellékküldetés is van, ezek tejesítésével nyithatjuk meg a fegyvereink fejleszthetőségét. A lilás, neonfényes a látványvilág ugyan egy idő után egyhangúvá válhat, viszont a Power Glove synthwave zenéi végig megadják a kellő retro hangulatot.
Habár a főküldetések nagyon hamar véget érnek, érdemes a Far Cry 3 Blood Dragont kimaxolni, és az ezzel feloldott a szövegeket végigolvasni, mert a készítők nem fukarkodtak a humorbombákkal. Sőt, nem egy alkalommal önmagán, mint open-world játék is képes élcelődni.
Pro:
debil környezet;
humoros leírások;
logikusan felépített játékmenet;
film- és videójátékos referenciák tömkelege;
a főhős és ellenfeleinek szövegei;
a parodisztikus humor;
a szintizenék;
a görbe tükör tutorial;
Kontra:
túl rövid fősztori;
unalmas mellékküldetések;
időnként nem jegyzi meg a játék a már felszedett holmikat;
kár, hogy nem a trailer rajzfilmes stílusában készültek az átvezetők;
Kiknek ajánlható?
Még ha utálod is a Ubisoft játékok open world játékmenetét, a Blood Dragont a parodisztikus humora miatt akkor is érdemes kipróbálni.