[Teszt] Far Cry 5 - Season Pass DLC-k

Far Cry 5 - Season Pass DLC-k

mcmackoGéczy Attila2018.09.23. 22:30

A Far Cry ötödik részével az Ubi új szinteket próbált belőni, nem csak az alapjáték minőségét tekintve, hanem a DLC tartalmi támogatások vonatkozásában is. A játékhoz olyan szezont tervezett a vállalat, amely a szépemlékű Vérsárkányos kiegészítő minőségét próbálja megtriplázni, mégpedig három különálló, hangulatában, és helyszíneiben is elkülönülő mini Far Cry epizódként. Ez az okoskodás kifejezetten jól sikerült az Ubinak, mert ha valaki a tavaszt végiglövöldözte Montanában, a nyár érkeztével hasonló lelkesedéssel vethette bele magát a három hangulatilag teljesen elkülönülő, mégis teljes mértékben Far Cry-szerű történetbe. Némi agyalás után az is egyértelművé válik, hogy ezek a tartalmak bizony koncepciós próbaként kezdhették meg útjukat, feltételezve, hogy az Ubi komolyan gondolkodik a franchise jövőbeli megoldásain. A mostani eresztések közül van, amelyik simán elvinne egy teljes játékot is a hátán, de van olyan is, amiből bizony egy óra játékidőt is soknak érezhet az ember.

Nesh kollégával közösen néztünk rá ezekre a kiegészítőkre, melyek közül az első a Hours of Darkness címet viseli.

No, nem lett volna túl jó vége a DLC mustrának abban az esetben, ha a Season Pass végig olyan színvonalat képvisel, mint a vietnámi katona történetét feldolgozó első epizód. A sűrű dzsungelbe pottyant katonának az életéért kell küzdenie, egészen pontosan el kell magát verekednie a kiutat jelentő Firebase lokációig. Ezzel nem is lenne nagy probléma, de ugye a dzsungel sötét, a vietkongok pedig minden zugba bevették magukat, és a környéken lezuhant bajtársainkat is alaposan elintézték. A menekülés közben tehát gerillabázisokat kell felszámolnunk (legyen szó felszíni plántációról, vagy barlangos rejtekhelyekről), foglyul ejtett harcostársakat kell kiszabadítanunk, és túl kell élnünk minden áron. A szokásos Far Cry mechanikák eléggé vissza lettek fogva ebben a kiegészítőben, cserébe lopakodást és atmoszférát szerettek volna nekünk a fejlesztők becsempészni a képletbe, de ezzel csak két bajunk adódhat. Egyrészről a lopakodás egész egyszerűen nem élvezetes, a fojtogató atmoszféra pedig baromi egysíkúvá válik. Hiába a több órányi tennivaló, az ember inkább fogja magát és elindul a kimenekítési pozícióig. A háttér ugyanis önismétlő, olykor szinte csúnyának is nevezhető. A lopakodás és a főhős katona mivoltából adódó speciális lehetőségek (pl. légicsapás kérése) pedig túl gyorsan kifulladnak ahhoz, hogy jó szájízzel maradjunk rajta a Sötétség Óráin. Eleget mondok azzal, hogy ez az epizód szinte állandó jelleggel a Shellshock második részét is megidézte a tesztelő fejében? Na, ugorjunk!

A Lost on Mars ezzel szemben teljes minőségi előrelépést hoz, sőt, azzal sem túlzunk, hogy az idei év egyik legjobb kiegészítőjét köszönthetjük a szerény személyében. A játék egyszerre ötvözi a Starship Troopers és a Tremors bogárinvázióját a Redneck Rampage humorával és sok olyan geek utalással, ami simán felér a Blood Dragon szintjéig. Az FC-mechanikák is ügyes csavart kapnak. A marsi terepen vissza kell állítanunk néhány helység elektronikai rendszerét, máskor a főhősünk legjobb cimborájának a testrészeit (!) keresgéljük, időközben pedig szelvényezett királynőkre vadászunk. A térkép különösen jó felépített, és nagyon látványos is. Xbox One X-en (és persze megfelelő HDR-es 4K kijelzőn) a sziklás vidék látványa döbbenetes ,a fémes építmények pedig ridegen törik meg a vörös kőtengert. A Lost on Mars rengeteg olyan finomságot vezet be, ami saját lábán is lazán megállna. A jetpack-es közlekedés például remek dinamikával bír, de ott vannak a vertikális ugrabugrát igénylő tornyok, vagy a fészkekkel összenőtt földi építmények. A fegyverjáték is eltér a szokásostól, nem beszélve az ufók által elrabolt tehenekről és csirkékről, akiknek szintén különleges szerepük lesz (mondom én, hogy Redneck Rampage!) Összegezve, egy általánosságban kiemelkedő minőségű DLC a Lost on Mars, amelyet minden Far Cry 5 játékosnak ki kell próbálni! Nesh tesó, tiéd a szó!

A Dead Living Zombies egy nagy kampány helyett 7 kisebbet ígér. Egészen pontosan hét, egymástól teljesen független "filmet," hiszen a harmadik DLC-ben a népszerű zombis témát rángatják elő a Ubisoftnál, méghozzá mindezt úgy, hogy a műfajba tartozó mozik ismerős és valamennyire klisés helyszíneit és fordulatait vonultatják fel. A harmadik kiegészítő érdekessége, hogy egyedül és másodmagunkkal is végiglövöldözhetjük a pályáit, valamint az egyes mozik teljesítése után az adott szintek megnyílnak egy második, Score Attack módra is, ahol a névből könnyen kikövetkeztethető módon, minél több pontot kell összeharácsolnunk, amíg az élőhalott hordákat ritkítjuk. A 7 küldetés meglehetősen rövid, még ha itt-ott le is állunk a végtelenül özönlő hullákra puttyogtatni, akkor sem tart tovább 10-20 percnél egy misszió. Ebből pedig könnyen kikövetkeztethető, hogy ha csak nem akarunk tényleg a pontgyűjtögetősdiben minél jobbak lenni, akkor meglehetősen hamar lezavarhatjuk a tartalmat. A téma miatt egyhangúságot (vagyis hogy halomra lövünk zombikat), azzal próbálják meg feldobni, hogy az egyes küldetések mintegy forgatásnak vagy forgatókönyv bemutatásnak felelnek meg, így a folyamatos narráció közepette alakul át körülöttünk a helyszín vagy keveredünk különböző szituációkba. Vannak érdekes megoldásai a Livind Dead Zombies-nak és néhol még vicces is tud lenni, azonban akinek nincs ingere arra, hogy sokadik alkalommal vadásszon az agyfalókra, az nyugodtan kihagyhatja, mivel ez a DLC inkább a páros pontvadászatnak szólt, mint az egyéni túlélésnek. Mackótestvér, vissza hozzád a mikrofont!

Több mint a szokásos porció, minőségét tekintve viszont hullámzóbb, mint amit az ambíciói alapján elvártunk tőle. A Far Cry 5 szezonbérletét a sorozat rajongóinak mindenképp érdemes beszerezni, már csak azért is, mert a koncepcionális ötletek mindenképp izgalmasak és nagyot tudnak csavarni az alaposan szétjátszott Far Cry formulán. Az egyes epizódok közül viszont csak a marsi küldetés az, amely igazán kiemelkedik a többi közül, így azt neveznénk kötelező karikának - a többi puhatolózás olyan irányba, ahová nem feltétlenül kell a sorozatnak ellátogatni.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Ruffy and the RIverside - Kócos kis mackóördög

A 3D platformerek reneszánszát az indie fejlesztők bátorsága és tenni akarása indította be. Most itt a következő cím, ami egy chaotic-good beállítottságú, izgő-mozgó mackóval próbál a szívünkbe zuhanni. Teszt!

19 órája
4

Heti megjelenések

22 órája
1

Still Wakes the Deep: Siren’s Rest – Mélymerülés

A Still Wakes the Deep remekül fogta meg a tengeri terror atmoszféráját, most pedig itt a folytatás egy DLC formájában. Lássuk, merre pihennek a szirének!

1 napja
3

PS5-re költözik a Rennsport, konzolos verziókat kap a Delta Force – ez történt pénteken

Továbbá: Bubble Bobble: Sugar Dungeons, Super Mario Strikers, Turok Trilogy Bundle.

2 napja
4

System Shock 2: 25th Anniversary Remaster

Sokak szerint a modern FPS műfaj többet köszönhet a System Shocknak, mint a többi nagy öregnek együttvéve. Ezen persze lehet vitatkozni, de az tuti, hogy az első két Shock-játék tényleg őrületes innovációkat tartogatott.

3 napja
4

Fókuszban a Capcom Spotlight – ez történt csütörtökön

Továbbá: Death Stranding 2: On the Beach, Spy Drops, Anger Foot, Two Point Museum.

3 napja
4

Stellar Blade x Goddess of Victory: Nikke

A külsős együttműködés után ezúttal hazai pályáról kollaborál a Shift Up, és bővíti a Stellar Blade-et olyan módon, amit talál kevesen gondoltak volna.

4 napja
3

Apróságok a hét közepére - ez történt szerdán

Benne: Senua’s Saga: Hellblade II Enhanced, Neverness to Everness, Everybody’s Golf: Hot Shots, Fatal Run 2089.

4 napja
5

RoadCraft - szurkoljunk együtt!

A SnowRunner és MudRunner játékok neve sokak számára ismerős lehet; most itt a képzeletbeli folytatás, a RoadCraft. Lássuk, mire jutunk, ha aszfaltra megy a játék!

5 napja
9

PlayStation Plus: a júliusi hármas

Egy legendás akció-szerepjáték sorozat legújabb része. Felejthetetlen hegymászás. Féktelen bunyók. Ez várja az előfizetőket a következő hónapban.

5 napja
14

Little Nightmares bejelentések - ez történt kedden

Benne: Little Nightmares III, Little Nightmares Enhanced Edition, Little Nightmares VR: Altered Echoes, System Shock 2: 25th Anniversary Remaster, Pera Coda, Dreams of Another, Painkiller, Rematch, Meta Quest 3S Xbox Edition.

5 napja
9

Cronos: The New Dawn napló, Hytale kasza - ez történt hétfőn

Továbbá: Arc System Works, Dune: Awakening, THQ Nordic, Build a Rocket Boy.

6 napja
3

Lies of P: Overture

Némi megvárakoztatás után a Round8 a semmiből bedobta a Lies of P kiegészítőjét, mi pedig felkerekedtünk hogy megnézzük, mit is kínál az Overture.

7 napja
13

Demónéző 2025 június: Nioh 3, Dispatch, Hell is Us és a Morbid Metal

A demók intézménye végérvényesen visszatért, és nem csak a Steam felületén, de konzolon is betekintést kaphattunk jó néhány várt tételbe. Ismét merítettünk egyet az aktuális Steam Next Fest végtelennek tűnő kínálatából, és mellécsaptuk a Nioh 3-at is. Nézzünk meg néhány címet, amire mindenképpen érdemes lesz odafigyelni a következő hónapokban!

7 napja
2

Heti megjelenések

7 napja
13

Date Everything

Szeretem a szokatlanul nagy marhaságnak hangzó elképzeléseket, pláne szellemes írással és igényes szinkronnal megtámogatva, így a Date Everything igazi nekem való őrületnek tűnt, de vajon tényleg érdemes közelebbi kapcsolatba kerülni egy háztartási eszközzel?

8 napja
7

Stellar Blade - a PC változat

Bayonetta és 2B után újra nedves az otaku álma, és végre nem csak Playstation-ön, hanem immár pécén is nyomul az új üdvöske. A Stellar Blade jött, és lenyűgöző portjával minket is elvarázsolt.

9 napja
11

Blood Message bejelentés, aranylemezen a Mafia: The Old Country - ez történt pénteken

Benne: Blood Message, Lies of P, Mafia: The Old Country és Powerwash Simulator 2.

9 napja
8

Bravely Default: Flying Fairy HD Remaster

A Bravely Default egy nagyon korrekt kis JRPG volt a maga idejében. 2012-ben jelent meg 3DS-re, egy olyan platformra, ami bőven túlmutatott a korábbi handheldek prezentációs képességein, és emellett vakította a nagyérdeműt olyan speciális dolgokkal, mint például az azóta is páratlan szemüveg nélküli 3D látvány. Lássuk, mit tud a Switch 2-re készült átirat.

2025.06.20.
9

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition - robbantás az Ezüstkéz utcában

Azt, hogy Zeldákkal és Mario Kart-tal indítani egy új Nintendo gépet egy remek ötlet, már megállapítottuk. A nyitókínálat egyik legmeglepőbb darabja, a CDProject RED Cyberpunk 2077 portja viszont kétéltű vibropenge, lássuk mit tud az Ultimate Edition.

2025.06.20.
11