[Teszt] Dragon Ball Z for Kinect

Dragon Ball Z for Kinect

mcmackoGéczy Attila2012.11.05. 10:00

“Egy szendvics csak finomabb lesz, ha legyőzöd!" - hirdeti az agybajos DBZ paródia, a Dragon Ball Kinect-el játszva pedig felmerül: élvezetesebb-e a verekedős játék, ha nem kontrollerrel, hanem saját testedet használva győzöd le az ellenfelet? A válasz akár egy gyors “igen” is lehetne, de mint azt mindenki előre megjósolta, a Dragon Ball Z for Kinect nem tud felülkerekedni a hardver korlátain, sőt, a fejlesztők sem igen tudtak teljesen zöld ágra vergődni a koncepcióval.

Mely koncepció egyébként akár igazán jól is működhetne. Belső nézetes bunyó formájában tálalják a DB témában már veteránnak számító Spike-ék a sokszor újrajátszott Zed-sagát, ahol a harcot testünk különböző mozdulataival vívhatjuk meg a mozgásérzékelő kamera segítségével. Az alap ütéstípusok (horog, egyenes, stb) és rúgások mellett speciális támadások is a repertoár részét képezik. A charge-jellegű csapás után négyféleképp vihetjük tovább a mozdulatot, de az ellenfél támadásait is hasonló módon háríthatjuk. Természetesen van védekezés, oldalra kilépés, távolsági harc (lövedékekkel), kombózás és ki-energia is, aminek gerjesztésével a nevezetes támadásokat indíthatjuk el (lásd Goku Kamehameha mozdulatát).

A rendszer - bár nem néz túl mélyre - egész jó kis megoldásokat rejt magában. De (és itt előjön a Kinect játékoknál oly sokszor emlegetett “de”) sem az érzékelés nem tökéletes, sem pedig a mechanika nem elég következetes. A tesztelés során például alig sikerült eltalálni a ki-gerjesztés pózát, és a speckókat is nagyon nehezen tudtuk elsütni. Persze idővel tanulható az, hogy a szenzor mit vár az embertől, de a szokásostól talán többször éreztük azt, hogy önhibánkon kívül nem sikerül a hárító-rúgás, vagy a mindent eldöntő szuper mozdulat. Az alap gesztúrák szerencsére általában működnek, a QTE jellegű boss-harcoknál például a hajlongás, ugrás, futás mozdulatokkal többnyire bevehetők az akadályok. Aztán amikor a normális kerékvágásba visszatérve rájövünk arra, hogy a levegő csépelésével beüt a darálós kombó, onnantól minden más spéci támadás felesleges úri mókának fog tűnni, amelyeket legfeljebb csak a saját szórakoztatásunkra fogunk elsütni, és azért, hogy változatosabb legyen a játékkal töltött idő.

Pedig a prezentáció ígéretes. A hátterek kifejezetten jól festenek, az animációk (a gyatra szájmozgást leszámítva) tisztességesek, a DBZ-s pózolások és sokszor hallott, klasszikus dumák is mind itt vannak. Valahogy az átvezetők sem tűnnek annyira vontatottnak, mint a legutóbbi Raging Blast és Tenkaichi játékokban. A játék lemezén található húsz-perces Bardock-anime is vonzó lehet a rajongóknak, de annyit talán nem ér, hogy csak emiatt szerezzük be a játékot.

A sztori mód nem túl hosszú, kábé 4 óra alatt le lehet tudni a teljes Sagát (ha ügyesen haladunk), utána pedig már csak a score-attack mód és a hozzá tartozó acsik leküzdése marad. A harcrendszer, mint már kiderült, nem rejti magában a profi pontvadászat lehetőségét, de kocajátékosként minimális izgalmat ebben a módban is találhatunk. (Amíg rá nem ununk az egyre nagyobb életerővel bíró ellenfelekre, és az egyre hosszabbra nyúló meccsekre...)

*A Dragon Ball Z for Kinect-et leginkább a sokszor felmerülő Kinect betegségek tünetei gyötrik: nehezen betanulható és döcögős érzékelés, önismétlő és egyúttal sovány tartalom, valamint nem elég profi fejlesztői hozzáállás türköződik a programon. Pedig az előzetes ígéretek alapján még talán ennyit sem néztünk volna ki belőle.

A beszerzésre ajánlott kategóriától tehát egyelőre messze tanyázik a Kinectes DBZ - addig mindenképp, amíg az árcimkére nézve így üvöltünk fel: **It's over nine thousaaand!!!***

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Raidou Remastered: The Mystery of the Soulless Army

“Ahova sütnek a napsugarak, ott az árnyék is megveti a lábát.” Biztos vagy benne, hogy logikusan megmagyarázható az ami előtted történik? Az ATLUS klasszikus történetében nem teljesen. Ha valamilyen bűneset van, akkor a túlvilágra is át kell pillantsunk.

3 órája

Xbox X AMD együttműködés, Marathon csúszás – ez történt kedden

Továbbá: Death Stranding 2: On the Beach, Dragon Ball: Sparking! Zero, Final Fantasy VII, Simon the Sorcerer Origins, Golden Tee Arcade Classics.

11 órája
26

Game Pass: mozgolódás június második felében

A SIFU fejlesztőitől érkező Rematch debütál hamarosan a szolgáltatásban. Azon kívül azonban leginkább a PC Game Pass felhasználók örülhetnek.

1 napja

Mandragora: Whispers of the Witch Tree

Mindig hatalmas öröm amikor kishazánk játékfejlesztése valami igazán érdekeset tesz le az asztalra, pláne akkor ha egy olyan stílusban próbálkoznak, amiben eddig, itthon még senki más. Lássuk, mit is tud a Mandragora, ami évek óta formálódik pár lelkes fejlesztő műhelyében.

1 napja
8

Prince of Persia életjelek, Borderlands 4 előrendelés – ez történt hétfőn

Továbbá: Crash Team Racing Nitro-Fueled, Nintendo Direct.

1 napja
69

Heti megjelenések

2 napja
5

Puyo Puyo Tetris 2S

A Puyo Puyo Tetris crossover koncepció nem ma fogant, de a SEGA úgy döntött, hogy a Nintendo Switch 2 launch-ot megtolja a PPxT második részének speciális kiadásával. Lássuk, hogy mire jutottak!

4 napja
3

Csöndes zárás - ez történt pénteken

Benne: Silent Hill f, Cronos: The New Dawn, Borderlands 4, Streum On Studio, Devil May Cry 5.

4 napja

Czicza Ádám: A Bíbor Úrnő árulása

Egy újabb magyar szerző kötetével folytatjuk a lapozgatós játékkönyveket bemutató sorozatunkat. A főhős Te vagy - lapozz hát!

4 napja
2

Régi klasszikusok visszatérése - ez történt csütörtökön

Benne: Silent Hill, Still Wakes the Deep, Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Edens Zero, Postal 2 Redux, Raidou Remastered: The Mystery of the Soulless Army.

5 napja
5

The Alters

A világűr magányában számos sci-fi hős találkozott már önmagával, a The Alters azonban páratlan módon illusztrálja, hogy egy “csipetnyi” bázis menedzsment mennyi finomsággal és megtermékenyítő gondolattal tudja felturbózni az alteregós és egzisztenciális filozofálást.

5 napja
6

Mario Kart World

A Switch 2-vel egy időben slisszant át a startvonalon a Nintendo Mindent Járó Malmocskája, mi pedig felkaptuk az akapulkó ingeket és a magnót a különleges zenéhez és elhúztuk a belünket Denevérországba.

6 napja
44

PlayStation Game Catalog: júniusi érkezők

Premier címként érkezik az FBC: Firebreak, majd úgy tűnik picit nyugodtabb időszak következik a Days of Play lezártával.

6 napja
1

Jól fogy a Switch 2, leépít a Bend - ez történt szerdán

Továbbá: Death Stranding 2: On the Beach, Street Fighter 6.

6 napja
11

Nintendo Switch 2 Welcome Tour

A Nintendo érdekes és úttörő formáját választotta a Switch 2 képességeinek bemutatására. A Nintendo Switch 2 Welcome Tour több mint kézikönyv, kicsit kevesebb mint teljes értékű videojáték.

6 napja
12

Sonic X Shadow Generations: a Nintendo Switch 2 változat

A Sonic X Shadow Generations már szép köröket futott a jelenlegi és az előző generációs konzolokon is. Most megnéztük, hogy a Switch 2 nyitókínálatának darabja milyen érzelmeket kelt, és hogyan muzsikál az új masinán.

7 napja
8

Galéria: így pózolt nekünk a Nintendo Switch 2

Lekaptuk a gépet valamint a legfontosabb kiegészítőit. Vagy ő kapott le minket a lábunkról?

7 napja
4

Generációs ugrás? Ennyit tesz a Zeldákhoz a Nintendo Switch 2

Zeldával indítani egy új Nintendo gépet sosem bizonyult szerencsétlen dolognak. Kettővel meg aztán pláne nem. Itt van hát az elmúlt évek két legnagyszerűbb sandbox játéka, szebb, jobb, extrásabb változatban.

8 napja
12

Mit tudunk a ROG Xbox Ally-ról?

8 napja
30

Nintendo Switch 2: mindent egy helyen

9 napja
13