Cotton, a pamutboszi harminc éves ünnepét masszív felhozatallal küldte meg a Success. A hős korábbi játékait összefoglaló cikkünket érdemes átnézned itt, ha képbe szeretnél kerülni, de az első rész újrakiadásának kritikáját is fusd át, hogy tudd, honnan indul a sorozat.
Nagyon röviden: a cute'em up lövöldék fénykorából származik a japán fejlesztő kult-szériája. A Parodius-hoz hasonlóan Cotton is cuki szörnyecskék között tesz rendet, vicces és habkönnyű sztorivonalak mentén. Az új epizód Cotton Fantasy néven érkezett, és miközben megtartotta a hagyományos elemeket, modernizált külsőt kapott.
A balról-jobbra haladó bullet hell shooter játékmenetben továbbra is meghatározó a különböző lőszertípusok váltogatása, és az ellenfelekből kipogyogó kristályok gyűjtögetése. Ezeket a lövedékeinkkel még a levegőben átválthatjuk XP-t adó formára, vagy elementális fegyvert kínáló színes változatra. A pályaközi bossok mellett izgalmas főellenfelek, és végig vidám hangulat várja az STG játákokon nevelkedett keményvonalas gamereket. A lövöldözés során fejlődünk, a mellettünk repkedő tündérek pedig nem csak oldalági ágyúként, de bombaként is funkcionálnak.

A sztori ismét a Willow cukorkák és azok eltűnése körül forog. Alapvetés: ahol egy szépen csomagolt Willow feltűnik, ott Cotton is felbukkan, hogy bezabálja. Ahol egy Willow eltűnik, ott Cotton is felbukkan, hogy kiderítse, ki akarta megfosztani őt kedvenc édességétől.
A Cotton Fantasy a remek átvezetők és egyébként látványos grafika mellett rengeteg mellékszereplőt is kapott, akik játszható karakterként olykor teljesen a feje tetejére tudják állítani az addig megtanult játékszabályokat. Ott van például a robotlány, aki a lövedékek közeli kikerülésével tudja magát szintezni (ráadásul nála a felrobbanó ellenfelekből extra lövedékek távoznak - fokozva a képernyőn kialakuló poklot), vagy a gömbhalat meglovagló horgász, aki pecabotjával kinyúlhat az ellenfelekért, támadásként visszadobva azokat a tömegbe. Minden karakter más-más érdemi finomságokkal rendelkezik, és jelentősen növelik az újrajátszhatóságot.

Sajnos ezek a karakterek azonban a sztoriba nem épülnek be, így a Fantasy szervezettsége kicsit bumfordinak tűnhet. Sőt, nekem nagyon hiányzott, hogy egy-egy futam között tudjak menteni, vagy a Switch alvás funkcióján túl is tudjak állást tárolni. Emellett van gyakorló lehetőség és online toplisták, és kábé ennyi az, amit a csomagba pakoltak a Success fejlesztői.
A Cotton Fantasy (Japánban Rock 'n' Roll) méltó folytatás és egy kiváló shoot 'em up, amely megérdemli a fiatal gamer tanoncok és az idősebb rókák figyelmét is. Olyan játszani vele, mint mikor egy pompás savanyúcukorot a szádba veszel. Rágod, nyammogsz rajta, közben az agyad kapja a szivárványimpulzusokat. Bár a Cotton Fantasynak is gyorsan vége lesz, úgy indulsz neki a következő futamnak, ahogyan egyik cukorkát nyeled a másik után.