A szingapúri kormány nem hagyja veszni a Skull & Bones-t

A szingapúri kormány nem hagyja veszni a Skull & Bones-t

ne5hVáradi Dániel2021.07.21. 11:00

Évek óta nem hallottunk a Skull & Bones felől és bár azt hihetnénk, a Ubisoft végül elvetette az online kalózos játékukat, egy friss jelentés szerint egy egyezségnek köszönhetően van esély rá, hogy valaha elkészüljön.

A Kotaku friss cikkében arról számol be, hogy a 2013-ban kezdődött fejlesztésnél a játék még az Assassin's Creed 4: Black Flag kiegészítőjének indult, ami aztán idővel önálló címmé nőtte ki magát.

Aztán kezdődtek a bonyodalmak, amikor a biztosnak ígért megjelenést folyamatosan halasztották, a friss beszámoló szerint pedig ez nem véletlen.

A cikkben arról lehet olvasni jelenlegi és volt dolgozók nyilatkozataiból, hogy a játék a fejlesztés során folyamatosan változott, egy újabb vezető érkezésével mindig a nulláról kezdték felépíteni az egészet, ami ahhoz vezetett, hogy a tapasztaltabb tagok sorra hagyták ott a projektet. Így a 2015-ben még csak közel 100 fős csapat 2019-re 400-ra bővült, azonban ezzel együtt egyre jobban és jobban fiatal és kezdő fejlesztőkkel lett tele.

A Kotaku cikke szerint a Skull & Bones eddig 120 millió dollárba került a Ubisoftnak, de a szingapúri kormány "nagyvonalú támogatásokkal" segíti a munkálatokat, mivel a fejlesztést a Ubisoft szingapúri stúdiója vezeti.

A szingapúri kormány közbenjárásának köszönhetően tehát van esély rá, hogy a játék egyszer elkészüljön, azonban mivel a fejlesztők többsége inkább egy rémálomként tekint a munkára, könnyen lehet, hogy akkor sem járunk jól, ha valaha befejeződnek a munkálatok.

Heti megjelenések | 2026 #13

9 órája
8

Life is Strange: Por - kritika

21 órája
8

Fatal Frame 2: Crimson Butterfly Remake

2 napja
7

Menjetek a hétvégén a Budapest Comic Con-ra

2 napja
4

Hétzáró mérföldkövek – ez történt pénteken

Benne: Crimson Desert, Lords of the Fallen, Hard West II.

2 napja
2

Dread Delusion - a konzolos változat

3 napja
1

Bemutatkozott a Hoarder, leáll a Red Storm Entertainment – ez történt csütörtökön

Továbbá: Shenmue III Enhanced, Fields of Aaru, Kena: Bridge of Spirits, Neptunia Unlimited, Vampire Crawlers, Echoes of Aincrad, Easy Delivery Co., Lies of P.

3 napja
1

Project Songbird

3 napja
3

Hírek az űrből – ez történt szerdán

Benne: Saros, Exodus, Cleaner Company, Lost & Found, The Triple-i Initiative, Dark Scrolls, Vanishing Starlight, ARIE: Moonprayer.

4 napja
5

Újdonságokkal jön a PS5-ös Starfield, lezárult a Subnautica 2-per – ez történt kedden

Továbbá: Death Stranding 2, MindsEye, Grime II, Sound System, Monopoly: Star Wars Heroes vs. Villains, Momento, Kusan: City of Wolves, Absolum, Bus Bound.

5 napja
1

Game Pass: március utolsó hetei

Disco Elysium. Absolum. Nova Roma. Többek között ezekkel a játékokkal frissül a Microsoft előfizetéses könyvtára.

6 napja
4

Frissült a PS5 Pro PSSR, előbb jön a LEGO Batman – ez történt hétfőn

Továbbá: My Little Puppy, Sekiro: No Defeat, Resident Evil Requiem.

6 napja
3

Az Nvidia ledobta az atomot az AI-alapú bevilágítást bevezető DLSS 5 technológiával

6 napja
20

Heti megjelenések | 2026 #12

7 napja
3

Forgotlings

7 napja
9

A Starfield zeneszerzője szerint nem álltunk készen Todd Howard víziójára

Inon Zur arról beszélt egy nemrég adott interjújában, hogy idő kell, amíg az emberek meglátják a nagyságot a Starfieldben.

8 napja
7

Tiny Garden - a Nintendo Switch változat

8 napja
2

Konzolra érkezik a gamer AI – ez történt pénteken

Benne: Gaming Copilot, Slay the Spire II, Subnautica 2, BrokenLore: FOLLOW és a Slitterhead fejlesztőinek új játéka.

9 napja
7

Pink Noise

A Pink Noise egy horror irányba kacsintgató vizuális regény, melynek a főszereplői egyik pillanatról a másikra a saját személyes Poklukban találják magukat.

9 napja
2

Insider Trading - Aki mozgatja a szálakat

2026.03.13.
5