A Hollow Ponds aprócska stúdiója öt év után végre szabadságra küldte egyre zsúfoltabb raktárából a Wilmot’s Warehouse főhősét. A különböző elemek kényszeres rendezgetéséről azonban otthon sem sikerült leszokni, így rövidesen egy puzzle klub első csomagja várta az ajtó előtt. A postás aztán egyre gyakrabban kopogtatott. Néhány héten belül pedig már nem csak az előszoba padlóját, de a ház minden szabad falfelületét beborították Richard Hogg vidám alkotásai.
A közvetlen folytatásként jegyzett Wilmot Works It Out tehát hátrahagyja a szürke raktárfalakat, a több mint ötszáz különböző termék káoszát és a türelmetlen ügyfelek kíméletlen nyomását. Címszereplő hősünk helyette egy kirakós klubnak köszönhetően egyszerűbb négyzetes puzzle darabokat kezd el pakolgatni az előszoba padlóján, amiből a Hohokum, I Am Dead és Flock grafikusának 60 egyedi illusztrációját tudjuk összeállítani. Ezek a tőle megszokott letisztult stílusú, kedves, vidám darabok, amit később házunk egymás után megnyíló szobáiban tudunk elhelyezni a falakon. A helyiségeket néhány témába illő berendezési tárggyal, egyedi tapétával és különböző színösszeállításokkal formálhatjuk tovább ízlésünk szerint.
A játékmenet ennek megfelelően nincs túlbonyolítva. Sam, a postásunk minden sikeresen összeállított kép után kopogtat és hozza a következő csomagot. Egy kis könnyed brit small talk, mindennapi dolgok, esetleg magánéleti szösszenetek ezek, komolyabb átívelő történetszál nincsen - bár egy idő után ő is csatlakozik a klubhoz és jópofa, ahogy visszautal az általunk korábban kirakott alkotásokra. Az elemek mozgatása a Wilmot’s Warehouse rendszerén alapszik. Könnyen kezelhető, rugalmas és gyors. Egyszerre több darabot kiválaszthatunk, egyenként is letehetjük őket, forgatni pedig nem szükséges, így pillanatok alatt tudjuk rendszerezni őket az előszoba padlóján. Erre pedig szükségünk is lesz!
Hamar rájövünk ugyanis, hogy a dobozokban gyakran keverednek össze a kirakósok darabjai. Mindegyikben lesz egy maréknyi négyzet, ami csak a fejezet végén kerül szépen lassan a helyére. Egy idő után nemegyszer kell három-négy különböző, szándékosan hasonló mintázatot tartalmazó vagy egyező színvilágú képet párhuzamosan átlátnunk. A kihívás mégsem válik soha frusztrálóvá. A többek között a Wilmot's Warehouse, a A Monster's Expedition és a Flock zenei anyagáért is felelős Eli Rainsberry lágy dzsesszes dallamai által kísért élmény tökéletes kikapcsolódás a 6-8 órát felölelő kampány nyolc fejezete alatt. Persze a végigjátszás után vár minket azért egy Marathon mód, ami kirúgja az előszoba falait és mind a 60 kép elemei összekeverednek az elénk borított dobozokban.
A Wilmot Works It Out tehát ismét egy minden korosztály számára ajánlható, rendkívül bájos és könnyed kikapcsolódást nyújtó alkotás a néhány fős londoni csapattól. Egy kicsit is gyakorlottabb puzzle kedvelő számára valószínűleg hamar elfogynak majd a dobozok, mert az órák csupán perceknek tűnnek előtte. A Marathon opció pedig már egy masszív nehézségi ugrás logisztika szempontjából. Éppen ezért most az egyszer bízom benne, hogy már készül az első DLC, amivel a nyaralónk, a szomszédunk háza vagy akár az egész lakótelep összes üres falfelületét megtölthetjük a vidám kirakós darabokkal.
PLATFORM PC (tesztelt), MacOS KIADÓ Finji FEJLESZTŐ Hollow Ponds, Richard Hogg MEGJELENÉS 2024. október 23. ÁR 14.79 EUR