A Team Ninja továbbra is mesterien ért ahhoz, hogy úgy emelje a kihívást és a játék tétjét, hogy közben legalább ennyire magas szinten tartja az érte járó jutalmat is, ezzel folyamatosan biztosítva, hogy megérje sokadik alkalommal is nekiveselkedni az ismerős ellenfeleknek és szembenézni a teljesen újakkal.
A Darkness in the Capital továbbviszi az első kiegészítővel megkezdett történeti szálat, vagyis ezúttal is a Heian-kor démonaival kell viaskodnunk, miközben a múlt ikonikus alakjai mellett az eddig látott legagresszívabb és -brutálisabb ellenfeleivel kell felvennünk a harcot. A dolgokat pedig csak fokozhatjuk, ha igénybe vesszük a játék egy új funkcióját.
A Team Ninja ismét gondolt azokra is, akik nem akarnak egyből fejest ugrani a DLC nyújtotta kihívásokba, helyette inkább felkészülnének az előttük álló új nehézségi szintre. Ehhez jöhet jól a Stone of Penance, mellyel passzívan növelhetjük a játékban található ellenfelek élet- és támadóerejét, ezáltal tesztelni, hogy mit is bírunk keményebb ellenállással szemben. A követ akkor is megéri használni, ha már befizettünk a DLC-re (sőt, akkor éri meg igazán), hiszen ilyenkor a működéséhez szükséges kiegészítő tárgyat a lehető legmagasabb szintre fejleszthetjük. Ez pedig csak azért lesz kulcsfontosságú, mert a harmadik NG+-ban már ezen tárgyaink is megkaphatják a különböző szettbónuszokat, ezáltal egy korábban sosem látott mélységet kapott a buildkészítés rendszere.

Mindezeken túl a fejlesztők - hallgatva a közösség visszajelzésére - azt is megoldották, hogy az új leosztások összeállításának alfája és ómegája ne a kovácsnál való végeláthatatlan gyártás legyen, hanem inkább a yokai rémek véget nem érő sorainak aprítása. Néhány új perknek köszönhetően ugyanis beállíthatjuk, hogy az ellenfelek az általunk is használt fegyvert és páncélt dobálják előszeretettel, így sokkal hasznosabban eltöltve az időnket, mintha a kovácsnak ömlesztenénk a különféle alapanyagokat, hogy ugyanazt a tárgyat tucatszor elkészítse. Ráadásul a legjobb perkek magasabb értékeket kapnak, ha harcok során szerezzük őket, vagyis még egy érv szól amellett, hogy ne a menüket bámulva töltsük el a játékra szánt időnket. Kicsit talán túl nagy lett a kontraszt az eddigi felálláshoz képest, de mindenképpen örömteli, hogy ezt meglépték.
A már bevettnek tekinthető szokás szerint ezúttal is kaptunk egy új fegyvertípust az aktuálisan elérhető legmagasabb nehézségi szint mellé, valamint nem hiányozhatnak a szintén megszokottnak számító új képességek és mozdulatok, melyek egy része azonnal elérhető, a többiért azonban a boss-okat kell többszöri alkalommal is elpáholnunk. Mindezeken túl természetesen az új szettek sem hiányozhatnak, melyek segítségével még tovább nő a változatosság, mellyel a karakterünket fejleszthetjük. A kötelezően megemelt szintlimitről már nem is beszélve, ráadásul mostantól már az egyes tulajdonságainkat is sokkal tovább erősíthetjük.

A megannyi újdonság mellé ezúttal is jutott némi újrahasznosítás, mely leginkább pályaelemekben, valamint néhány főellenfélben nyilvánul meg. A Team Ninja azonban gondoskodott róla, hogy ezek a régi visszatérők is kapjanak néhány új trükköt, valamint erősséget, így a veteránok számára is képesek meglepetést okozni. A teljesen új ellenfelek között pedig ezúttal is megtaláljuk azt a kényes egyensúlyt, ahogy a fejlesztők lavíroznak a hihetetlen élvezetes és a már-már szabályos szívatásnak tűnő vékony peremen a boss-ok között.
A Darkness in the Capital jó érzékkel viszi tovább az alapjáték és az első DLC által kitaposott úton a játékot, az újdonságok, változtatások és lehetőségek pedig csak előrevetítik, hogy az utolsó kiegészítővel a fejlesztők könnyű szerrel licitálhatnak rá még ezekre is. A fentiek fényében elképzelni is nehéz, mennyivel nyújthatna többet az Abyss visszatérése.