58 éves korában elhunyt Tomonobu Itagaki. A japán videojátékipar egy kiemelkedő taggal lett kevesebb, Itagaki nevéhez ugyanis nem pusztán a Team Ninja megalapítása kapcsolódik, de a Dead or Alive széria megalkotása, valamint a Ninja Gaiden sorozat rebootolása is. Munkássága megannyi játékosnak okozott felejthetetlen emlékeket és volt hatással kollégáira szerte a világon.
Szépen menetel a Battlefield 6. Az EA FPS sikeres premierhéten van túl, az október 10-én megjelent epizódból az első 3 nap altt 7 millió példányt adtak el. Ezzel nem pusztán egy erős rajtot vett, hanem a sorozat történetének legjobb indulását produkálta. A sikert a Battlefield Studios vezetője, Vince Zampella sem hagyta szó nélkül, aki a fejlesztők munkájának elismerése mellett természetesen a játékosok támogatását is megköszönte.
Bemutatkozott a Spellcasters Chronicles. A Quantic Dreamet az utóbbi időben aligha lehet azzal vádolni, hogy elkapkodja a fejlesztéseit, a Star Wars univerzumban játszódó Eclipse-et például 2021-ben jelentették be és azóta sem sokszor halottunk róla, ám egy friss közlemény szerint továbbra is dolgoznak rajta. A csapat azonban nem tétlenkedik, több projekten is dolgoznak, ilyen a frissen bejelentett free-to-play csapatalapú stratégiai címük, ami PC-re készül. A megjelenésről egyelőre nincsenek konkrétumok, egy közelgő zárt bétára azonban már most lehet jelentkezni.
10. évfordulóját ünnepli az N++. A Metanet Software platformere ismerős lehet a műfaj kedvelőinek, a 2D-s N széria még Adobe Flash játékként indult hódító útjára, a záródarab N++ pedig idén lett tíz esztendős. Ennek apropóján a stúdió egy ingyenes frissítést jelentett be, a TEN++ már elérhető PC-re, hamarosan pedig PS4-re, Xbox One-ra és Switch-re is befut. A fejlesztők ígérete szerint a játék eddigi legnagyobb kihívását fogja tartalmazni, ebből pedig a frissen kiadott trailer ad némi ízelítőt.
