Rudymester2011.10.04. 12:05

Forza Motorsport 4, te csodálatos

Nem szokásom demó élményekről írni, de ez a játék teljesen magával ragadott.

A Forza Motorsport szériát szerettem, de valahogy hiányzott az a plusz, ami igazán elkapott volna. Az 1-2. résszel sokat játszottam, a 3. rész pedig demo formájában pörgött a fehér konzolomban. Utóbbi jó volt, de nem győzött meg igazán, majd jött ma a 4. rész kóstoltatójának a kipróbálása...

A menü ízléses, kellemes zene, de ez csak egy menü. Menjünk tovább: első körben Subaru Impreza. Ismét elkövetem a szokásos hibát: a nehézséget nem állítom és a fék rásegítős, magától kanyarodós játékmenet elborzaszt. A grafika és a zene/hang viszont üt. Második próba: Mercury. Nehézség belövése után (fékrásegítés kikapcs, ellenfelek közepes nehézségen). Na ez már valami, küzdelem fej fej mellett, a 2 kör csupa élmény. Majd jöhet a Ferrari: na ez az kérem. A motorhang k*rva jó, ver a víz ahogy küzdök a többiek ellen, élvezem a futam minden méterét és az egész végén lepillantok a karomra, ami teljesen libabőrös. Ez már durva, mikor is élveztem ennyire versenyjátékot? Talán a Colin 4 volt az, amelyik igazán közel állt hozzám és a legnehezebb fokozaton is ment belső nézetből. Hozzáteszem, azóta nem játszottam belső nézetben, de az FM 4 demójában csal belső nézetben vezettem.

Felállítok egy magasabb szintet: alapbeállítás a "nehéz" fokozat. Mindhárom gépcsodával nagyon jó menni, a legunalmasabb a Subaru, de a Mercury és a Ferrari az valami isteni. Hihetetlen, de még mindig élvezhető marad a játék, nem lesz irányíthatatlan, az ellenfelek legyőzhetők és nem buták. Küzdenek egymás ellen, nem kennek fel mindig a falra, vigyáznak rám. Persze néha vannak koccanások, de hát melyik versenyen ne lennének...

Fokozom a tempót:"nehéz" fokozat+manuális váltó. Soha nem szerettem egy játékban, de itt még ez is klappol és 2-3. próbálkozásra megnyerem a futamokat. Később automata váltóra kapcsolva már zavar, hogy nem válthatok!

Összegezve: hihetetlen, de a demo közel 2 órán keresztül szórakoztatott, alig tudtam letenni és ez még csak a játék egy piciny szelete volt! Teljesen meggyőzött, hogy ez nekem bizony kell. Ha nem is azonnal, de pár hónap múlva találkozunk a virtuális versenypályákon.

Köszönöm, hogy benéztél.

Necroman Mk2
Luftrausers

2026.06.12.

Necroman Mk2
Horses

2026.05.20.
7

Bountyy
Yakuza 7 Miért nem játszol vele?

2026.05.11.

Necroman Mk2
WVG Hall of Fame 2026 nyertesek

2026.05.07.
3

Necroman Mk2
Silence

2026.04.28.
6

p34c3
EXD - Extra Dimensional

2026.04.23.
4

p34c3
Little Nightmares VR: Altered Echoes

2026.04.23.
3

Bountyy
REANIMAL - ELEMZÉS(Podcast)

2026.04.22.

Necroman Mk2
Glitchy Cute Loop

2026.04.14.
11

Necroman Mk2
The Exit 8

2026.04.08.
6

axl
AAce Combat

2026.04.04.
4

p34c3
Áprilisi víáradat

2026.04.03.
4

Necroman Mk2
My Friend Peppa Pig

2026.03.29.
2

liquid
Minden idők legjobb intrói #2

2026.03.27.
1

liquid
Minden idők legjobb intrói #1

2026.03.15.
1

Necroman Mk2
Highguard - Necro's log

2026.03.13.
3

Bountyy
Resident Evil Requiem - Podcast

2026.03.12.

CHASE
A 10 legnagyobb Oscar snub

2026.03.08.
7

Necroman Mk2
Video Game Hall of Fame 2026

2026.03.06.
3

Necroman Mk2
NFS ProStreet

2026.03.02.
11