Totti52011.12.03. 13:06

Assassin's Creed: Revelations teszt

Assassin's Creed az egyik legnagyszerűbb új generációs játék, ami a helyszíneivel, látványával, karaktereivel és a storyval minden évben magasra teszi a mércét.

Tetszett:

  • EPIC CGI INTRO

  • hangulat továbbra is top

  • még mindig tökéletes az irányítás, mászkálás az épületeken, az animációk

  • még mindig lenyűgöző az az aprólékosság, odafigyelés ahogy egy várost életre keltettek a fejlesztők az épületekkel és a benne élő emberekkel

  • grafikailag megint sikerült ugrani, pedig ezt nem vártam... a főszereplő karakterek rettentő szépen ki vannak dolgozva, 1-2 mellékszereplő annyira nem volt, de csak 1-2 volt belőle, viszont a textúrák minősége az olyan szint amit konzol játékba ritkán lát az ember, sőt odaveri a csőjátékok 99%át, és még frémben is a legtöbbet. Minden tű éles a legeldugodtabb sarokban levő dolgok is ugyan olyan minőségben mutatnak mint a ctuscaneban beállított helyszín.

  • zene, szinkron

  • valahol a 5-6. szekvenciától indul be, utána egész jó, majd a 8-9. hozza azt amire 15 órát várt a játékos és emlékezetessé teszi ezt a részt

  • tower defense minijáték jópofa, ahogy a bomba crafting

  • Altaïr Ibn-La'Ahad és Ezio Auditore da Firenze története itt válik egy egészzé, ami fantasztikusan jól fel van építve a játék elejétől kezdve, a vége pedig méltó zárása kettejük kalandjának

  • Ezio karaktere telitalálat, szinte az egész életét nyomon követhettük 3 AC részben. Öröm vele játszani, nálam a beszt játék karakter evör top 5ben benne van.

  • limitedhez adnak egy "AC Embers" című 20 perces animációs filmet, ami ténylegesen lezárja Ezio történetet, szóval ( kizárólag! ) a végigjátszás után érdemes, mitöbb kötelező megnézni!

Nem tetszett:

  • semmitmondó öld meg ezt azt mellékfeladatok, de mivel nincs kihívás a játékban, értelme sincs csinálni

  • sííírva könyörög a játék egy cover rendszerért, s gugolásért még mindig...

  • most már FELHÁBORÍTÓ az 1 gombos harc, hisz semmi kihívás nincs benne az ég világonm hiába tömik tele raklap kivégzéssel

  • FELHÁBORÍTÓ hogy a játék halmozottan könnyül ahogy haladunk előre... a karakterünk kapja a pánzélokat a fegyvereket, de az enemyk ugyan olyan szinten vannak mint az elején, ami azt jelenti hogy az első órákban meg kellett nyomni 1 gombot és meghalt, most meg elég csak rájuk nézni... a kihívás nem létező dolog.

  • maxra húzott Assasinainkal meg 20 méterről egy parancsal el tudunk intézni 1 mp alatt egy 16 főből álló katona csordát is... GOD MOD.

  • Istanbul szép, de nem igazán érintett meg, mert egyátalán nem ismerem

  • erős kezdés után teljes visszaesés... 1-5 szekvencia semmitmondó és semmi emlékeztes

  • FPS nézetű Desmond pályák semmitmondóra sikeredtek... lényegi része nem volt, nem tett hozzá szinte semmit, és még unta is az ember

  • záró CGI animáció közelében sem volt a nyitó CGI minőségéhez... ha direkt, akkor nem értem mire fel, ha összecsapták a kivitelezést akkor ejnye bejnye!

AC2 mennyi is volt? 10/10 körül lehetett. AC:B 9/10. Mivel a játék fele szó szerint semmi, és semmit nem fejlődött, így attól függetlenül hogy imádom, és nagyon tetszett ez csak 7/10 pontban. Ha a felétől kellene nézni, akkor 9/10 a story miatt.

Nem tudom mit várjak jövőre az AC3tól... story, grafika miatt biztos rohadt jó lesz, de a gameplay unalmas, amit egy rendes kombós h&s harcal skálázható nehézségel fel lehetne frissíteni, csak ugye kérdés hogy fogják e...

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Comedian
Superman halála

2 napja
2

Necroman Mk2
The Swapper

5 napja

Fabri
Japán gamer szemmel

9 napja
11

p34c3
VR Kukkolda 2025

2025.06.09.
5

Necroman Mk2
Suicide Rachel Foster

2025.06.03.
4

Comedian
Pókember: Kék

2025.05.31.

Necroman Mk2
Mixed-Up Mother Goose

2025.05.26.

p34c3
Commandos: Origins

2025.05.20.
7

Necroman Mk2
Diablo III

2025.05.13.
5

Malleus
Realm of Ink (墨境)

2025.05.09.
4

Necroman Mk2
WVG Hall of Fame 2025 nyertesek

2025.05.08.
3

Comedian
Fenegyerek: Újjászületés

2025.04.18.
2

p34c3
HITMAN PSVR2

2025.04.11.
8

Necroman Mk2
Remains of Edith Finch

2025.04.10.

Comedian
Pearl

2025.03.12.
5

Necroman Mk2
Mythwrecked

2025.03.12.
2

Comedian
X

2025.03.08.
5

Necroman Mk2
Video Game Hall of Fame 2025 - az idei döntősök

2025.03.07.
10

Necroman Mk2
Vanishing of Ethan Carter

2025.02.28.

Necroman Mk2
NFS Undercover

2025.02.20.
8