[DLC] Resident Evil 5: Lost in Nightmares

Resident Evil 5: Lost in Nightmares

dragCsető Zsolt2010.02.17. 18:30

Hiába számít minden idők egyik legjobb játékának a negyedik rész, és hiába tartozik a jelenlegi generáció legnépszerűbb darabjai közé az ötödik epizód: véglegesen sosem fognak elcsitulni azok a hangok, amelyek a régi, klasszikus Resident Evil-t sírják vissza. Hogy a Capcom beadja-e egyszer a derekát, vagy sem, arról legfeljebb csak találgatni tudunk, egy valami azonban teljes biztossággal kijelenthető: a Resident Evil 5 legújabb DLC-je, a Lost in Nightmares olyasvalami, ami legalább egy jókora erekciót ki fog váltani az igazi rajongókból.

Az ötödik rész történetének egyik fő témája egy flashback volt, amely visszaemlékezésből megtudhattuk, hogyan veszítette el Chris Redfield a társát, Jill Valentine-t, amikor Ozwell Spencer európai birtokán nem éppen barátságos fogadtatásban részesültek Albert Wesker részéről, a Lost in Nightmaresben pedig mindez interaktívvá válik, hiszen pontosan ezeket a történéseket élhetjük át újra, immáron az irányítást is a kezünkbe véve. Ez persze azt jelenti, hogy a végkifejletet már a start gomb megnyomásának pillanatában tudni fogjuk, de talán ettől válik még izgalmasabbá a letölthető tartalom.

Igaz, izgalom szerencsére van alapból is dögivel, a Lost in Nightmares ugyanis - ahogyan arra a bevezetőben is utaltam - egy hatalmas tisztelgés a rajongók előtt. Aki "újonc", annak vélhetően nem fog sokat jelenteni az, amikor belépnek az első rész kúriája által inspirált helyiségekbe, amikor átnyálaznak néhány naplót, amikor találnak egy kurblit, vagy amikor Jill ismét a zongora mögé ül, mindenki más számára azonban nagy valószínűséggel egyedülálló és utánozhatatlan élmény lesz, amikor ebben a modern formában ismételten megelevenedik ez a klasszikus, régen látott formula.

A DLC első harmada teljes egészében ennek a nosztalgiának a jegyében telik el, legalább fél tucat olyan momentummal és párbeszéddel, amely a régi részek ismeretében minimum egy félmosolyt ki fog váltani, de az érzés a későbbiekben is végigkísér bennünket. Ebben nagy szerepe van annak, hogy a Capcom az alapjátékhoz képest jóval szűkebbre húzta a nadrágszíjat, már ami a muníciót és a gyógynövényeket illeti, és így jóval védtelenebbnek fogjuk érezni magunkat - már csak azért is, mert a Lost in Nightmares fő ellenfelei, az első rész újragondolásának Lisa Trevorjára emlékeztető Guardianok nem éppen arról híresek, hogy pár lövéssel elintézhetőek.

Amit különösen jó látni, hogy szuperül megfér egymás mellett a múlt és a jelen: a Resident Evil 5 játékmenete a régimódi, szűkebb helyszíneken is tökéletesen működik, sőt, még az ötödik résszel beköszönt kooperatív csapatmunkát is remekül sikerült beilleszteni a Lost in Nightmares koncepciójába. Kitalálható: társunk első sorban nem a dupla tűzerő miatt lesz fontos, hiszen a játék rendre olyan szituációkba fog hajítani bennünket, ahol együttműködésre, és valamilyen szintű különválásra lesz szükség. Ezeket a szituációkat egyébként szerencsére az AI is komolyabb hiba nélkül kezeli - nem hiába Jillt hívják a Zárnyitás Mesterének...

A Resident Evil 5 első bónusz epizódja tehát egyértelműen kiválóra sikeredett, a félreértéseket azonban szeretném elhessegetni: a Lost in Nightmares nem régi Resident Evil, és nem is nyújt több napos szórakozást. Öt dollárért cserébe ezek egyike sem várható el. Ám mégis: ár-érték arányban a Lost in Nightmares mindenképp a legjobb DLC-k közé tartozik. Nem azért, mert egy órával megtoldja a tavalyi év egyik legjobb játékát, hanem azért, mert a régi rajongók most úgy érezhetik: visszakaptak valamit abból, amit annak idején elvettek tőlük.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Elden Ring Nightreign

Trendkövető alapkoncepció. Szokatlan megoldásokkal. A FromSoftware a stúdió számára eddig ismeretlen területen próbálja megvetni a lábát három fős kooperatív rougelite projektjével. Sikert?

6 órája
5

Warhammer 40,000: Space Marine - Master Crafted Edition

Fene se gondolta volna, hogy az Xbox 360 idejében megjelent Warhamer 40k Space Marine és a folytatása ilyen kult státuszt ér el az évek alatt. Most itt az első rész remaster kiadása. Jó ez nekünk? Lássuk!

8 órája
2

Black Myth: Wukong Xbox-megjelenés – ez történt csütörtökön

Továbbá: Tony Hawk's Pro Skater 3+4, Vessels of Decay, On Donuts and Holes.

11 órája
9

A State of Playen túl – ez történt szerdán

Továbbá: Phasmophobia film, Maximum Football, MIO: Memories in Orbit, Star Trucker, No Man's Sky, Monster Hunter Rise: Sunbreak.

1 napja
1

State of Play

Az utolsó pillanatban bejelentett State of Play adás ismét tudott néhány érdekességet tartogatni.

1 napja
89

Warhammer 40,000: Speed Freeks

Nemrég lépett ki a korai hozzáférésből a F2P modellel próbálkozó Warhammer 40,000: Speed Freeks, amely az ork virtust hozza össze a kartjátékok stílusával. Az 1.0 nagy változásokat hoz. Elfelejthetjük az ingyenességet, cserébe nincs mikrotranzakció, és roppant kedvező kezdőárral indulnak piacra az egymás koponyáját krumpoló kretének.

1 napja
3

The Witcher IV erődemonstráció - ez történt kedden

Továbbá: Elden Ring Nightreign, Garfield Kart 2: All You Can Drift, State of Play, Dead Take.

2 napja
5

Újranyílt a Tango Gameworks - ez történt hétfőn

Továbbá: 007 First Light, Dungeons & Dragons, Split Fiction, Yakuza 0 Director’s Cut, Shinobi: Art of Vengeance.

3 napja
1

Heti megjelenések

4 napja
6

Islands & Trains – Vágány mellett vigyázni!

Nyugalom. Kreativitás. Harmónia. Egy átlagos magyar embernek aligha ezek a szavak jutnak először eszébe a vasúti közlekedésről, ez azonban szemlátomást nem befolyásolta Makovics Ákost, mikor Fabian Schmidttel összeállva elkészítette legújabb játékát, az Islands & Trainst.

4 napja
3

Microsoft handheld tervek, EA-s Marvel projektek - ez történt pénteken

Továbbá: Elden Ring Nightreign, Stellar Blade, The Witcher 3: Wild Hunt, Hell is Us.

6 napja
13

Jonathan Green - Sötétség Arkham felett

A magyar nyelven megjelenő lapozgatós könyvek között ezúttal egy teljesen új sorozat, az Arkham Horror első történetét mutatjuk be.

7 napja
1

Apróságok csokra - ez történt csütörtökön

Benne: Super Mario Party Jamboree – Nintendo Switch 2 Edition + Jamboree TV, Atomfall, Atomic Heart, Bendy and the Dark Revival, Dispatch.

7 napja
1

The Midnight Walk

Az egykori Lost in Random és Ghost Giant fejlesztőiből verbuválódott MoonHood stúdió debütáló alkotása le sem tagadhatná a készítők korábbi munkásságát.

7 napja
3

Dupla kaszálás az EA-nél - ez történt szerdán

Továbbá: Nioh, Wizard of Legend II, Death Stranding, Fallen Fates, The Funskin Project, Poem Ex Machina.

8 napja
18

Deliver At All Costs

A Deliver At All Costs első interaktív autós pillanatában arra kéri a játékost, hogy üljön be a szomszéd járgányába, majd menjen el munkát keresni. Ennek a manővernek egy komplett ház issza meg a levét, és ez még csak a kezdet! Tesztlaborban a GTA-paródia, a Deliver At All Costs.

9 napja
3

tinyBuild Connect, és ami mögötte van – ez történt kedden

Továbbá: Elden Ring Nightreign, Clair Obscur: Expedition 33, MindsEye, StarRupture, LORT, Dragon Quest I & II HD-2D Remake.

9 napja
13

PlayStation Plus: a júniusi hármas

Valamint a Days of Play idei meglepetései! Game Catalog extra címek. Klasszikusok. Próbaverziók. Lássuk mi vár ránk a következő napokban!

2025.05.27.
9

Death Stranding 2 teaser, Davy X Jones bejelentés – ez történt hétfőn

Továbbá: Nakwon: Last Paradise, Tekken 8, WRC X Nacon.

2025.05.27.
9

Heti megjelenések

2025.05.26.
5