[Teszt] Mika and the Witch's Mountain

Mika and the Witch's Mountain

mcmackoGéczy Attila2024.08.28. 13:50

A Chibig játékai kívánatos receptet követnek. Kedves, ám kissé fake-animés stílusban megalkotott Nintendo-like játékaik (Na, ezt jólmegaszondtam!) mindig kellemes hangulatba ringatják az embert. Mélységükben soha nem érik el az ihletforrásaikat, de kidolgozottságukra sem lehet panasz. A Mika and The Witch's Mountain a Short Hike falatnyi világát próbálja összehozni némi repkedéssel és Zeldás kalandozással, ez pedig kifejezetten érdekes kombinációt eredményez.

Mika szeretne boszivá válni, azonban ennek rögös útja van - ahhoz, hogy a sziget csúcsán tanyázó mesterhez visszatérjen, szó szerint fel kell küzdenie magát a sziget ranglétráján, postás szerepben. Mika csomagokat hoz-visz a lakók számára, közben a szigetvilág mindennapjai és problémái is kibontakoznak szemünk előtt. Persze semmi komolyra ne gondoljatok - a Mika játékmenete olyan, mint egy szűz Pina Colada, ahol a legnagyobb bosszúságunk a pohár szélére kotorni a díszként odabiggyesztett ananászlevelet.

A habkönnyű hangulatot napsütéses grafika és jóféle animációk tarkítják. A sziget sok-sok részlete izeg-mozog, az animációk jópofák, a paletta pedig a Wind Wakerre emlékezteti az embert. A játékmenet is laza, bár a csomagokra olykor vigyázni kell, máskor pedig az idő lehet az ellenségünk. Apropó, mint a korábbi Chibig játékoknál, a Maránál és a Koánál is, nincsenek ellenfelek, így a Zelda-szerű játékmenet egy jelentős része hiányzik a Mikából is. A szekvencialitás viszont nem - a hegyen úgy jutunk feljebb és feljebb, ahogy egyre fejlettebb varázsseprűhöz jutunk, ezzel pedig addig elérhetetlen lokációkhoz repülhetünk.

A fejlesztők vallják, hogy a "művészet és a narratíva" a játék két alappillére. A Mika and The Witch's Mountain jelenlegi állapota elvileg teljesen játszható, a komplett történet, fejlesztések és karakterek, lokációk részei a mostani korai hozzáférésnek. A hat hónap Early Access során új mellékküldetések, kozmetikai dolgok és minijátékok várhatóak - tehát a Chibig fordítottan gondolkozik. Nem DLC-k és 1.0 utáni frissítésekkel jönnek ezek az apróságok, hanem a korai fejlesztés fázisában. Papíron ellentmond a jelöléseknek, hogy Switchen a kiadvány viszont már teljes játékként hirdeti magát. Kár is lett volna későbbre halogatni a tesztünket - mivel tényleg teljes a játék, most is bátran ajánlható. Már csak azért is, mert a szikrázó nyár hangulatát magaddal viheted a közelgő őszi szürkeségbe.

PLATFORM PC (Steam), Nintendo Switch, PlayStation, Xbox | KIADÓ Devolver Digital FEJLESZTŐ All Possible Futures | MEGJELENÉS 2024. szeptember 17. ÁR 30 EUR

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Snoopy & The Great Mystery Club

4 órája

Gyásznap, Quantic Dream tervek - ez történt csütörtökön

Benne: Tomonobu Itagaki, Battlefield 6, Spellcasters Chronicles, N++.

16 órája
11

Sonic Wings: Reunion

1 napja
1

PlayStation Game Catalog: októberi érkezők

Silent Hill 2. Until Dawn. V Rising. A PlayStation előfizetéses szolgáltatása komolyan vette az októberi rettegést!

1 napja
1

Száguldó metrók, driftelő autók – ez történt szerdán

Benne: EXODUS, Metro Rivals: New York, Dragon Quest I & II HD-2D Remake, Protocol: Terminate, JDM: Japanese Drift Master, Sonic Rumble, Videoverse, Witchbrook, Surviving Mars: Relaunched.

1 napja
1

Steam Next Fest 2025 ősz - Öreg hősök, gyászoló apák, vérszomjas robotok és szellemkamionok

Október 13. és 20. között újra megrendezésre kerül a Steam Next Fest, melynek keretein belül egy héten át számtalan játék demója válik elérhetővé a Valve digitális áruházában. Lássuk hát, mit lehet érdemes megnézni és kipróbálni a brutális méretű felhozatalból!

2 napja
14

Visszatér a Summer Game Fest, lelépett az Assassin's Creed-főnök – ez történt kedden

Továbbá: Rules of Engagement: The Grey State, Silly Polly Beast, Decision: Red Daze.

2 napja

Absolum

Újabb hónap, újabb „újrakezdős” játék, mondhatnánk már unott arccal, de az Absolum olyat tesz le az asztalra, amit eddig még nem igazán láttunk. Pedig annyira adja magát a koncepció, hogy felfoghatatlan, miért nem jutott ez eddig senkinek eszébe. Roguelike / Beat ’em up / Comic-style egyben? Frankón? Frankón!

3 napja
7

Game Pass: az októberi mozgolódás

Ball x Pit. Keeper. Ninja Gaiden 4. The Outer Worlds 2. Premier özön az Ultimate előfizetők számára. De néhány érdekes címmel bővül a Premium könyvtár is.

3 napja

Demók és megjelenési dátumok minden mennyiségben – ez történt hétfőn

Benne: Pathologic 3, Beneath, Painkiller, Reanimal, SpongeBob SquarePants: Titans of the Tide, Of Ash and Steel, The House of the Dead 2: Remake, Wall World 2.

3 napja
2

Yooka-Replaylee - Visszatértek a mulató aztékok!

A Yooka-Replaylee egy remaster, vagy inkább már remake. A grafikus motor teljes lecserélésével és a tonnányi variációnak, finomhangolásnak köszönhetően olyan, mintha egy régi jó ismerős térne vissza egy detox kúra és egy szépítészeti szanatóriumban töltött nyári szabadság után. Teszt!

4 napja
4

Beneath – Félelem és reszketés az óceán fenekén

A Beneath fejlesztőit nem kisebb cím isnpirálta, mint a 2005-ös F.E.A.R., de vajon fel tud-e nőni egy kis indie csapat alkotása a Monolith legendás horror FPS-éhez?

4 napja
4

Heti megjelenések

4 napja
2

Super Mario Galaxy 1 + 2

Mario csak a belengetett tortából szeretett volna enni egy szeletkét, a jól kinéző teadélután helyett azonban királyságokon átívelő mentőakció kerekedett újra és újra Peach meghívóiból. Szegény vízvezetékszerelő ráadásul puszit sem mindig kapott, de volt olyan kalandja (kettő is), ahol a „nagy hűhó semmiért” jegyében még galaxisokon is keresztülnyargalt. Emlékeztek ezekre a játékokra?

5 napja
5

The Knightling

Egy kis lovag útra kél, hogy rátaláljon az ünnepelt hősre, az út során azonban olyan felfedezéseket tesz, amikre kicsit sem számított. Mi is így jártunk a játékkal.

5 napja
3

Alig valami - ez történt pénteken

Benne: Build A Rocket Boy, Tavern Keeper, MachineGames.

6 napja
5

Real Bout Fatal Fury 2: The Newcomers

7 napja
4

EA Sports FC 26

Újabb év, újabb FIFA. Illetve, bocsánat, FC. Mert most már harmadik éve így hívják. A világ egyik legnézettebb cirkuszának digitális kivetülése, borzasztó renoméval, de mellé 20+ milliós eladásokkal. Lássuk, mit tud az idei epizód!

7 napja
7

Bloober Team tervek - ez történt csütörtökön

Továbbá: Sacred 2: Fallen Angel Remaster, Code Vein II, Synth Riders: Overdrive, Indiana Jones and the Great Circle, Skate Story.

7 napja
1

Mind Diver

A Mind Diver egy kicsit szürreális, kicsit gondolkodós sétaszimulátor, mely egyenesen az emberi elme legmélyére invitál meg minket, egy ütős merülés keretein belül.

8 napja
3