[Teszt] Fruit Ninja Kinect

Fruit Ninja Kinect

liquidSomosi László2011.08.09. 19:35

Tízezer gyümölcs. Felaprítod, achievement jár érte. Ha két rövid mondatban kéne summázni a Fuit Ninja Kinect alapkoncepcióját, ennyi talán elég is lenne - gyümölcsöket aprítasz benne a két szorgos kezeddel, és kész. Ha ismerős a cím és a feladat, a hiba nem a te készülékedben van, a Fruit Ninja már lefutotta a maga (igen sikeres) köreit az érintőképernyős mobil-platforomokon, a Kinect verzió az ötlet első konzolos, mozgásérzékelős újraértelmezése. No de milyen újraértelmezés?

Maradjunk a rövid válaszoknál: jó, mi több, nagyon jó. A Fruit Ninja tipikusan az a játék, ami egy egyszerű ötletre épít hosszú távon is élvezhető, a barátok rekordjainak folyamatos megdöntését célul kitűző játékost feltételezve pedig kifejezetten addiktív játékot. A tapiképernyős verziókban még az ujjunkkal aprítottuk a több oldalról a képernyőre hajigált gyümölcsöket, most két kézzel, személyes hangulatfokozóként kurjongatva és vad karate-mozdulatokat utánozva tesszük ugyanezt. A Kinect verzió némi vizuális segítséget is nyújt az aprításhoz a háttérben megjelenő “árnyékunk” formájában.

A Fruit Ninja mozgásérzékelése kellően pontos, a képernyős vagdosás precizitását ugyan nem éri el, de a hangulattal erősen ellensúlyoz: a levegőben karatézva jóval élvezetesebb a szeletelés, mint a képernyőt karcolgatva. A Fruit Ninja Kinect három fő játékmódot kínál, mindegyik pontra megy. A Klasszikus Módban hármat hibázhatunk (három lehulló, fel nem aprított gyümölcs), extrémebb esetben csak egyet - a játéktérre időnként bedobált bombák szétütése azonnali “Game Over” feliratot eredményez. Az Árkád Mód (személyes kedvenc) jól pörgősebb élményt kínál, itt nem kell a semmibe hulló gyümölcsökre figyelnünk, kapunk viszont szétüthető power-uppokat (lassítás, pontduplázás, gyümölcszuhatag), egyperces időkorlátot, és a számlálót tíz másodperccel visszapörgető bombákat. A Zen Mód a kombókra utazik, az egy suhintással szétütött gyümölcs-csoportokkal lehet megpörgetni a pontszámot - másfél perc alatt. A “negyedik” játékmód (Challange Mode) nem különálló játékfajta, a Fruit Ninja itt a barátlistádon szereplők rekordjait tolja az arcodba “ezt döntsd meg, jóember!” felkiáltással.

Multiplayer van, lokális, kétszereplős - közös, vagy egymással szemben dolgozó aprítás. A fizikai játékteret egyébként példamutatóan kihasználó (a kamera nagyon jól belövi, hogy mennyi helyed van, kevés is elég) Fruit Ninja egyedül itt igényel nagyobb területet. Nem a működéshez, hanem a biztonsághoz, értsd: érdemes nem agymás nyakába borulni az elején, mert csúnya arconcsapkodás lesz a vége. A gyűjtögető életmódra berendezkedett játékosnak pedig mindenféle megnyitható extrákat kínál a játék: új pengéket, új háttereket, és az árnyékunk különféle torzított verzióit.

A végére ellopom tanult kollégám, Warhawk úr rövid értékelését: idén még nem szórakoztam ilyen jól Kinect-es játékkal. A Halfbrick remek munkát végzett, apróságokra is figyeltek (a kamera látószögéből kilépve látványos füstpamacs kíséretében tűnsz el a játéktérből), a játék “na, csak még egy menet” alapon képes kézbénítóan hosszú ideig a képernyő elé szegezni. Talán csak az erősen túlzsúfolt menü lóg ki a sorból - ezt vehették volna jóval szellősebbre is, mert nagyon könnyű rossz opciót választani. Ha van Kinect a háznál, bátran ajánljuk a Fruit Ninja beszerzését (vagy megnyerését). Nindzsa módra a levegőben gyümölcsöt szeletelni határozottan jó móka - akár tízezerszer is.

@youtube

iRacing Arcade

11 órája

Tavaszi megjelenések – ez történt kedden

Benne: Zero Parades: For Dead Spies, Vultures: Scavengers of Death, The Day I Became a Bird, Sprint City, Darksiders Warmastered Edition, The Spell Brigade.

21 órája
3

Gamer365 DLSS5

*Komolyan kódolt keserű kondukciónk közvetlen konklúziója*: ahogy régi partnerünk, a Sony megakorporáció, holnaptól (április másodika) mi is rékényszerülünk egy szignifikáns áremelésre.

1 napja
16

Fatal Frame: Crimson Butterfly

Vannak játékok, amelyek félelmet keltenek. És vannak olyanok, amelyek uralnak. A Fatal Frame 2: Crimson Butterfly számomra nem horror volt, hanem egy láthatatlan kéz, amely lassan, türelmesen, kérlelhetetlenül szorította a lelkemet. Most pedig visszatért — nem azért, hogy nosztalgiát ébresszen, hanem hogy újra emlékeztessen arra, milyen az, amikor egy világ nem kér, hanem követel.

1 napja
2

Marathon

1 napja
6

Leépít az Eidos Montreal – ez történt hétfőn

Továbbá: Xbox Games Showcase, Bus Bound, Mario Kart World.

1 napja
4

Heti megjelenések | 2026 #14

2 napja
1

God of War: Sons of Sparta

3 napja
8

Drágul a PS5 – ez történt pénteken

Továbbá: Super Meat Boy 3D, RollerCoaster Tycoon Classic, Monster Hunter Stories 3.

4 napja
8

Mega Man Star Force Legacy Collection

5 napja
2

Fókuszban az Xbox Partner Preview – ez történt csütörtökön

Csütörtök este a Microsoft előrukkolt a legújabb Partner Preview adással, melyben a third-party kiadók portékáját mutogatták nekünk, benne jó néhány frissen leleplezett címmel.

5 napja
3

Nintendo kettős árazás, Lords of the Fallen II bepillantás – ez történt szerdán

Továbbá: Cthulhu: The Cosmic Abyss, Salvation Denied, About Fishing, Tiny Metal 2, 4 Penny Coffins, Magin: The Rat Project Stories.

6 napja
6

Scott Pilgrim EX

7 napja
10

Óriási leépítés az Epic Gamesnél – ez történt kedden

Továbbá: Dark Outlaw Games, EverQuest Legends, Crimson Desert, Pokémon Champions, Albion Online, Headup, The Fun Pimps, Shadowverse, Payday: Aces High, Compass, FlatOut 4: Total Insanity VR, Wrath: Aeon if Ruin VR.

7 napja
15

Death Stranding 2: On the Beach - a PC változat

8 napja
7

Xbox Partner Preview bejelentés, Atomic Owl megjelenés – ez történt hétfőn

Továbbá: Patlabor the Case Files, High on Life, Worshippers of Cthulhu.

8 napja
8

Heti megjelenések | 2026 #13

9 napja
11

Life is Strange: Por - kritika

2026.03.23.
28

Fatal Frame 2: Crimson Butterfly Remake

2026.03.21.
13

Menjetek a hétvégén a Budapest Comic Con-ra

2026.03.21.
4