[Teszt] Dragon Quest I-II-III (Erdrick-trilógia)

Dragon Quest I-II-III (Erdrick-trilógia)

Gamer3652019.10.17. 09:42

Soha nem felejtem el a Dragon Quest XI végét. Tolkien vagy Asimov regényeinek elolvasása, a Suikoden világának felfedezése közben éreztem ugyanezt mint akkor. Én ezt a világot, mitológiáját, történelmét szeretném teljes egészében megismerni! Sóvárogva néztem végig a polcomon, ahol szépen sorakoznak a számozott Dragon Questek. VII-VIII-IX. rész? Kiváló mindegyik, de ezek önálló epizódok, nem kapcsolódnak egymáshoz vagy a sorozat előző részeihez. IV-V-VI? Ezek alkotják a Zenithia-trilógiát, fantasztikus sorozat, főleg az ötödik rész, de ezek sem kapcsolódnak a DQXI-hez - bár vannak ellenkező rajongói teóriák. És akkor ott van az első három epizód, közkedvelt néven az Erdrick-trilógia, ami soha nem jelent meg angol nyelven Európában. Talán nem túl nagy spoiler ha elárulom, hogy az első három rész szorosan kapcsolódik nemcsak egymáshoz, de a XI.-hez is (hogy mi módon, az maradjon titok). A XI-et befejezve tehát elemi erővel jött az érzés, nekem ez a trilógia kell. Így teljesüljön minden kívánságom, mert szeptember végén Switch-re megérkezett az első három Dragon Quest. Több mint 30 évet kellett várni Európában, hogy angol nyelven is kijöjjön konzolra az első három DQ, így nagy örömmel álltam neki a kalandnak.

Az ilyen kiadásoknál a csalódás veszélye mindig fenn áll. Az első három Dragon Quest eredetileg NES-re jelent meg. Ha a NES verziót jött volna Switch-re, biztosan csalódott lennék. A maguk eredeti 8 bites formájában ezek a játékok nem túl élvezetesek ma már. Szerencsére azonban az első három DQ-ból készült SNES remake-ek sokkal emészthetőbbek, mi több élvezetesek. A SNES változatok kaptak annak idején mobilos portot, ezek jelentek meg most Switch-re. Most biztosan sokan felsikoltanak fájdalmukban, legalábbis amikor a „mobilos port” elhangzik, a konzol játékosok pavlovi reflexei beindulnak, és nem azért mert ez a szókapcsolat a minőség szinonimája lenne. Én azonban azt mondom, nem olyan rossz a helyzet. Nyilván én is annak örültem volna, ha a DQ 25. évfordulójára megjelent Wii-s kiadást (KATT!) kapjuk, választható SNES/NES esetleg mobil verziókkal. De annak is örülni kell, hogy végre eljutott ide a három játék. A mobil változat jelen esetben egyáltalán nem vészes, Hideki Kamiya kiborulása (KATT!), bár nyomokban tartalmaz igazságot, erős túlzás volt. Az első három DQ szép játék. Ha az ember a DQXI 2D módjáról érkezik, akkor is pofás, főleg a harmadik rész. A mobil verzióhoz készült karakterek is rendben vannak, egyedül a szörny animációk hiányoznak. A hiánylistán ott van a harmadik részből az intró hiánya (ezért kár) és néhány hiányzó mini játék is. Van viszont quick save funkció, ami illik a Switch-es habitushoz is.

De milyen JRPG-ként az Erdrick-trilógia? Nyilván vannak olyan elemei, amelyek nem öregedtek túl jól, az elképesztő sűrű random harc vagy a DQ szinten is szimplább sztori ilyen lehet. Összességében jó volt elmerülni bennük. Az első két rész inkább hardcore fanoknak ajánlható, a harmadikat azonban bátran kipróbálhatják, az old-school JRPG stílus rajongói. Kezdjük az elején. Az első részt nagyon izgalmas kézbe venni. A Dragon Quest volt az első JRPG, azért ezt mégiscsak történelmi pillanat kipróbálni. Itt kezdődött minden. A remake ellenére is érezzük, hogy ez inkább egy történelmi relikvia. Elidőzve vele, nagyon jól működik még ma is, a Dragon Quest hangulat alapjai tökéletesen ott vannak, de azért látszik rajta a kor. Nem is túl hosszú, 9-10 óra alatt végezni lehet vele. A DQII sikerrel vitte tovább az első alapjait, például majd kétszer olyan hosszú mint az első, és ha az bejött, akkor ez sem fog csalódást okozni. A Dragon Quest III kategóriákkal jobb az első kettőnél. A DQIII már elkezdte kinőni a gyerekbetegségeket, születésével nemcsak az első modern DQ, de az első modern JRPG is lett egyben. Sokan a legjobb részként hivatkoznak a harmadikra, nem véletlenül. A sztori sokkal összetettebb, a harci és fejlesztési rendszer pedig a későbbi idők kasztrendszerét idézi, komplexitása ma is rendben van. A grafikája is ennek a legszebb, a zenéje fantasztikus, és ez már hoz egy masszív 30 órás játékidőt is. Ha tehát bírod a JRPG-ket és csak egy játékot húznál be a háromból, akkor mindenképpen a harmadik legyen az.

Jól esett az első három DQ-val nyomulni. Egy kicsit nosztalgikus volt a SNES-es időket idéző grafika, zene és sztori miatt. Az meg egy külön élvezet, hogy jobban megismerhettem Erdrick világát. Ráadásul mind a három játékban ott az utánozhatatlan Dragon Quest hangulat és érzés, ami tökéletesen elviszi a hátán az egészet. Nem szoktam ilyet kérni, de minden Dragon Quest rajongót arra biztatok, hogy a sorozat nyugati jövője érdekében vegye meg ezeket a portokat. Nem tökéletesek, lehetett volna nagyon sokat csiszolni rajtuk, mégis kellemes és szórakoztató darabok. A sorozatra pedig bőven ráfér a siker, végre itt nyugaton is.

Veres Miki

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

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
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Rauniot – Visszafogott világvége

Az apokalipszis általában hangos, mindent maga alá temető eseményként jelenik meg a szórakoztatóiparban. Ledobják az atomot, zombihordák árasztják el a városokat, vagy brutális természeti katasztrófák törik el a civilizáció gerincét. Akad azonban néhány mű, ami a fonákjáról közelíti meg ezt a témát. Ilyen a Rauniot is.

1 órája

Elmarad a BlizzCon, törölt People Can Fly játék - ez történt csütörtökön

Továbbá: Stellar Blade, Gears of War, Exodus, Deathbound, Capcom takarítás a Steamen.

18 órája
8

Szigorít a Steam, meglepetés megjelenések - ez történt szerdán

Továbbá: Sand Land, Bit.Trip ReRunner, Lords of the Fallen, Insurmountable, Rotwood, Island of Winds.

1 napja
15

Stellar Blade

A Shift Up mérnöki pontossággal tervezte meg első konzolos játékának köztudatba emelését. De vajon van-e több a csinos külcsín alatt?

2 napja
10

Feltámad az Infogrames, Metaphor: ReFantazio megjelenés - ez történt kedden

Továbbá: Stellar Blade, Destiny 2, Morbid: The Lords of Ire, Remnant 2, 2XKO, Indika, Karma: The Dark World.

2 napja
11

Meghasad az Embracer, új Gyűrűk Ura játék - ez történt hétfőn

Továbbá: Starlight Games, Tales of the Shire, Star Wars Jedi: Survivor, ID@Xbox Digital Showcase, PowerWash Simulator, The Whims of the Gods.

3 napja
13

Heti megjelenések

4 napja
3

The Smurfs 2 - The Prisoner of the Green Stone - Hupizöld Törpikék

A Microids tavaly év végi felhozatala igen kellemesen alakult, sajnos nem is volt időnk minden fontosabb címükre ránézni. Most a tavaszi üresjáratot kihasználva vissaztérünk a Hupikék Törpikékhez!

5 napja

Anomaly Collapse

Teszteltük a legújabb roguelite próbálkozást, ami ezúttal az egy dimenziós csataterekből próbálja kihozni a maximumot - és mindezt nem is akárhogyan teszi.

6 napja
1

Eiyuden Chronicle folytatás, Prison Architect 2 csúszás - ez történt pénteken

Továbbá: Kena: Bridge of Spirits, Sclash, Biped 2, Unending Dawn.

6 napja
3

Új projektek a Lariannál, bemutatkozott a Kingdom Come: Deliverance II - ez történt csütörtökön

Továbbá: F1 24, Fabledom, Darkest Dungeon II, V Rising, Human Fall Flat 2, Cozy Caravan, Remnant 2.

7 napja
2

Lovagregény újratöltve: bejelentették a Kingdom Come: Deliverance 2-t

Mi már egy hete tudjuk, de csak most szabad róla beszélni. A Plaion és a Warhorse Studios párosa bejelentette a sikeres lovagregényük folytatását, a Kingdom Come: Deliverance II-t.

8 napja
1

Botany Manor

Egyedül sétálgatni egy viktoriánus kori udvarházban, feljegyzéseket olvasgatni és virágokat növeszteni? Izgalmasabb, mint hinnéd! Tesztlaborba vittük a Botany Manort.

8 napja
6

Baldur's Gate fejlesztővadászat, Ghost of Tsushima gépigény – ez történt szerdán

Továbbá: Sea of Thieves, Potionomics, Crow Country, Mullet Mad Jack, Dementium: The Ward.

8 napja
3

Sok jó indie 20 percben is elfér - Nintendo Indie World Showcase összefoglaló

A kis címek is tudnak izgalmasak lenni: a Nintendo legújabb indie-specifikus adásában láttunk is jó néhányat - nem csak Switch-re! Összegyűjtöttük nektek a látottakat.

9 napja
6

Children of the Sun

A Devolver Digital továbbra is remek érzékkel karolja fel az ígéretes, egyedi, kreatív projekteket. René Rother debütáló alkotása sem lóg ki a texasi kiadó portfoliójából. Na de miért érdemes odafigyelni rá? TESZT!

9 napja
1

Műsoron az indie-k, folytatódnak a leépítések – ez történt kedden

Benne: Nintendo Indie World Showcase beharangozó, Take-Two és Kwalee leépítés, Rolling Hills bejelentés, Capes és Athenian Rhapsody megjelenési dátumok.

9 napja
4

Game Pass: mozgolódás április második felében

A hónap második fele talán elsőre csendesebbnek tűnik a megszokottnál, de még így is számos izgalmas premier címet találhatunk a listában.

2024.04.16.
1

A Nintendo kihagyja a Gamescomot, Keanu Reeves lesz Shadow hangja – ez történt hétfőn

Továbbá: No Rest for the Wicked, One Piece Odyssey: Deluxe Edition, Sand Land, Telebbit, Horrific Xanatorium.

2024.04.16.
17

Ereban: Shadow Legacy – Árnyakkal sunnyogó

A sunnyogást az árnyakba olvadással keverő koncepciójával az Ereban már korán felhívta magára a figyelmet. A játékot a régi idők nagy lopakodós címei iránt érzett határtalan tisztelet hívta életre. De ebből vajon mennyit sikerült átemelni és jól értelmezni? Teszt!

2024.04.15.

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj4iLCJpbWFnZXMiOlsiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvcGF0cmVvbi1tcHUucG5nIl0sInVybCI6Imh0dHBzOlwvXC93d3cuZ2FtZXIzNjUuaHVcL2FydGljbGVcL3BhdHJlb24iLCJwYXRoIjoiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvIiwiaWQiOjM2fQ==