A Ubisoft is kihátrált az idei E3 mögül

A Ubisoft is kihátrált az idei E3 mögül

ne5hVáradi Dániel2023.03.28. 08:25

Bár az utóbbi években hányattatott sorsú E3 idén végre visszatér a Los Angeles-i Convention Centerbe, hogy fizikai formában kerüljön megrendezésre, a jelek szerint meglehetősen foghíjas lesz a résztvevők listája.

Korábban érkeztek olyan beszámolók, mely szerint az idei lenne az első E3, amit mindhárom konzolgyártó, tehát a Sony, a Microsoft és a Nintendo is kihagy, amire hivatalos megerősítés csak a kiotóiak részéről érkezett eddig, azonban könnyen előrevetítheti, hogy a másik két cég is hasonló bejelentést fog tenni még az expó előtt.

A dolgokat némiképp ellensúlyozandó, a Ubisoft korábban teljes mellszélességgel állt ki a júniusi rendezvény mellett, biztosítva, hogy ők megtisztelik jelenlétükkel a nagy múltú eseményt. Az azóta eltelt időben azonban átértékelődhettek a dolgok a cégen belül, nemrég ugyanis olyan közleményt adtak ki, melyben arról számolnak be, hogy június 12-én egy Ubisoft Forward adással jelentkeznek, ami független lesz az E3-tól. A nyilatkozatot a VGC szállította, melyben a Ubisoft szóvivője azt közölte, hogy a kiadó "másik irányba történő mozgást" tervez, arra célozva, hogy az előzetes tervekkel ellentétben mégsem lesznek ott Los Angeles-ben.

A nemrég lezajlott DGC egyik visszatérő kérdése volt, hogy melyik cég lesz jelen az E3-on, ami aligha biztató előjel annak ellenére, hogy a szervező ESA részéről egyelőre nem érkezett olyan közlemény, hogy törölnék az E3 megrendezését.

PlayStation Game Catalog: a májusi érkezők

Star Wars Outlaws. The Thaumaturge. Flintlock. Visszatér a Red Dead Redemption 2. Többek között ez várja az előfizetőket az aktuális hónapban.

13 órája
3

The Talos Principle III bejelentés, WH40K Mechanicus II megjelenési dátum – ez történt szerdán

Továbbá: Beyond the Plastic Wall, The Necromancer's Tale, Serpent's Gaze.

15 órája
2

Még több friss indie-cím – ez történt kedden

Benne: Silent Hill f, Nailcrown, Deadzone: Rogue 2, Kingfish, Abyssus.

1 napja
1

Mixtape - tétova tinik, shoegaze slágerek

2 napja
40

Playism újdonságok – ez történt hétfőn

Továbbá: Fading Echo, Patlabor the Case Files.

2 napja

Adorable Adventures

3 napja
7

Heti megjelenések | 2026 #20

3 napja
10

Industria II

5 napja
9

Drágul a Switch 2, Nintendo és Sony üzleti jelentések – ez történt pénteken

Továbbá: Resident Evil Requiem ingyenes frissítés.

5 napja
16

Mullet Madjack

6 napja
2

Nacon Connect összefoglaló, The Sinking City 2 bemutató – ez történt csütörtökön

Továbbá: Stranger Than Heaven, Aliens: Fireteam Elite 2, Pragmata, Hollowbody, Summerhouse, Slots & Daggers.

6 napja
3

Star Fox remake és több más: új korszakba lép az űrrókás franchise

A Direct műsor után összeszedtük az elmúlt napok Star Fox híreit, és megnézzük, hogy középhosszú távon hová célozza be a sorozatot a Nintendo.

7 napja
6

Folytatódik az Xbox-megújulás, tényleg jön a Mina the Hollower – ez történt szerdán

Továbbá: WheelMates, Civilization VII.

7 napja
3

Wax Heads

8 napja
6

Aether & Iron

8 napja
2

Májusi megjelenések – ez történt kedden

Benne: Myst + Riven, BeastLink, Into the Slimy Mines, Dark Scrolls, Blood West, The Legend of Heroes.

8 napja
8

Game Pass: május első hetei

Mixtape. Outbound. Call of the Elder Gods. Subnautica 2. Jöhet egy kellemes indie premier áradat a Forza Horizon 6 előtt?

9 napja
5

Aranyon a Forza Horizon 6, bővül a Tekken 8 – ez történt hétfőn

Továbbá: Black Jacket, Littlelands, Smalland: Survive the Wilds.

9 napja
1

Ready or Not: Boiling Point DLC

2026.05.04.
1

Heti megjelenések | 2026 #19

2026.05.04.
2