[E3] FIFA 10: az első képek és infók

FIFA 10: az első képek és infók

dragCsető Zsolt2009.06.03. 17:45

Az Electronic Arts ma előállt az első képekkel illetve információkkal a FIFA 10-ről, így megtudhattuk, hogy mely elemeket tekintve számíthatunk változásokra az EA Sport idei esztendőre tervezett futballadagjától.

Idén tovább csiszolódik az EA virtuális focija - lássuk, milyen javulásokat ígér a FIFA 10. Számos változtatást eszközölnek majd például a Manager Mode-on: a szimulációs meccsek végeredménye sokkal reálisabb lesz, így a bajnoki tabellák is valósabb képet fognak mutatni, de a játékosok fejlődésére is nagyobb hangsúlyt fektetnek ezúttal - nem válik majd minden fiatal játékoksból csúcsfutballista. Ha egy nagy nevű játékost szeretnénk leigazolni, akkor nem támaszkodhatunk majd pusztán a pénzünkre: a kellő presztízs, vagy a nemzetközi megmérettetésekre történő kijutás hiányában a sztárok nem a mi csapatunkat fogják választani.

Nézzük a tényleges játékot. Precízebbé válnak a passzok, és lehetőségünk lesz egy-egy finomabb megoldás bevetésére is, emellett pedig a játékosok helyzettől függően bátrabban használják majd például a sarokkal történő passzolást, ami bizonyos esetekben kedvezőbb lehet számunkra. A legnagyobb javuláson a labdavezetés megy át, a megszokott nyolc irányú megoldás helyett ugyanis most már ténylegesen 360 fokban mozoghatunk majd, ami a test-test elleni szituációkban kulcsfontosságú lehet majd. Érdekességként szóba került az is, hogy ha már nincs veszítenivalónk, akkor a szögleteknél és a szabadrúgásoknál a kapust is előreküldhetjük majd.

Javul a labda fizikája, különös tekintettel a játékosokról történő visszapattanásokra, és nagyobb szerephez jut a játékok kitartása is: lesz rövid, illetve hosszú távú stamina is, ami a játékosok bizonyos tulajdonságaira, illetve a mesterséges intelligencia döntéseire is hatással lesz. Tovább finomodik a balansz a támadás és a védekezés között: alapjában véve az egész játék lassabb lesz egy picit, és a labdát is sokkal jobban kell majd járatnunk egy-egy sikeres akcióhoz. A védelmet jóval nehezebb lesz átjátszani, az üres területekre sokkal inkább oda fognak figyelni, és összességében sokkal okosabban fog viselkedni a hátsó alakzat.

Azt maga az EA is elismerte, hogy az idei év nem a forradalmi újításokról fog szólni, és nem is ez a céljük: a fejlesztési időnek nagyjából a harminc százalékát fordítják csak újításra, a maradék hetven százalékban a már meglévő dolgok javítására, finomítására koncentrálnak. A játék három arca Wayne Rooney, Ronaldinho és Karim Benzema lesznek majd.

A FIFA 10 idén októberben jelenik meg, Xbox 360, PlayStation 3, PC, Wii, PlayStation 2, Nintendo DS és PlayStation Portable platformokra.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

Heti megjelenések

12 órája
6

Dispatch #S01 - bárcsak ne lenne vége

22 órája
7

Keleti oldalról - ez történt pénteken

Benne: Code Vein II, Onimusha 2: Samurai’s Destiny, Varsapura, PUBG: Black Budget, Street Fighter 6, Morkull Ascend to the Gods

2 napja

Bejelentések és bepillantások - ez történt csütörtökön

Benne: Tides of Annihilation, Reanimal, 007 First Light, Raji: Kaliyuga, Crowsworn, Zoopunk, Total Chaos, Erosion, Carmageddon: Rogue Shift, Armatus.

3 napja
6

Echoes of the End: Enhanced Edition

3 napja
11

Epic x Unity partnerség - ez történt szerdán

Továbbá: Tales of Berseria, PGA TOUR 2K25, Ghost of Yōtei, Mafia: The Old Country, Dispatch.

4 napja

Two Point Museum - a Switch 2 változat

5 napja
4

Bővült az Assassin's Creed Mirage, F1 2026 fejlemények – ez történt kedden

Továbbá: Tomb Raider: Definitive Edition, Megabonk, Norse: Oath of Blood, Dragon's Dogma II, Kill It With Fire! 2, Guild Wars Reforged, Bandit Trap.

5 napja
7

The Finals - Mit tud az Embark döntő erejű FPS játéka?

6 napja
5

The Game Awards-jelöltek, képeken a Zelda-film – ez történt hétfőn

Továbbá: Lost Soul Aside, Xbox Partner Preview, Cozy Marbles, Everdream Village, City Tales: Medieval Era, Ghost Master: Resurrection.

6 napja
15

Dragon Quest I&II HD-2D Remake

7 napja
10

Heti megjelenések

7 napja
3

Simon the Sorcerer Origins

9 napja
5

The Outer Worlds 2

9 napja
4

Apróságok levezetésként - ez történt pénteken

Benne: Code Vein II, Lollipop Chainsaw RePOP, Metroid Prime 4: Beyond, Hi-Fi Rush, Astroneer.

9 napja
1

Elhalasztott jelentés, tartalmas bemutató - ez történt csütörtökön

Benne: Ubisoft, Fallout, Ride 6, Pokémon Pokopia, The Blood of Dawnwalker, Vampire Survivors, KinForge, Red Dead Redemption, Anno 117: Pax Romana.

2025.11.14.
4

Syberia - Remastered

2025.11.13.
6

A Steam Machine árnyékában – ez történt szerdán

Benne: Horizon Steel Frontiers, Silent Hill f, The Rogue Prince of Persia, Showa American Story, Ratchet & Clank: Ranger Rumble, Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged, Death Stranding Isolations.

2025.11.13.
12

Itt az új Steam Machine!

A Valve ismét a nappalinkba vágyik. A Steam Deck után a nagyobb képernyőket célozva, egyedi kontrollerrel és VR szemüveggel!

2025.11.12.
47

PlayStation Game Catalog: novemberi érkezők

The Talos Principle II. Still Wakes the Deep. Pacific Drive. Na és visszatér a Grand Theft Auto V is a kínálatba!

2025.11.12.