Nintendo eladások és Switch 2 infómorzsa – ez történt kedden

Nintendo eladások és Switch 2 infómorzsa – ez történt kedden

dragCsető Zsolt2024.11.06. 08:00

146 millió felett a Nintendo Switch. A Nintendo friss üzleti jelentéséből kiderült, hogy a júliustól szeptemberig tartó negyedévben 2,62 millió példány került a boltokba a konzolból, amely az ünnepi szezon végére könnyedén átlépheti a bűvös 150 milliós mérföldkövet. Ezzel együtt az üzleti év első felében nagyjából harmadával estek vissza a hardvereladások az előző évhez képest, ami nagyobb gyengülés, mint amire a Nintendo számított, így némileg csökkentették az előrejelzésüket a teljes esztendőre vonatkozóan. Ami a játékokat illeti: a The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom 2,58 millióval nyitott, és érdekesség, hogy ez volt az egyetlen cím, amiből többet adtak el ebben az időszakban, mint a Mario Kart 8 Deluxe-ból, ami már 64 millión is túl jár.

Visszafele kompatibilis lesz a Switch utódja. A Nintendo továbbra is ebben az üzleti évben (tehát március végéig) tervezi leleplezni következő generációs konzolgépét, de hogy mikor kerül erre sor, azt még nem részletezték. Egy apró részletet ugyanakkor elárultak: ahogyan arra számítani lehetett, a masina visszafele kompatibilis lesz, tehát a Switch szoftvereket is le fogja tudni játszani. Emellett a Nintendo Switch Online is elérhető lesz az új gépen.

Eredeti sztorival jön a Fairly Tail 2. A kiadó Koei Tecmo és a fejlesztő Gust bejelentették, hogy a népszerű manga és anime újabb feldolgozása egy teljesen új, kifejezetten a játékhoz írt sztoriszálat is tartalmazni fog (Key to the Unknown), amely a végigjátszást követően fog megnyílni. Az RPG december 13-án jelenik meg PC-re, PS5-re, PS4-re és Switch-re.

Áttekintő trailerrel jelentkezett a Trails through Daybreak II. A NIS America játéka február 14-én érkezik PC, PS5, PS4 és Switch platformokra, a lenti videóval pedig képbe kerülhetünk a történetet illetően, amely összefoglalja az első rész cselekményét.

Megjelenési dátumot kapott a Maid Cafe on Electric Street. A kalandjáték – melyben egy kávézót kell menedzselnünk – november 18-án debütál a Steamen, de a későbbiek folyamán konzolos verziók is várhatóak belőle. Lent egy új előzetest is megnézhettek róla.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

Octopath Traveller 0

Az első Octopath Traveler 2018-ban Nintendo Switch exkluzívként indult, és ezzel a címmel mutatta be a Square Enix a HD-2D grafikai stílust. Vajh az Octopath 0 esetében tart még a lendület, vagy kezd kikopni a varázs? Tesztünkből kiderül!

3 órája

Gamer365 Karácsony 2025

Az ünnepekre várva elindítjuk a nagy év végi nyereményjáték-sorozatunkat, amiben idén is teljes verziós játékkódokat és csecsebecséket sorsolunk ki közöttetek.

6 órája
255

Csapdát karácsonyra – ez történt szerdán

Benne: Next Hunting Adventure, Yakuza Direct, Hogwarts Legacy, MINOS: Home A-Labyrinth, Warhammer 40,000: Mechanicus II, Vambrace: Dungeon Monarch, Mega Man Star Force Legacy Collection.

18 órája
8

Bővül a Hollow Knight: Silksong, csúszik a Terminator: Survivor – ez történt kedden

Továbbá: Final Fantasy VII Remake Intergrade, Disciples Domination, Laysara: Summit Kingdom, Quarantine Zone: The Last Check, Sucker Punch Productions.

1 napja
4

Endorfy Solum Studio - mikrofon az arcodba

2 napja

Routine

A Routine megjelenésére közel tizenhárom évet kellett várnunk, azonban a Lunar Software alkotása végül csak kiverekedte magát a fejlesztői pokolból, és valósággal berobbant a képernyőinkre.

2 napja
4

2025 legjobb játékai

A döntés ebben az esztendőben is a Ti kezetekben van: lássuk, melyik lesz idén Az Év Játéka itt a Gamer365-ön!

2 napja
35

Marathon megjelenési dátum, vásárolt a Ubisoft – ez történt hétfőn

Továbbá: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Cult of the Lamb, Divinity: Original Sin II – Definitive Edition, Westlanders.

2 napja
8

Heti megjelenések

3 napja

Super Mario 40: a legőszintébb Mario élményeink

A "Mario 40"-évforduló előhozta a csapatból a nosztalgikus történeteket. A belsős csatornánkon pörögtek a kommentek, nem győztük súlyozni a címeket, hogy kinek melyik a kedvence, vagy milyen más szempont szerint ...

4 napja
14

Zowie a csillaglétrán: perifériák profiktól profiknak

4 napja
3

Genesis - Thor 230 TKL Lite + Boron 500 XXL

A mechanikus billentyűzetek valóban uralkodnak mostanában, és a portfóliókban olyan termékek jelennek meg a piacon, amelyek az olcsóbb szegmenstől, a közepes igényeken át az ultra high-end profik világáig mindent lefednek. A Genesis márkát kifejezetten kedveljük...

4 napja

Terminator 2D: No Fate – csak ha bevégzed

6 napja
8

The Game Awards 2025

Clair Obscur dominancával és új bejelentésekkel tarkított műsort láthattunk.

6 napja
50

Kövesd velünk az év utolsó nagy videojátékos showeseményét!

7 napja
37

PlayStation Game Catalog: decemberi érkezők

Skate Story. Lego Horizon Adventures. Assassin's Creed Mirage. Többek között ezek a címek zárják ezúttal az évet a szolgáltatás kínálatában.

7 napja
5

Hail to the Rainbow

7 napja
2

Bejelentések hét közepén - ez történt szerdán

Benne: Mariachi Legends, Kingdom’s Return: Time-Eating Fruit and the Ancient Monster, Hell Let Loose: Vietnam, R-Type Dimensions III, Lucid Falls, Scramble Knights Royale, UN:Me, Frog Sqwad, Microsoft Flight Simulator 2024.

7 napja
1

Marvel Cosmic Invasion

8 napja
7

Szivárgások jobbról-balról – ez történt kedden

Benne: Resident Evil Requiem, Assassin's Creed Black Flag Resynced, Divinity, Wholesome Snack, Showgunners, Skyrim Anniversary Edition, TMNT: Splintered Fate, Frosty Mini.

8 napja