[Teszt] Genesis Radium 400 - podcast és streaming mikrofon

Genesis Radium 400 - podcast és streaming mikrofon

GhzSzabó Ákos2021.07.02. 22:00

Biztos mindenkinek vannak olyan pillanatai amikor azon bosszankodik, hogy bezzeg ha ez meg az eszébe jutott volna hamarabb, akkor mennyivel jobban járt volna. Na az egyik ilyenem nekem az, hogy tavaly a nagy pandémia pillanatában nem vettem azonnal Zoom részvényeket. Nem megyek most abba bele, hogy az elmúlt lassan másfél év mennyire megváltoztatta az életünket, az viszont vitathatatlan, hogy sokak életének szerves része lett az otthonról dolgozás és ezzel együtt a mikrofonok és kamerák használata. A szerencsésebbek kaptak egy pakkot a cégüktől, ami általában megfelel az igényeknek a többieknek viszont maradt az internet és a rengeteg szakértő tanácsa.

Ezen felül van egy réteg, akik már bőven a pandémia előtt is napi szinten használtak otthon kamerát és mikrofont ők pedig a streamerek! Nos a jelenlegi írásunk tárgya, a Genesis Radium 400 igazából nekik szól. Pontosabban inkább azoknak, akik belevágnának ilyesmibe, viszont nem akarnak vagy esetleg nem tudnak annyi pénzt áldozni rá, amivel egy belépő szintű profi rendszert össze lehet dobni. Sajnos maga a gép meg a kamera még mindig drága mulatság lehet, viszont mikrofon ügyben, szerintem kár tovább keresgélni, mivel a Radium 400-as, szerintem minden olyan dolgot tud, amire szükségünk lehet.

Már a doboz kibontásakor is látszik, hogy az alapvetően baráti árhoz képest sem fukarkodtak a tartozékokkal. A Radium 400-as egy tradicionális, karon ülő “belógatós” mikrofon, nem az a típus, amit magad elé teszel az asztalra. Ennek köszönhetően csak egy - amúgy relatíve nagy “fesztávval” rendelkező - fém kart kapunk hozzá, ami meglepően masszívnak és strapabírónak tűnik. Van súlya is bőven, szóval egy minőségi darab. Viszont ez már előrevetít egy olyan problémát, ami sokaknak fontos lehet, nevezetesen azt, hogy ha nem tudod hova felszerelni, mert mondjuk az asztalod lapja vagy oldala/hátulja nem rendelkezik olyan kiugró résszel, ahova ezt a “satus” részével fel tudod fogatni, akkor nem nagyon fogod tudni használni a mikrofont másra, mint szombat esti karaokera a haverokkal, de akkor se igazán, mivel ez egy kondenzátor mikrofon. A kapszula karakterisztikája amúgy kardioid, tehát elölről érdemes beledudorogni.

Ha sikerült felszerelni a kart, akkor már csak a rázkódásgátló tartót, úgynevezett shock mountot kell rácsavarni, abba bele csúsztatni a mikrofont és majdnem kész is vagyunk. Extra piros pont, hogy semmilyen szerszámra nincs ehhez szükségünk, viszont egy kis negatívum, hogy magának a satu fogó aljának a fém borítására tehettek volna egy kis műanyag vagy gumi talpat, hogy jobban védje az asztalunkat. Mivel egy fémkarikát kell izomból belecsavarni az anyagba, valószínűleg pár alkalom után mindenképpen sérülni fog sajnos. De ez igazából ez csak egy elhanyagolható apróság, pótolható filcalátéttel. A tartozékok része még az úgy nevezett P-szűrő, ami a szánkat nagy sebességgel elhagyó hangokat hivatott kiszűrni, főleg a P és barátai tudnak nagyon bele “poppolni” a mondandónkba.

Maga a mikrofon is egy nagyon minőségi darab, jó a fogása, van súlya, fém az egész, kellemes masszív érzetet nyújt, én laikusként simán elhinném, ha egy kategóriákkal drágább mikrofonként adná valaki a kezembe. Nem szeretnék úgy tenni, mintha értenék a technikai specifikációjához - itt majd Mackó kisegít. (Elég annyit tudni, hogy a mintavétele 192 kHz 24-biten, ami több mint elegendő. A -38 dB-es érzékenységhez viszont egy 30-16.000 Hz-ig tartozó frekvenciaválasz társul, ami a zenei alkalmazást kicsit hátrébb veti. - macko). Viszont összehasonlítási alapom van, elég sok. Történt ugyanis, hogy az elmúlt másfél évben szerintem átlagosan napi 2 órát biztosan meetingekben tölöttem, és ha jól számoltam akkor legalább 4 fajta mikrofont használtam ez idő alatt. Volt jack dugósom, meg usb-sem is, asztalra pakolható meg fejes mikrofonom. Sőt egy ideig a webkamerába szereltet is használnom kellett. Ki lehet találni, hogy mennyire voltam megelégedve vele. Egy szó mint száz, laikusként bőven volt alkalmam elmélyedni a PC-s mikrofonok világában és gondolom nem lesz nagy meglepetés amikor azt mondom, hogy a Radium 400-as lesöpörte az összes előző darabomat. Persze, a korrektség jegyében érdemes megemlíteni, hogy a legdrágább is mind közül amit használtam a maga 100 EUR körüli árával. Valamint azt is, hogy szerintem cserébe tiszta meetingelős munkára annyira nem alkalmas. El is mondom miért.

A mai világban ha valaki meetingel, akkor a legtöbbször csinál mást is közben. Ide fordul, oda néz, másik képernyőre, vagy csak az asztalán keres valamit. Na most a Radiumnak van egy olyan limitációja, hogy csak akkor szól hangosan és jól, ha közvetlenül bele beszélünk. Ez tökéletes egy streamernek, hiszen egy kényelmes pozícióba helyezkedve, beállítja a mikrofont és mehet is a kommentárral egybekötött játék. Vagy igazából bármi. Viszont egy meeting közepén rendkívül idegesítő, amikor a beszélő kolléga hangja folyamatosan hullámzik, attól függően, hogy éppen mit csinál. A másik pedig inkább egy hiányosság - bár számomra érthetetlen - mintsem hiba, hogy nincs a mikrofonon fizikai gomb se a némításra, se a kikapcsolásra. Azaz ha például rögzíted egy szoftverrel a hangodat, miközben Skypeon vagy zoomon beszélgetsz, azokban a szoftverekben hiába némítod le magad, attól még a mikrofon sávról rögzített hangfelvételen minden ott lesz. Valamint a mindennapokban is egyszerűbb néha az előtted lévő mikrofonhoz nyúlva némítani azt, mint a rengeteg ablakot lemozgatva, megtalálni a kupac alján az éppen aktuálisan használt szoftvert.

De igazából ezzel véget is ért a negatívumok listája, mivel maga a készülék, ennyi pénzért (jelenleg jó vételként akár 25 ezer forintért is behúzható) nagyon jó ár-érték arányt képvisel. Főleg azoknak akik tényleg belevágnának az online tartalomgyártás csöppent sem könnyű és barátságos világába. Az összeszerelési és hangminősége kifogástalan és ha megfelelően tudjuk elhelyezni, valamint nem zavar a fizikai gombok illetve a dedikált szoftver hiánya, akkor nincs más dolgunk mint betenni a kosárba egy menő ledes “ON AIR” kijelzővel együtt!

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Days Gone - Remastered

Hiába sikerült átlépniük idővel a 10 milliós mérföldkövet is, a rendkívül vegyes kritikai fogadtatás örökre rányomta a bélyegét a Bend Studio alkotására. Sőt. Feltételezhetően a csapat jövőjére is. Tudnak esetleg szépíteni ezzel a ráncfelvarrással?

11 órája

Az új GTA 6 trailer árnyékában – ez történt kedden

Benne: Destiny 2, Clair Obscur: Expedition 33, I Am Ripper, Battlefield, Split Fiction, Day of the Shell, Tales of the Shire, Knock on the Coffin Lid.

20 órája
3

Game Pass: mozgolódás május első felében

Hamarosan premiernapon érkezik a Revenge of the Savage Planet és a DOOM: The Dark Ages a szolgáltatás kínálatába!

1 napja
2

Itt a második Grand Theft Auto VI trailer!

Megérkezett a Rockstar Games következő alkotásának második előzetese, amivel ismét beléphetünk picit Vice City utcáira.

1 napja
48

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered

Egy ideje már hallani lehetett olyan pletykákat, hogy a Bethesda a Skyrim sokadik újrakiadása után az Obliviont is szeretné ismét piacra dobni, ezek a híresztelések pedig végül igaznak is bizonyultak.

1 napja
7

Gears of War: Reloaded bejelentés – ez történt hétfőn

Továbbá: Kingdom Come: Deliverance, The Hundred Line: Last Defense Academy, Tinkerlands, Ecco the Dolphin.

1 napja
9

PlayStation Plus: a májusi hármas

Dinoszauruszos túlélés. Népszerű rougelike. Egy kiváló boomer-shooter. Ezek várják a szolgáltatás előfizetőit ebben a hónapban.

2 napja
4

Heti megjelenések

2 napja
5

Amerzone - The Explorers Legacy

Utazás az ismeretlenbe, utazás egy idegen helyre, utazás Föld és ég között, utazás a semmibe. Benoit Sokal életműve előtt ekkorát még nem tisztelgett soha senki.

3 napja
2

GTA 6 csak jövőre, Elden Ring Nightreign áttekintő – ez történt pénteken

Továbbá: The Shadow Syndicate, Zoochosis, Preserve, Project Caesar.

4 napja
13

Drágulnak az Xbox konzolok és játékok – ez történt csütörtökön

Továbbá: The Age of Bhaarat, StarRupture, Fomography.

5 napja
12

Two Falls (Nishu Takuatshina)

A videójátékok kulturális jelentőségéről meglehetősen kevés szó esik, pedig a többi művészeti ághoz hasonlóan itt is megvan ez az aspektus – még ha jóval ritkábban is kerül előtérbe.

6 napja
7

Lost Soul Aside csúszás, Borderlands 4 áttekintő – ez történt szerdán

Továbbá: Returnal, Switch rendszerfrissítés, Formula Legends, Sea of Stars, Kathy Rain 2, Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate, SHovel Knight Dig, Hypercharge: Unboxed, Moadra.

6 napja
2

Borderlands 4 State of Play, leépít az EA - ez történt kedden

Továbbá: Wuchang: Fallen Feathers, Against the Storm, Splitgate 2, Duck Detective: The Secret Salami, Duck Detective: The Ghost of Glamping, The Siege and the Sandfox.

7 napja
12

Glorious Model I2 egér - gyors, könnyű és roppant kényelmes

A Glorious mindig is próbálkozott az ár-érték arány finom balanszát megtalálni, és többnyire sikerül is nekik ez a mutatvány. A mostani vezetékes egér is pont egy ilyen középpontban landol. Tudása remek, fogása kényelmes, ára jó helyre van belőve. Kell ettől több egy perifériától?

8 napja
8

Steel Seed

Nagyszabású, jól felépített és hangulatos világokra akkor is szükség van, ha a készítők bőven megelégszenek azzal, hogy több száz óra helyett “csupán” 1-2 hétvégére szeretnének minket szórakoztatni.

8 napja
1

Kisebb bejelentések - ez történt hétfőn

Benne: Mycopunk, Elden Ring, Bridge Constructor Studio, VIractal, Eternal Evil, Crystal of Atlan, Little Kitty, Big City.

8 napja
1

Heti megjelenések

9 napja
1

Ian Livingstone - A Végzet Erdeje

Folytatjuk a magyar nyelven megjelenő lapozgatós könyveket bemutató sorozatunkat egy újabb darabbal, "A Végzet Erdejével" Ian Livingstone-tól.

9 napja
3

Post Trauma

Régimódi túlélő-horror modern köntösben? Ezt már sokszor hallottuk - nézzük, mit tud ehhez a kiindulási ponthoz hozzátenni a Red Soul Games első játéka, a Post Trauma.

2025.04.27.
8