Medw2008.06.22. 20:30

ASFO kupa: Motegi East - beszámoló

Megvolt az ASFO kupa soron következő versenye: Motegi East 25 kör. Annyit máris elárulok, hogy rettentően jó verseny volt, talán az egyik legjobb eddigi pályafutásom során...

A pénteki szigorlat miatt, sajnos elég kevés időm volt most készülni a versenyre, ennek ellenére egy egész tűrhető autót sikerült összehozni. A múlt heti egész jó helyezésem miatt 5 pontal kevesebb, azaz B620-as szintűre kellett belőnöm. Szerettem volna még egy pár tucat kört menni vele a verseny előtt, de sajna nem volt rá módom, mert most korábban (16:30-kor) kezdtünk az EB miatt. Az időmérőt nyolcan kezdjük meg, a másik lobbi késő este fog indulni. Öt körünk van, ez alatt kéne egy jó mért időt menni. 1:30,9 körül van a legjobb köröm, ami kimondottan szar, ennél mentem már 7-8 tizeddel is jobbat. Szerencsémre Kryss se igazán kapkodta el a dolgot, sikerült nála kemény 6 századdal jobb kört menni, így az első két rajtkocka a mienk. Ha jól emlékszem a mi autóink voltak a leggyengébbek a mezőnyben (a leggyengébb konkrétan Kryssé volt, B605-ös indexel), volt olyan is aki B650-es szintűvel indult! Az első kanyarok elég rázósak voltak, mindenki próbált nagyon óvatos lenni, ennek ellenére Kryssel sikerült egy kicsit koccannunk, szerencsére egy kis driftelés árán sikerül megfognom a sodródó autót. Az első kör vége felé sikerült meglépnünk a németek elöl, én vezetek Kryss mögöttem. Egy kicsit izgulok, meg még a másnaposság is húzza egy picit a fejem, ezért az első 5-6 köröm elég nyögvenyelős, Kryss ezt ügyesen kihasználja és nagyon megközelít, a 7 körben már alig egy autóhossznyira van, de megelőzni nem bír. A nyolcadik körben ő kiáll a boxutcába, és utána sikerül is mennije egy nagyon gyors kört. Én is kiállok a következő körben, de Kryss boxtaktikája sikeres volt, így éppen be bír jönni elém. A tizedik körben kezdek magamhoz térni igazán, ekkor már Kryss 100-130 méterre van. Elkezdek határon autózni, egyre fogynak a méterek köztünk, Kryss néhány apróbb hibát is elvét. A 13. kör táján megérkezek Kryss mögé, nem több köztünk a távolság, mint 10-20 méter körökön keresztül. A 17. kör végén Kryss kiáll a boxba, én pedig követem, de mint utólag kiderült ez nem volt túl jó ötlet. Ugyanis a boxból kijövet pont bebír jönni elénk Papa Bambo (muhaha elég mókás egy nick), de néhány kanyarral késöbb egy picit megcsúszik, Kryss el is bír menni, én már nem, így engem a kör hátralevő részében továbbra is feltart. (Ha egy körrel később megyek ki, szinte biztos hogy be birok jönni Kryss elé, lévén Bambo mögött lassú kört kell futnia.) Végül Bambo kimegy a boxba, ismét alig néhány tized a távolság Kryss és köztem. Kanyarban szinte egyformán megyünk mind a ketten, nincs esélyem előzni, egyetlen lehetőségem a célegyenesben van, a visszafordító után. Az én autóm egy pár lóerővel erősebb, abban az egyenesben megpróbálhatom szélárnyékból legyorsulni. Az egyenes végefelé közeledve majdnem sikerül is dolog, de Kryss az utolsó utáni pillanatban lebírja zárni az ívet, nem akarok kockáztatni ezért inkább visszább veszek. A legizgalmasabbak talán az utolsó körök voltak, végig egy autónyi távolságon belül autózunk, mind a ketten határon. Az egyik utolsó körben futom meg a legjobb időm, ha nem kapom meg a 3-4 tized büntetést, be sikerült volna mennem az 1:30-as álomhatár alá. Végül marad a sorrend, Kryss ér be elsőként én egy pár tizeddel később másodiként, utánunk következnek a németek, jó 5-600 méterrel lemaradva. Kryssnek ezúton is drakulálok a kitünő teljesítményhez, és a helyezéshez. Nagyon jó verseny volt, thx!!!

Pontos végeredményt nem tudok még mondani, a másik lobbyban nagyon jó játékosok is lesznek (Edner, Marius etc.), ezért szinte biztos vagyok benne, hogy nincs biztonságban a dobogós helyezés.

(Az utolsó képért köszönet Kryssnek.)

UPDATE: lezajlott a verseny a másik lobbyban is, megvannak az eredmények. Ami azt illeti elég sok helyet csúsztunk vissza, én a nyolcadik lettem, Kryss a hatodik. Számítottam rá, hogy lesznek gyorsabbak mint mi, de azért ennél jobbra számoltam. Érdemes megemlíteni, hogy a hetedikként előttem végző Fhoubi nem egészen két századdal volt gyorsabb mint én a 25 körön, az első nyolc helyen igencsak szoros volt a verseny! Amit nem lehet szó nélkül hagyni az Edner teljesítménye, a mezőny leggyengébb (B595) autójával megszerezni az abszolutt második helyet, na az már igen komoly teljesítmény...

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj5cbjxkaXYgY2xhc3M9XCItLWJuci17e2lkfX1cIj5cbjxhIGhyZWY9XCJ7e3VybH19XCIgdGFyZ2V0PVwiX2JsYW5rXCI+XG5cdDxpbWcgc3JjPVwie3twYXRofX1wYXRyZW9uLW1wdS1iaWcucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDo2MDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj5cblxuPHN0eWxlPlxuLi0tbXB1LXt7aWR9fSwgLi0tYm5yLXt7aWR9fXtkaXNwbGF5Om5vbmV9XG4ubGFyZ2U+Li0tYm5yLXt7aWR9fSwgLm1lZGl1bT4uLS1ibnIte3tpZH19e2Rpc3BsYXk6YmxvY2s7fVxuLnNtYWxsPi4tLW1wdS17e2lkfX17IGRpc3BsYXk6YmxvY2s7fVxuPFwvc3R5bGU+IiwiaW1hZ2VzIjpbIlwvfmZzXC9iYW5uZXJcLzAwXC8wMFwvMHpcL3BhdHJlb24tbXB1LWJpZy5wbmciLCJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB6XC9wYXRyZW9uLW1wdS5wbmciXSwidXJsIjoiaHR0cHM6XC9cL3d3dy5nYW1lcjM2NS5odVwvYXJ0aWNsZVwvcGF0cmVvbiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB6XC8iLCJpZCI6MzV9
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9