Medw2009.01.11. 23:57

"B" Class Trophy - Maple Valley, összefoglaló

Ma este lezajlott a "B" Class Trophy első futama. Mindössze 8-an jöttünk össze így egy lobbyban el is fértünk. Már a kezdés sem volt probléma mentes, ugyanis kb 4-szer kellett új lobby-t csinálnunk a lag és a sorozatos disconnectek miatt.

Az előzetes jelek szerint nagyon izgalmas verseny elé néztünk, ugyanis az elmúlt napokban egymásra licitáltunk a tizedekkel, szinte mindenki ideje toplista 400-on belül volt. Egyébként ezt a futamot akár Mugen Integra márka kupának is tekinthetnénk, ugyanis Gabenen kívül (aki már csak büszkeségből is egy rettentően csúnya Nissan Sentrával indult) mindenki az említett autóval jött.

Az időmérőt nekem sikerült igen szarul elkapnom, így az ötödik helyről indultam. A rajt is rosszul sikerült, ezért visszacsúsztam a 7. helyre. A rajtnál még Retek és Srapid is helyet cserélt, de rövid hajsza után Retek vissza is vette a pole pozíciót. Említésre méltó, hogy közben megfutotta élete legjobb körét, ami a világranglista 98. helyére volt elég. Egy pár kör múlva az első kanyar belső ívén maradva vissza előztem Ricsit, az egyenesben Gabent is megfogtam. Elkezdtem felzárkózni Hutihoz és Motohoz, közelükbe érve látom hogy Moto nagyon lagol. Ide-oda csúszkál a pályán, falnak vágódik, felrepül ésatöbbi. Az érdekes az volt az egészben, hogy nem is volt indokolt a dolog, lévén Moto elég jó internetkapcsolattal rendelkezik... Végül a helyzet addig fajult, hogy Huti és Moto összeütközött a lag miatt. De erről inkább hallgassuk meg mit nyilatkozott Huti:

"Olyan lag volt, hogy Moto bent volt a boxban, én meg a célegyenesben és úgy ütköztünk össze. Kiugrott a kocsija a boxutcából a célegyenesbe és nekilökött a falnak Komoly mi? Ezután gyakorlatilag nem maradt autóm, de azért befejeztem a versenyt."

Sajnos Gaben is rosszul járt, őt egyszerűen ledobta a szerver, így a versenyt feladni kényszerült, pedig ha bent marad biztos szerez néhány pontot. Echo közben nem nagyon zavartatva magát, biztonsági autózással stabilan tartja az utolsó helyet. A 15. kör tájékán megérkezek Moto mögé, rettentően jó versenyt vívhattunk volna ha nincs aza fránya lag. Alig mertem megközelíteni, többször is inkább visszavettem. Az utolsó körben sikerült a második kanyarban mellé érnem, de sajna a lag hammer rám is lecsapott elég alaposan helyben hagyva a verdám. A többiek mögöttem elég messze voltak, így végül a füstölgő Integrát sikerült betuszkolni a 4. helyre. A futamot magabiztos vezetéssel végül Retek nyerte. Gratula neki és többeknek is. Az eredményeket majd elvileg Gaben blogjában találhatjátok meg. Nem is szaporítanám tovább a szót, álljon itt néhány kép befejezésként a verseny izgalmasabb pillanatairól:

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
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9