[Teszt] Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice

VegaNagy-Sz. Ferenc2020.11.14. 12:00

Két évvel ezelőtt a Leisure Suit Larry sorozat feltámasztása elsőrangúan sikerült a német Crazybunch által, pedig Al Lowe, a sorozat szellemi atyja nem is vett részt a fejlesztési munkálatokban. A modernizált főhős, a jól megírt párbeszédek, a komoly kihívást nyújtó klasszikus kalandjátékos mechanizmusok mind feledtették azt, hogy milyen bénára sikeredett a főszereplő újraalkotott külseje. A Wet Dreams Don't Dry alcímet viselő kalandjáték egyszerre volt kellemesen újszerű és ragaszkodóan klasszikus, ráadásul fittyent hányt a világban uralkodó trendekre és olyan dolgokból is mert viccet csinálni, amiből manapság már csak ritkán szabad. Borítékolható volt hát a folytatás, ami menetrendszerűen érkezett is idén, ráadásul olyannyira kapcsolódott az elődhöz, hogy szinte rögtön annak a végjátéka utáni pillanatban vesszük fel újra a fonalat.

Aki nem ismeri az (új) első részt, annak egyrészt melegen ajánljuk azt, fillérekért be lehet szerezni, aki viszont ismeri, azt sok meglepetés a folytatásban sem fogja érni. A Wet Dreams Dry Twice már-már tökélyre polírozott point & click kalandjáték, amelyben a tesze-tosza főhőst, Larryt irányítva próbáljuk lefektetni az összes utunkba kerülő hölgyet, közben pedig megmenteni a világot a gonosz Prune (Szilva) cég uralmától. A helyszín ezúttal egy napfényes szigetvilág dzsungelekkel, luxusszállodával, vulkánnal, kannibálokkal és a háborgó tengerrel - pont mintha egy modern Monkey Island játékba csöppennénk. Larry ezúttal az első rész végén elvesztett Faith nyomába ered, de közben az egész szigetvilág rejtélyekkel teli múltját is feltárja a kaland során, hogy a végén visszatérhessen a nagyvárosba leszámolni az óriáscég észak-koreai vezetőjével, aki egyébként egy az egyben Psyra hajaz, amit bevallom, nem értek, hiszen ő déli. Mindegy.

A WDDT a mai kalandjátékok között - elődjéhez hasonlóan - mindenképpen nehéznek számít. A feladatoknak csak kis része van lineárisan felfűzve, a rendelkezésünkre álló 8-10 (később valamivel több) helyszínen szabadon mozoghatunk, beszélgethetünk, kombinálhatunk és oldhatunk meg feladványokat, az inventory pedig nem ritkán 15-20 darabosra duzzad, és kimondottan ritka, hogy ezeket a tárgyakat egymással kombinálva kellene használni. A megoldás a legtöbbször egyáltalán nem logikus, aki tehát komoly agymunkát szeretne végezni, az csak részben fogja megtalálni a számításait, itt ugyanis a hangsúly a lehetetlennél is lehetetlenebb szituációkon, a helyzetkomikumon és a tabudöntögetésen van. Ahogy az első rész a közösségi média és a mobilalkalmazások körül forgott, úgy most a környezetvédelem kérdése kerül gyakran fókuszba, Larry pedig mindent megtesz, hogy pont akkora bunkóként viszonyuljon ehhez a kérdéshez is, mint szinte minden máshoz.

A karaktere a maga torrentés elhajlásaival és humoros (na jó, helyenként humoros), túljátszott közönségességével alapvetően kedvelhető, de kicsit kopott a varázs. A nyolcvanas évek óta úgy volt megalkotva ez a figura, hogy esendőségét, bénázásait kedvelje meg mindenki, és kellemesen borzongjon azoktól a szituációktól, amikbe belekerül. Mert Larry valljuk be, akkor is veszített, ha látszatra nyert, valahogy minden szituációból ki tudott kerülni lúzerként. Na ez a WDDT-ben sajnos a múlté: a legtöbbször ő irányítja az eseményeket és inkább másokat hoz kínos helyzetbe, pl. koktélt készít a vizeletéből, majd felkínálja egy nőnek, vagy később teli olajoshordókat önt a tengerbe. Ezzel a Larry-varázs kicsit megtörik, ráadásul most már tényleg minden a szexszel kapcsolatos poénokra van kihegyezve. Persze a sorozat mindig erről szólt, csak éppen a dózis változott, szerencsére egyelőre még éppenhogy képes szórakoztató maradni így is, de a csóri főhőst azért jó lenne visszakapni. Mondjuk az is igaz, hogy most legalább nem kell sajtszagú kotonnal patkányt fogni.

Elsőre kicsit le akartam húzni a játékot, hogy több mint a fele tulajdonképpen egy Monkey Island klón, de az az igazság, hogy annyira jól áll neki ez a setting, hogy képtelenség haragudni érte. A helyszínek, a színvilág, a szereplők teljesen egyben vannak, a feladványok között akad ugyan néhány nagyon zsibbasztó, de zömmel azért kellemesen kemény kihívást jelentenek. Így hát hiába formálták Larryt túl..."sikeresre", nagyon azért ez sem tudta elbarmolni az összképet. És bár bizonyára többen lesznek olyanok is, akik számára ez a fajta szókimondás már túl soknak bizonyul, de azért valljuk be, ők kis eséllyel tagjai a vásárlói célcsoportnak. A WDDT néhol röhögtet, néhol elgondolkodtat, néhol megbotránkoztat ordenáréságával a(z elakadás nélkül) nyolc órás végigjátszása alatt, és ha ezúttal nem is lesz az év kalandjátéka, a német fejlesztők ismét letettek néhány emlékezetes poént az asztalra. Garantáltan dildókkal fogsz álmodni utána, akár szeretnéd, akár nem.

7/10

***Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice

Platform: PC

Kiadó: Assemble Entertainment / Fejlesztő: Crazybunch/

Megjelenés: 2020. 10. 15. | Ár: 35 EUR***

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj5cbjxkaXYgY2xhc3M9XCItLWJuci17e2lkfX1cIj5cbjxhIGhyZWY9XCJ7e3VybH19XCIgdGFyZ2V0PVwiX2JsYW5rXCI+XG5cdDxpbWcgc3JjPVwie3twYXRofX1wYXRyZW9uLW1wdS1iaWcucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDo2MDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj5cblxuPHN0eWxlPlxuLi0tbXB1LXt7aWR9fSwgLi0tYm5yLXt7aWR9fXtkaXNwbGF5Om5vbmV9XG4ubGFyZ2U+Li0tYm5yLXt7aWR9fSwgLm1lZGl1bT4uLS1ibnIte3tpZH19e2Rpc3BsYXk6YmxvY2s7fVxuLnNtYWxsPi4tLW1wdS17e2lkfX17IGRpc3BsYXk6YmxvY2s7fVxuPFwvc3R5bGU+IiwiaW1hZ2VzIjpbIlwvfmZzXC9iYW5uZXJcLzAwXC8wMFwvMHpcL3BhdHJlb24tbXB1LWJpZy5wbmciLCJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB6XC9wYXRyZW9uLW1wdS5wbmciXSwidXJsIjoiaHR0cHM6XC9cL3d3dy5nYW1lcjM2NS5odVwvYXJ0aWNsZVwvcGF0cmVvbiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB6XC8iLCJpZCI6MzV9
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Rauniot – Visszafogott világvége

Az apokalipszis általában hangos, mindent maga alá temető eseményként jelenik meg a szórakoztatóiparban. Ledobják az atomot, zombihordák árasztják el a városokat, vagy brutális természeti katasztrófák törik el a civilizáció gerincét. Akad azonban néhány mű, ami a fonákjáról közelíti meg ezt a témát. Ilyen a Rauniot is.

3 órája

Elmarad a BlizzCon, törölt People Can Fly játék - ez történt csütörtökön

Továbbá: Stellar Blade, Gears of War, Exodus, Deathbound, Capcom takarítás a Steamen.

19 órája
8

Szigorít a Steam, meglepetés megjelenések - ez történt szerdán

Továbbá: Sand Land, Bit.Trip ReRunner, Lords of the Fallen, Insurmountable, Rotwood, Island of Winds.

1 napja
15

Stellar Blade

A Shift Up mérnöki pontossággal tervezte meg első konzolos játékának köztudatba emelését. De vajon van-e több a csinos külcsín alatt?

2 napja
10

Feltámad az Infogrames, Metaphor: ReFantazio megjelenés - ez történt kedden

Továbbá: Stellar Blade, Destiny 2, Morbid: The Lords of Ire, Remnant 2, 2XKO, Indika, Karma: The Dark World.

2 napja
11

Meghasad az Embracer, új Gyűrűk Ura játék - ez történt hétfőn

Továbbá: Starlight Games, Tales of the Shire, Star Wars Jedi: Survivor, ID@Xbox Digital Showcase, PowerWash Simulator, The Whims of the Gods.

3 napja
13

Heti megjelenések

4 napja
3

The Smurfs 2 - The Prisoner of the Green Stone - Hupizöld Törpikék

A Microids tavaly év végi felhozatala igen kellemesen alakult, sajnos nem is volt időnk minden fontosabb címükre ránézni. Most a tavaszi üresjáratot kihasználva vissaztérünk a Hupikék Törpikékhez!

5 napja

Anomaly Collapse

Teszteltük a legújabb roguelite próbálkozást, ami ezúttal az egy dimenziós csataterekből próbálja kihozni a maximumot - és mindezt nem is akárhogyan teszi.

6 napja
1

Eiyuden Chronicle folytatás, Prison Architect 2 csúszás - ez történt pénteken

Továbbá: Kena: Bridge of Spirits, Sclash, Biped 2, Unending Dawn.

6 napja
3

Új projektek a Lariannál, bemutatkozott a Kingdom Come: Deliverance II - ez történt csütörtökön

Továbbá: F1 24, Fabledom, Darkest Dungeon II, V Rising, Human Fall Flat 2, Cozy Caravan, Remnant 2.

7 napja
2

Lovagregény újratöltve: bejelentették a Kingdom Come: Deliverance 2-t

Mi már egy hete tudjuk, de csak most szabad róla beszélni. A Plaion és a Warhorse Studios párosa bejelentette a sikeres lovagregényük folytatását, a Kingdom Come: Deliverance II-t.

8 napja
1

Botany Manor

Egyedül sétálgatni egy viktoriánus kori udvarházban, feljegyzéseket olvasgatni és virágokat növeszteni? Izgalmasabb, mint hinnéd! Tesztlaborba vittük a Botany Manort.

8 napja
6

Baldur's Gate fejlesztővadászat, Ghost of Tsushima gépigény – ez történt szerdán

Továbbá: Sea of Thieves, Potionomics, Crow Country, Mullet Mad Jack, Dementium: The Ward.

8 napja
3

Sok jó indie 20 percben is elfér - Nintendo Indie World Showcase összefoglaló

A kis címek is tudnak izgalmasak lenni: a Nintendo legújabb indie-specifikus adásában láttunk is jó néhányat - nem csak Switch-re! Összegyűjtöttük nektek a látottakat.

9 napja
6

Children of the Sun

A Devolver Digital továbbra is remek érzékkel karolja fel az ígéretes, egyedi, kreatív projekteket. René Rother debütáló alkotása sem lóg ki a texasi kiadó portfoliójából. Na de miért érdemes odafigyelni rá? TESZT!

9 napja
1

Műsoron az indie-k, folytatódnak a leépítések – ez történt kedden

Benne: Nintendo Indie World Showcase beharangozó, Take-Two és Kwalee leépítés, Rolling Hills bejelentés, Capes és Athenian Rhapsody megjelenési dátumok.

9 napja
4

Game Pass: mozgolódás április második felében

A hónap második fele talán elsőre csendesebbnek tűnik a megszokottnál, de még így is számos izgalmas premier címet találhatunk a listában.

2024.04.16.
1

A Nintendo kihagyja a Gamescomot, Keanu Reeves lesz Shadow hangja – ez történt hétfőn

Továbbá: No Rest for the Wicked, One Piece Odyssey: Deluxe Edition, Sand Land, Telebbit, Horrific Xanatorium.

2024.04.16.
17

Ereban: Shadow Legacy – Árnyakkal sunnyogó

A sunnyogást az árnyakba olvadással keverő koncepciójával az Ereban már korán felhívta magára a figyelmet. A játékot a régi idők nagy lopakodós címei iránt érzett határtalan tisztelet hívta életre. De ebből vajon mennyit sikerült átemelni és jól értelmezni? Teszt!

2024.04.15.

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj4iLCJpbWFnZXMiOlsiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvcGF0cmVvbi1tcHUucG5nIl0sInVybCI6Imh0dHBzOlwvXC93d3cuZ2FtZXIzNjUuaHVcL2FydGljbGVcL3BhdHJlb24iLCJwYXRoIjoiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvIiwiaWQiOjM2fQ==