[Teszt] Mario Tennis Aces
Kapcsolódó játék: Mario Tennis Aces (wiiu)
Eddig 8 hozzászólás
Vega
2018. június 20.
szerda 20:32
A Mario Tennis Aces multiplayer bétájának elindulása után csak két óra késéssel jutottam géphez, majd magabiztosan nyomtam az ellenfél keresése gombra, hogy aztán villámgyorsan lehervadjon az arcomról a mosoly. Az elsõ ellenfelemnek körülbelül annyi pontja volt, amennyit normál tempóban napokba került volna összeszednem. Hogy a tudásáról már ne is beszéljünk… Elsõre olyan verést kaptam, hogy inkább csendesen elvonultam gyakorolni. A matchmaking igazságosságával aztán késõbb is akadtak kisebb-nagyobb gondjaim, de végül belejöttem, mint Bowser a szüzek elrabolgatásába. Merthogy a Mario Tennis Aces természetesen magán viseli a jobb árkád játékok legfõbb sajátosságait. A felszínesen könnyed szórakoztatásnak tûnõ (a valós szimulációt távolról kerülõ) mechanika komoly mélységeket takar, amelyeket csakis kemény gyakorlással lehet tökélyre fejleszteni. Persze akár meg is lehet maradni a bulijáték, vagy az otthoni apa-fia pötyögtetés szintjén is, de a tény, hogy az online tournament kapott nyílt bétát, jelzi, hogy a ranglistájában csúcsosodik ki a játék. Vagy legalábbis abban fog majd, mert legnagyobb csalódásomra a véglegesnek szánt tesztverzióból pont a netes multi hiányzott. (Ez persze nem meglepõ, a megjelenés elõtt az újságírókon túl ki játszott volna?)



Ha a korábbi máriós golf-tenisz-foci-stb feldolgozásokból indulunk ki, sejthetõ, hogy az adott sportág szabályait egészen szabadon kezeli a Nintendo és mindent alárendel a játszhatóságnak. A teniszjátékok alapjai itt sem hiányoznak, mi több, multiplayerben lehet játszani a rárakódott rétegek nélkül is, csak éppen nem érdemes. Van itt ugyanis idõlassítás, ütõtörés, a fizika törvényeit meghazudtoló csavarások, a fél pályán átvetõdve végrehajtott trükkös mozdulatok és egy csomó minden, ami teljesen megváltoztatja a teniszrõl alkotott képünket. Minél látványosabban játszunk, annál gyorsabban töltõdik az energiánk, amivel még csodásabb dolgokat tudunk végrehajtani. A meccsek során így nem csupán az adott pontért megyünk, hanem végig taktikázunk is: érdemes-e a pályán idõrõl-idõre megjelenõ csillagokba lépve valami tuti nyerõ ütéssel elõhozakodni, vagy inkább építsük tovább az energiánkat. Mivel az ellenfél hasonló az eszközökkel rendelkezik, amivel mi, ezért például az idõlassítással megküldött labdáit ugyanezzel védhetjük ki, vagy akár kontrázhatjuk meg. Emiatt az egész mérkõzés alatt magasan van az adrenalinszintünk, mert bármikor jöhet valami váratlan történés. Egy-egy erõs ütésbe rosszul belenyúlva akár a teniszütõ is kettétörhet, ami szintén egy érdekes taktikai húzáshoz vezethet: egy vesztett meccset is meg lehet fordítani ugyanis akkor, ha az ellenfélnek nem marad ép sportszere. De ez fordítva is mûködik, ha már ramaty állapotban van a miénk, bizonyos labdákat érdemes veszni hagyni, nehogy pont ezzel kapjunk ki. Összességében minden egyes nintendós adalék nagyszerûen épül be az alapjátékba, és bár tartottam attól, hogy például a különféle idõmanipuláló trükkök hogyan fognak elsülni multiplayerben, teljesen alaptalanok voltak ezek a félelmek. Minden pontosan úgy mûködik, ahogy kell. És ha mégsem tetszik? Akkor simán átállítod a játékstílust “simple” módra és csakis a nyers virtuális tenisztudás fog számítani. De vigyázz, ezzel a jó értelemben vett máriós õrülettõl is meg fogsz szabadulni.



Kicsit meglepett, de a várakozásaimmal ellentétben a Mario Tennis Aces egyik legfontosabb játékmódja az “Adventure” lett, amelyben egy nagy térképet egyedül bejárva egy teljes történeten haladunk végig, nagyon könnyed rpg-elemekkel támogatva fejlesztjük Mario képességeit és ismerjük meg a különféle extra ütéseket, lehetõségeket. Az egészet úgy képzeljétek el, hogy a viszonylag lineárisan összekötött pontok között utazgatunk és ahol szeretnénk (vagy ahol kötelezõ), ott valamilyen feladatnak kell megfelelnünk. Vissza kell adnunk a labdát adott alkalommal, fel kell döntenünk a túloldalon felállított bábukat, el kell találnunk a minket hógolyóval dobáló ellenfeleket, de vannak komplett bossharcok is. Mintha a Virtua Tennis gyakorlópályái és tornái lennének ráfûzve egy komplett történetre. Ez a néhány órás kaland nyilván azért készült, hogy legyen igazi egyjátékos tartalom is, illetve meg lehessen tanulni a technikákat lazább környezetben is, de összességében felemásra sikerült ez a szekció. Egyrészt néhány helyszín nagyon frusztráló, különösen a bossharcok. Nem arról van szó, hogy túl erõs a kihívás (le lehet állni farmolni és fejleszteni), hanem inkább arról, hogy alig van olyan ötlet, ami tényleg érdekes is lenne. A bossharcok szinte mindegyike ugyanarra a sémára épül (minden fázis végén idõlassítással eltalálni egy gyenge pontot), túl hosszúak és egyszerûen unalmasak. Egyedül a pályák jópofák, ugyanis ezzel is megpróbálták fûszerezni a meccseket, a hajón például középen áll egy árbóc, amirõl bármerre pattanhat a labda, de van olyan “stadion” is, amelyen idõrõl-idõre átrohan egy csomó lény és elkapják, majd visszadobják a labdát. Sajnos az unlock rendszer sem az igazi, pedig fel lehetett volna építeni az egészet úgy, hogy karaktereket, ütõket, ruhákat stb. itt nyitjuk meg.



És mi van az online tornák és az egyjátékos sztorimód között? Gyakorlatilag minden, amit ki lehetett hozni a témából és a Switchbõl, egyszerûen nincs olyan többjátékos lehetõség, ami hiányozna. Lehet egy gépen akár négyen játszani (természetesen a páros meccsek sem hiányozhatnak), saját tornát csinálni, más switchekkel összekapcsolódni, esetleg online szobákat létrehozni a barátoknak. Végül ott van a swing mode, ami talán sokakat érdekelni fog, ebben is maximum négyen tudunk a Joy-Con segítségével, valódi lendítéseket imitálva teniszezni. Természetesen négy fõnél már vigyázni kell, hogy ne verjük ki egymás szemét, de amúgy tökéletesen mûködik a dolog. Engem nem gyõzött meg, hogy bármivel is nagyobb élményt nyújtana, mint ha a hasam domború részére betámasztom a konzolt és közben néha odanyúlok a sörhöz, de én öreg vagyok és kövérkés, szóval lesznek, akik imádni fogják a mozgolódós irányítást is. Számomra sokkal meggyõzõbb volt az a változatosság, amit a különbözõ stílust képviselõ karakterek vittek a mérkõzésekbe. Nincs két szereplõ a tizenhatból, akinek ugyanolyan lenne a mozgásrepertoárja. Vannak technikás, gyors, erõteljes és trükkös, de akár mindenben egy kicsit jó figurák is. Az egyik akkorát üt, hogy hátralök a labda fogadása, más akkora kifliket csavar, hogy kiszámítani nem tudod, hova kellene állnod.



A Mario Tennis Aces szemmel láthatólag mindenkire próbált lõni, és alapvetõen be is fog találni a többségnél. Rövid távon is képes garantálni az élményt, de az érdekes mechanikáknak köszönhetõen a skillesebb játékosokat is hosszabb idõre le fogja kötni. Bõven van benne egy- és többjátékos tartalom (mire a cikket olvassátok, remélhetõleg dübörögni fognak a multis meccsek is), egy konzolon, több konzolon, lokálisan és online is minden frankó. És lehet vele ténylegesen mozogni-kalimpálni is, igény szerint. Alapvetõen tehát nehéz rajta fogást találni. Ennek ellenére azt gondolom, hogy aki biztosan nem akar mások ellen is játszani, annak csak az Adventure mód és az AI elleni meccsek idõvel ki fognak üresedni, hiszen ezek a stabil mechanika és a néhol vicces körítés ellenére sem érnek többet hat-hét pontnál. Ha azonban a matchmaking a bétánál precízebben beáll, esetleg otthon a családnál betalál a játék, a szavatossága olyan hihetetlenül hosszú, amilyet csak a legjobb sportjátékok tudnak produkálni (tegyük hozzá, megfelelõ frissítéssekel és a multiplayer életben tartásával, ezt megelõlegezve kapja a nyolcast hetes helyett). Napjaink teniszjátékai amúgy sem képeznek erõs konkurrenciát, de ha nem így volna, a Mario Tennis Acesnek akkor is simán a legjobbak között lenne a helye.

[37] Fieldtom
jún 27., szerda 10:56 #8
Válasz Vega (#6) üzenetére
A nyílt tournamentet/bétát toltam csak, akkor egy meccset majdnem megnyertem, az összes többiben elvertek.

De a tesztben leírtak alapján jó szórakozás lesz majd a gyerekekkel - szigorúan - offline tolva.
Tegnap is ma feküdtem le, ma is holnap fogok. Nintendo switch friend code: SW-3226-4561-1915, PSN: Fieldtom
[30] sQr
jún 25., hétfõ 10:14 #7
Válasz Vega (#6) üzenetére
Tegnap éjjel belefutottam egy srác Twitch közvetítésébe, ahol online tournament-et játszott. Félelmetesen izgalmas és látványos meccsek voltak. Az biztos, hogy jó Nintendo játékhoz méltóan iszonyatos a szakadék a casual szórakozást keresõk és a játékmechanikákat reflexszerûen használó hardcore réteg között.

...és ez jó. Még ha a farok rossz oldalán is állunk néha.
Twitter: seQueeer | Instagram magazine: controller_culture
jún 24., vasárnap 17:09 #6
Ütnek-vernek multiban. Vagy megtörök, vagy hónapokra meglesz a kihívás.
[23] CeXzer
jún 21., csütörtök 18:30 #5
Válasz Charlie64 (#4) üzenetére
És az miért baj? Szerintem ha valaki átlagos már örülhet, az emberek majdnem fele gyengébb nála. Másrészt ha jó a matchmaking, elvileg mindenkinek ugyanolyan jól kell szórakoznia, max a jobbak örülhetnek, hogy milyen jó nekik a ranglista tetején, de az úgy egyébként kb semmit sem ér/semmit sem jelent. (Kivéve esportoknál, ahol szintén nem jelent semmit pár kiváltságos kivételével az emberiség 99.99999999999999999999999999999999%-ána k).
The laws of time are mine AND THEY WILL OBEY ME!
[22] Charlie64
jún 21., csütörtök 15:36 #4
A multi miatt már tûkön ülve vártam a megjelenést, de a tournament demo-ban annyira lealáztak folyamatosan, hogy elment a kedvem Mondanám, hogy nekiállnék és fejlõdnék, de valamiért a játékokban nem tudok a "középszerûen jó"-nál feljebb emelkedni más játékosokhoz viszonyítva.
Egyébként tényleg élvezetes játék.
jún 21., csütörtök 11:27 #3
Ha multiznék, azonnal venném. Egyedül nem igazán kötne le.

(Emlékszem, annak idején, a PS1-korszakban, kis baráti társaságom kedvenc multi játéka volt az Anna Kournikova Smash Court Tennis, rajzfilmes SD grafikával, eszméletlen jó arcade-os irányítással, na azzal volt, hogy délutántól éjjel kettõig játszottunk )
I'm a gamer. Not because I don't have a life, but because I choose to have many.
[30] sQr
jún 21., csütörtök 11:18 #2
Örülök, hogy beváltotta az ígéreteket - az eddigi kritikák mind ezt erõsítették meg és a nyílt torna is szórakoztató volt. ^^,

Premier vásárlás most nem lesz, de rajta tartom a szemem.

[ Köszönjük a tesztet Vega! ]
Twitter: seQueeer | Instagram magazine: controller_culture
[8] sti
jún 21., csütörtök 11:06 #1
Jo teszt! Tegnap mikor kijottek az elso tesztek es stabilan jokat olvastam a jatekrol le is szedtem. Azt hiszem ma ejfelkor unlockol
Mario Tennis Aces adatlap
Még nincs besorolva Még nincs besorolva
Kiadó: Nintendo
Fejlesztõ: Nintendo
Megjelenés: 2018. jún 22.
Kategória: Sport
Online játékmód: Van

A szerkesztõség értékelése:
8
Ami tetszett
- Több mint tenisz, izgalmas árkád mechanikák;
- Maximálisan kihasználja a Switch multiplayer lehetõségeit;
- Kiváló szavatosság és változatosság;
- Egyszerûen: jó vele játszani;
Ami nem tetszett
- Az unlock-rendszere lehetne ambíciózusabb;
- Frusztráló ellenfelek adventure-módban, néhány unalmasabb feladat;
Olvasói értékelés: Még nem értékelte senki!
Ez a játék nem jelent meg másik platformon

8 | [Teszt] Mario Tennis Aces

Nem mindig találnak be mostanában a Mario mellékágak, de szerencsére a Mario Tennis Aces a jobbak közé való. Ha szereted a teniszt, éled az árkádos mókával megfûszerezett sportjátékokat, akkor mindenképp érdemes elolvasnod a tesztünket!
Tovább a játék adatlapjára / fórumába
Friss hírek

1103 | [Nyerd meg!] Játékesõ - Darksiders III (XO)

Karácsony elmúlt, mi pedig masszív játékesõvel izzítjuk be az újévet. A mostani nyereményjátékunkat is a szokásos módon fogjuk levezényelni, és most is teljes verziós játékokat fogunk nektek kisorsolni. Az MX szörnyeket kisorsoltuk, most egy lovasért folyik a küzdelem.

236 | [Szavazz és nyerj] 2018 legjobb játékai

Szép lassan lezárjuk a 2018-as esztendõt, december második fele pedig évek óta ugyanazt jelenti itt a Gamer365-ön: ideje sort keríteni A Nagy Év Végi Olvasói Szavazásra! A 2018 legjobb játékait tartalmazó ötvenes toplistánkat most is a ti voksaitok alapján fogjuk összeállítani - mutatjuk, hogy szavazhattok!

22 | Gamer365 Podcast 2018 november

Itt van az õsz, itt van újra a maga kismillió videojátékos megjelenésével, napsütésbe csavart idõjárásával, és a következõ Gamer365 Podcasttel, amelyben kivesézzük a Blizzcon legizgalmasabb pillanatát, regélünk Ian Livingstone-ról és a Playstation Classicról.

12 | Reggie nyugdíjba vonul

Véget ér a Nintendo of America elnökének 15 éves története

4 | Division 2: élõszereplõs videón

Új trailer érkezett az Ubi márciusi nagyágyújához.

0 | Frissült a Jump Force

Köszönhetõen a nem túl fényes fogadtatásnak.

0 | Tartalmi frissítések a Red Dead Online-ban

Mindenféle újdonság érkezik a multihoz.

0 | Operencia: befutott a második fejlesztõi videó

Benne a puzzle és harci elemek kifejtésével.