Zelda Wii U 2014-ben

Zelda Wii U 2014-ben

dragCsető Zsolt2012.09.05. 08:34

A Wii U Daily megbízható japán forrásra - korábban a Wii U achievementeket és a Miiverse-t is idő előtt kiszivárogtatta - hivatkozva leközölte az első nagyobb adag infót az új konzolra készülő, és egyelőre még alcím nélküli The Legend of Zelda játékról.

A forrás szerint a játék már 2010 óta készül, méghozzá egy többszáz fős csapat által, Eiji Aonuma vezényletével. A Nintendo történetének eddigi legnagyobb és legdrágább projektjéről van szó, amely 2014-re fog elkészülni. Eredetileg 2013 volt becélozva, mint megjelenési dátum, hogy a Nintendo szembeszállhasson a potenciálisan érkező rivális konzolokkal, ám ez semmiképp sem fog összejönni.

A kiotóiak a Skyward Sword által képviselt stílust viszik tovább, szerintük ugyanis ez felel meg a leginkább a legszélesebb rétegnek. Aki tehát esetleg egy sötétebb, komorabb hangulatú epizódra vágyik, annak tovább kell várnia.

A játékban nagyjából annyi dungeon lesz, mint a korábbi epizódokban, ezek mérete és változatossága azonban minden szempontból jócskán felülmúlja majd az elődöket. Az egyik korai prototípus-dungeon egy óriási erdő volt, akkora, mint a komplett Hyrule Field, de akadnak olyanok is, amelyeket három részbe kellett vágniuk.

Ami az online funkciókat illeti: lesznek ugyan, de nem hangsúlyosak - csupán idén nyáron kezdtek el ezzel foglalkozni. A tervek szerint lesz Miiverse támogatás, illetve egy olyan rendszer, melynek segítségével a játékosok üzeneteket, tippeket hagyhatnak egymásnak a dungeon-ökben.

Alaposan ki lesz használva ellenben a Wii U Game Pad. Az egész játék a kontroller, és annak egyedi tulajdonságai köré lett építve - a forrás szerint egy elképesztően forradalmi és innovatív játék lesz az új Zelda, olyan megoldásokkal, melyeket "évekig fognak másolni".

Te mit vársz még a Wii U-s Zeldától?

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

Gamer365 Karácsony 2025

Az ünnepekre várva elindítjuk a nagy év végi nyereményjáték-sorozatunkat, amiben idén is teljes verziós játékkódokat és csecsebecséket sorsolunk ki közöttetek.

20 órája
310

Blizzard átalakulás - ez történt pénteken

Továbbá: Patapon 1+2 Replay, Marathon, Dragon Quest VII Reimagined, Dave The Diver.

1 napja
7

Gran Turismo 7 - Power Pack DLC

A Gran Turismo már hosszú ideje nem csupán egy autós videójáték-sorozat: maga a PlayStation egyik ikonikus mérföldköve, immár 28 éve. Lássuk, mit tud a SPEC III Update és a Power Pack DLC!

1 napja
10

Túlóra és egyezség - ez történt csütörtökön

Benne: Light of Motiram, PowerWash Simulator 2, Limbic Entertainment, Naughty Dog, Trails in the Sky 2nd Chapter.

2 napja
10

Octopath Traveller 0

Az első Octopath Traveler 2018-ban Nintendo Switch exkluzívként indult, és ezzel a címmel mutatta be a Square Enix a HD-2D grafikai stílust. Vajh az Octopath 0 esetében tart még a lendület, vagy kezd kikopni a varázs? Tesztünkből kiderül!

2 napja
2

Csapdát karácsonyra – ez történt szerdán

Benne: Next Hunting Adventure, Yakuza Direct, Hogwarts Legacy, MINOS: Home A-Labyrinth, Warhammer 40,000: Mechanicus II, Vambrace: Dungeon Monarch, Mega Man Star Force Legacy Collection.

3 napja
8

Bővül a Hollow Knight: Silksong, csúszik a Terminator: Survivor – ez történt kedden

Továbbá: Final Fantasy VII Remake Intergrade, Disciples Domination, Laysara: Summit Kingdom, Quarantine Zone: The Last Check, Sucker Punch Productions.

4 napja
5

Endorfy Solum Studio - mikrofon az arcodba

4 napja

Routine

A Routine megjelenésére közel tizenhárom évet kellett várnunk, azonban a Lunar Software alkotása végül csak kiverekedte magát a fejlesztői pokolból, és valósággal berobbant a képernyőinkre.

5 napja
4

2025 legjobb játékai

A döntés ebben az esztendőben is a Ti kezetekben van: lássuk, melyik lesz idén Az Év Játéka itt a Gamer365-ön!

5 napja
48

Marathon megjelenési dátum, vásárolt a Ubisoft – ez történt hétfőn

Továbbá: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Cult of the Lamb, Divinity: Original Sin II – Definitive Edition, Westlanders.

5 napja
8

Heti megjelenések

6 napja

Super Mario 40: a legőszintébb Mario élményeink

A "Mario 40"-évforduló előhozta a csapatból a nosztalgikus történeteket. A belsős csatornánkon pörögtek a kommentek, nem győztük súlyozni a címeket, hogy kinek melyik a kedvence, vagy milyen más szempont szerint ...

6 napja
14

Zowie a csillaglétrán: perifériák profiktól profiknak

6 napja
3

Genesis - Thor 230 TKL Lite + Boron 500 XXL

A mechanikus billentyűzetek valóban uralkodnak mostanában, és a portfóliókban olyan termékek jelennek meg a piacon, amelyek az olcsóbb szegmenstől, a közepes igényeken át az ultra high-end profik világáig mindent lefednek. A Genesis márkát kifejezetten kedveljük...

6 napja

Terminator 2D: No Fate – csak ha bevégzed

9 napja
8

The Game Awards 2025

Clair Obscur dominancával és új bejelentésekkel tarkított műsort láthattunk.

9 napja
50

Kövesd velünk az év utolsó nagy videojátékos showeseményét!

9 napja
37

PlayStation Game Catalog: decemberi érkezők

Skate Story. Lego Horizon Adventures. Assassin's Creed Mirage. Többek között ezek a címek zárják ezúttal az évet a szolgáltatás kínálatában.

2025.12.11.
5

Hail to the Rainbow

2025.12.11.
2