Véget ért a Sony Gamer's Day 2006 nyitókonferenciája. Eget rengető bejelentések nem történtek, kiderült viszont pár több érdekesség: nyitócímek száma, a PS3 csomag tartalma, a kontroller ára, valamint további infók az online szolgáltatásról.
Mielőtt belevágnánk, olvassátok el a PS Online szolgáltatásairól és a Letölthető játékokról korábban írt okosságainkat - a Gamer's Day-en elhangzottak még egyszer, most nem soroljuk fel újra őket. Ami újdonság:
A csomag: mindkét PS3 csomag kompozit (tehát nem komponens - ejnye!) kábellel felszerelve érkezik. Öröm az ürömben: a korábbi PS2 komponens kábel használható lesz a PS3-hoz is. További tartozékok: egy darab ethernet kábel és egy mini-USB kábel, meg persze az Árammanót szállító zsineg (belső táp, külső nincs). Az első 500 ezer amerikai PS3 mellé a Talladega Nights Blu-ray verzióját csomagolják bónuszként. A gépet már gyártják, az amerikai boltokba 15 ezer bemutató kioszkot szállítanak ki.
Kiegészítők: kontroller¨(49.99 dolcsi - 8 dollárral drágább, mint Japánban); PS2-PS3 memóriakártya-átalakító (14.99 dolcsi) és távirányító (24.99 dollár, decemberben). A kontrollerrel be/ki kapcsolható a gép (naná!).
Nyitócímek: a “kilövési ablakban” huszonkét játékra lehet számítani, köztük: FEAR, Call of Duty 3, Full Auto 2, Genji: Days of the Blade, NBA Live 07, NBA 2K7, NHL 2K7, Rainbow Six Vegas, Tony Hawk's Project 8, Untold Legends, és Ridge Racer 7 - “Riiiidgeee Raaaaceeer” - mondja (az E3 után) ismét Kaz Hirai - szorult belé némi (ön)irónia, ezek szerint...A first-party címek 60 dolcsiba kerülnek majd
Playstation Store: a korábbi pletyókkal ellentétben NEM kell fizetni a demókért (...szép is lett volna). A PS Store-t kiszolgáló szoftvert a fejlesztők rendelkezésére bocsátják, hogy beleépíthessék a játékaikba (...erről is volt már szó korábban).
Most jönnek az izgalmasabb dolgok: a Store-ból a külön ide fejlesztett címeken kívül pl. PS1 játékok is megvásárolhatók lesznek. A letöltés után nem csak a PS3-on, hanem a PSP-n is használni lehet majd őket. A letöltött játékokat (árszabás: 15 dollárig bezárólag) meg lehet osztani további 5 személlyel - ingyen. (Piros pont!)
Jópofa ficsör: a PS3-ról média streamelhető a PSP-re - a konferencián ezt a Casino Royale trailerével prezentálták - PS3-on kezdődött a lejátszás, és PSP-n fejeződött be. A szolgáltatás jelenleg csak “lakáson belül” használható, de ígérik, hogy hamarosan (hotspotok segítségével) az “utcáról” is elérhető lesz. Az online szolgáltatás (a fizetős letöltéseken kívül persze) teljesen ingyenes.
- Láthattuk akcióban a Lair-t, a Resistance-et (a 40 szereplős online multit is), és a MotorStorm-ot (demó a kilövés napján tölthető). Újdonság a letölthető játékok között (bár a címét 2 napja már leírtuk): Criminal Crackdown jópofa rablós-pandúros kergetőzés, David Jaffe-től, a God of War dizájnerétől. Online is játszható, a játékmenet erősen oldszkúl húrokat penget. A fentiekről nyilvánvalóan lesz kép / videó anyag is közeljövőben, ezeket később tálalni fogjuk.
Update: friss képek a porondon, íme:
