Heti Fókusz - ez történt a héten

dragCsető Zsolt2007.07.30. 10:00

A mögöttünk álló hét első sorban az új videóké és képeké volt, de egy-két új bejelentés is becsúszott a repertorába. Resident Evil 5, Metal Gear Solid 4, Gran Turismo 5, Xbox 360 árcsökkentés - többek között róluk volt szó a héten.

A megszokott időpontban megérkeztek az előző hónapra - jelen esetben ugyebár júniusra - vonatkozó konzolos eladási adatok az Egyesült Államokból. A legkelendőbb hardver most is a Nintendo DS volt, amelyből több, mint félmillió példány talált gazdára, megelőzve ezzel a Wii-t és a PlayStation Portable-t, a szoftverek versenyében pedig ezúttal egy Wii produktum, a Mario Party 8 végzett az első helyen, bő négyszázezres teljesítményével. A másik két nextgen, az Xbox 360 és a PlayStation 3 csupán a mezőny második felében található mindkét listán, igaz, a Sony masinájának júliusban már némileg javulhat a helyzete a nemrég eszközölt árcsökkentésnek köszönhetően.

És ha már szóba került: szinte biztosra vehető, hogy közel két évvel a piacra kerülés után végre eljött az ideje az első Xbox 360 árcsökkentésnek. Mindez azért tűnik erősen valószínűnek, mivel az egyik legnagyobb amerikai áruházlánc, a Wal-Mart legújabb katalógusában ötven dollárral kevesebbért kínálja a Microsoft nextgenjét, ami kétség kívül a hivatalosan még nem bejelentett árcsökkentés előjele. Ha tehát valóban ez a helyzet, akkor hamarosan 349 dollárra (és jó esetben 349 euróra) csökkenhet a Premium kiszerelés ára - reméljük, hogy valóban így lesz.

A napokban zajlott le a Metal Gear sorozat huszadik születésnapját ünneplő rendezvény, ahol Kojimáék számos újdonsággal szolgáltak a franchise rajongói számára. A legfontosabb mind közül természetesen a Metal Gear Solid 4 fantasztikus, negyed órás gameplay prezentációja volt, de néhány még nem bejelentett címről is lehullott a lepel. Jön például a Metal Gear Online PlayStation 3-ra, amely tizenhat fős netes kűzdelmeket kínál majd a harmadik rész bővített kiadásában már megismert tálalásban, a PlayStation Portable tulajdonosok egy újabb digitális novellával, a Metal Gear Solid 2: Bande Dessinee-vel gazdagodnak, és mobiltelefonokra is érkezik egy új epizód, a Metal Gear Mobile, amely teljesen három dimenziós lesz.

Tovább folytatja végeláthatatlan sikerszériáját a Nintendo - derül ki a kiotói kompánia friss üzleti jelentéséből. A nagy N a 2007-es üzleti év első negyedévében nagyjából ötször akkora profitot termelt, mint az előző üzleti év hasonló időszakában, ami összesen több, mint 3 milliárd dollárnyi hasznot jelent erre a három hónapra. Emellett pontos adatokat kaptunk a cég két konzoljának eladásairól is: a Wii-ből megjelenése óta már több, mint 9 millió talált gazdára, míg a Nintendo DS esetében bő 47 millió szerepel ugyanebben a rublikában - mondani sem kell, elképesztő számok ezek.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Blizzard, és egyben napjaink legsikeresebb MMORPG-je, a World of Warcraft, nemrég ugyanis a 9 milliót is átlépte az aktív előfizetők száma. Az online szerepjáték közel három éve, 2004 végén került a boltokba, és azóta töretlen sikernek örvend, így közel sem elképzelhetetlen, hogy a jövőben sikerül majd áttörni a bővös tízmilliós határt - az újabb kiegészítő várható bejelentése minden esetre segíthet majd ebben.

A hét videója titulus kiosztásával túlságosan sokat nem kellett problémáznunk, hiszen a Resident Evil 5 frissen befutott, három perces trailere jött, látott és győzött. A Capcom játékának fejlesztéséből még jócskán van hátra, hiszen legjobb esetben is csupán 2008 végén fog a boltokba kerülni, ám amit láthattunk, az már így is rendkívül meggyőző: az ötödik rész egyértelműen a legjobban kinéző nextgen játékok közé tartozik, amire a fantasztikus animációk még egy lapáttal rá is tesznek - ha nem nézed meg az előzetest, magadra vess.

Persze volt még néhány említésre méltó dolog: megérkezett például a Lost videójáték első trailere, több, mint ötven képet közöltünk a Gran Turismo 5 "Prologue"-ról, de a PS3 exkluzív White Knight Story új kedvcsinálóját is erősen ajánljuk.

Úgy tűnik tehát, hogy az E3 után sem állt le túlságosan a hírtermés, ami mindenképpen örömteli - reméljük, hogy ez a jövőben is így marad majd.

Digimon Story: Time Stranger - a Nintendo Switch 2 változat

5 órája

Dimhaven – The Lost Source

21 órája
1

Welcome to Kowloon

1 napja
6

A Bethesda jövője, ZA/UM leépítés – ez történt pénteken

Továbbá: Assassin's Creed Black Flag Resynced, Virtua Fighter Crossroads, Gallipolli.

2 napja
8

PlayStation Game Catalog: a júliusi érkezők

Rise of the Ronin. Avatar: Frontiers of Pandora. Dying Light. Többek között ezek a játékok várják az előfizetőket az aktuális hónapban.

3 napja
2

Wolverine trailer és egy csokor megjelenési dátum – ez történt csütörtökön

Benne: Marvel's Wolverine, Wilderdark, Hot Wheels Infinite Rush, Final Fantasy Resonance, Marvel Tokon: Fighting Souls, Goblin Cleanup, Cozy Marbles, Hela: of Mice & Magic, Fatal Fury: City of the Wolves.

3 napja
2

Star Fox (2026)

4 napja
5

Jön a The Duskbloods zárt próbája – ez történt szerdán

Továbbá: Dispatch, Machine Party, Farming Camp, Jurassic World Evolution 2: Complete Edition.

4 napja
1

Beast of Reincarnation gyorstalpaló – ez történt kedden

Továbbá: Final Boss: The Video Game, The King Is Watching, Expeditions: Samurai, Castlevania: Belmont's Curse, Capy Castaway, The Dream of a Cockspur.

5 napja
7

Copa City - szervezzük a focit!

5 napja
2

Aerial_Knight újból lecsap (szó szerint) – ez történt hétfőn

Benne: Aerial_Knight's Mr. Freezy, Lunarium, MOUSE: P.I. for Hire, Octopath Traveler, Kingdom Hearts.

6 napja
2

Heti megjelenések | 2026 #29

6 napja
2

The Alters: Last Variable DLC

6 napja
6

Biomechanical Toy

8 napja
3

Hétzáró apróságok – ez történt pénteken

Benne: Assassin's Creed Black Flag Resynced, God of War Laufey, No Case Should Remain Unsolved.

9 napja
23

Deer & Boy

Egy aprócska francia csapat próbál maradandót alkotni a narratív központú cinematic platformerek között debütáló játékával. Segíthet ebben egy csodaszarvas? Tesztünkből kiderül!

2026.07.10.
3

Elbocsátások a Ubisoftnál – ez történt csütörtökön

Továbbá: Dragon Ball Xenoverse 3, Once Human, Fright Train, Palworld, Call of Duty: Black Ops 1 & 2.

2026.07.10.
20

Napi leépítés – ez történt szerdán

Benne: Obsidian Entertainment, Mortal Shell II, Twisted Tower, Verho - Curse of Faces, The Crew Motorfest.

2026.07.09.
12

Echoes of Aincrad

2026.07.08.
4

Assassin's Creed Black Flag Resynced

Az Assassin's Creed Black Flag Resynced minden idők egyik legnépszerűbb Assassin's Creedjének a felújítása, a patinás múlt jelentette teher azonban szerencsére nem nyomta agyon a fejlesztőket.

2026.07.08.
16