Heti Fókusz - ez történt a héten

dragCsető Zsolt2007.07.23. 10:00

Bár épp hogy csak túl vagyunk az év talán legfontosabb eseményén, az E3-on, kisebb-nagyobb meglepetésre mégis jutottak komolyabb történések az elmúlt hétre is, így nem is volt annyira könnyű eldönteni, hogy mi is kerüljön be heti hírösszefoglalónkba.

A hét legmeglepőbb történése egyértelműen Peter Moore nevéhez fűződött, kiderült ugyanis, hogy a Microsoft játékdivíziójának egyik vezetője otthagyja Redmond-ot, és az Electronic Arts-nál folytatja karrierjét. Moore a távozás miértjére azt válaszolta, hogy személyes okok állnak a háttérben, ám mélyebben nem kívánt belemenni a témába. Az úriembert ezt követően az EA Sports elnöki székében fedezhetjük majd fel, helyét pedig stílusosan az EA volt elnöke, Don Mattrick veszi majd át a Microsoft-nál.

A Silicon Knights a héten megelégelte az Epic Games tétlenkedését, így a fejlesztőcsapat annak rendje és módja szerint beperelte az Unreal Engine 3-at jegyző csapatot. A dolog mögött az áll, hogy a SK szerint az Epic direkt visszatartotta tőlük a motor fejlettebb változatát, és annak késői biztosítása miatt csúfosan leszerepeltek a 2006-os E3-on a jelenleg is készülő játékukkal, a Too Human-nel. A további fejlemények egyelőre még nem ismertek, az azonban biztos, hogy a SK már lemondott az Unreal Engine 3-ról, és inkább saját motor készítésébe kezdtek.

Érdekes fejlemény bukkant fel a héten a Wii-vel kapcsolatban, kiderült ugyanis, hogy a WiiConnect24 szolgáltatás komoly kárt tehet a konzolban. Ennek a lényege ugyebár az, hogy a konzol kikapcsolt (pontosabban készenléti) állapotban is képes az internethez kapcsolódni - különböző tartalmakat letöltve ezáltal - ilyenkor azonban a gép ventillátorai nem üzemelnek, aminek hatására a masina belseje igen komolyan felmelegszik, és a CPU akár végzetes károsodást is szenvedhet. A problémát nagy valószínűséggel egy szoftverfrissítéssel sikerül majd megoldani, ám addig is érdemes hanyagolni a szolgáltatást.

A héten fény derült arra, hogy készül a Far Cry második része, a folytatás azonban elég sok mindenben eltér majd az első epizódtól. A fejlesztést például nem a CryTek, hanem a Ubisoft egyik belső gárdája végzi majd, a sztori is teljesen független lesz az előzménytől, és a helyszín is más lesz: ezúttal Afrikában kell majd küldetéseket teljesítenünk. A játék nem pályákra lesz osztva, hanem egy hatalmas és teljesen nyitott bejárható területen mászkálhatunk majd, változatos környezettel, és kondíciónkra kiható természeti jelenségekkel. A második rész megjelenésére 2008 első felében lehet számítani.

A végén szokás szerint jöjjenek az említésre méltó videók és képek. A hét egyik leginkább említésre méltó darabja a Gran Turismo 5 "Prologue" második trailer-e volt, amely egy mozgalmas versenyt mutat be számunkra, de mindenképp érdemes vetni egy-egy gyors pillantást a Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction friss kedvcsinálójára, és a Resident Evil 5-ről érkezett új képekre is.

Őket gyűjtöttük össze tehát a hét terméséből, és ha összefoglalóink sora nem is, de az irreálisan nagy meleg remélhetőleg végre véget ér egy időre.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

Retrace the Light

8 órája
1

Gamer365 Karácsony 2025

Az ünnepekre várva elindítjuk a nagy év végi nyereményjáték-sorozatunkat, amiben idén is teljes verziós játékkódokat és csecsebecséket sorsolunk ki közöttetek.

11 órája
81

A Netflixhez kerülnek a Warner játékai – ez történt pénteken

Továbbá: Code Vein II, Monster Hunter Showcase, Silent Road, 2XKO, Postal: Bullet Paradise.

23 órája
3

Total Chaos - Jönnek a számból a lények

1 napja

PC Gaming Show: Most Wanted traileráradat– ez történt csütörtökön

Továbbá: Total War, Cast Outs, Replaced.

1 napja
26

Twinkleby

2 napja
1

Kínai istenmészárlás – ez történt szerdán

Benne: The God Slayer, Gran Turismo 7, 4PGP Four-Player Grand Prix, Postal: Bullet Paradise, Serpent's Gaze.

2 napja
2

The Berlin Apartment

3 napja
6

Pieces of the Past

3 napja
1

Váratlan visszatérések - ez történt kedden

Benne: Elden Ring Nightreign, Let It Die, Pumuckl and the Crown of the Pirate King, Helldivers, Splinter Cell, 11 bit studios.

3 napja
5

Arc Raiders

4 napja
31

Game Pass: a decemberi mozgolódás

Marvel Cosmic Invasion. Death Howl. ROUTINE. Többek között ezzel zárja az évet a Microsoft előfizetéses szolgáltatása.

4 napja
4

Megjelenések és tease-elgetések - ez történt hétfőn

Benne: Styx: Blades of Greed, Neon Giant, NeocoreGames, God of War, Cult of the Lamb, Bleach: Rebirth of Souls.

4 napja
7

Heti megjelenések

5 napja
17

Sacred 2 Remastered

A második rész már a maga idejében sem futott sima uton, a most megérkezett remastered pedig úgy tűnik pár kátyút befoltozott, párat viszont a nosztalgia kedvéért meghagyott. TESZT!

7 napja
3

De mi az a Control: Resonant? - ez történt pénteken

Továbbá: Helldivers 2, Layers of Fear: The Final Masterpiece Edition.

7 napja
3

Kirby Air Riders

8 napja
8

PlayStation Plus: a decemberi ötös

A szokásos három cím helyett öt játék zárja az évet a Sony előfizetéses rendszerének belépő szintjén. Nem is akármilyenek!

8 napja

Új tervek az AC Shadows-hoz - ez történt csütörtökön

Továbbá: Beyond Words, Bandai Namco Studios Singapore, Arknights: Endfield, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Viva Nobots, Sega Football Club Champions 2026.

8 napja
9

The Last Case of John Morley

9 napja
3