Végre valahára egy olyan Wii címet jelentettek be a napokban, ami inkább a hardcore játékosokhoz szól, mintsem a casual réteghez: a Dragon Blade: Wrath of Fire kőkemény akció-kaland, a műfajon belül pedig talán a remek God of War-hoz áll a legközelebb.
A játék egy sárkányok által uralt világban játszódik, amelyben főhősünk úgy dönt, hogy szembeszáll a gonosz teremtményekkel: a tűz ellen pedig stílszerűen mi is tüzet fogunk bevetni, méghozzá egy különleges kard segítségével, amelynek ereje abból ered, hogy egy sárkány lelke bújik meg benne. Ez a fegyver lesz a játék egyik központi eleme: a benne szunnyadó tűzokádó erejét kihasználva felperzselhetünk magunk körül mindent, de akár éles karmokká, vagy éppen szárnyakká is átalakulhat - egy szóval számos módon használhatjuk majd.
Az irányításhoz a Wii kontrollerének mindkét felét, tehát a Wiimote-ot és a Nuncsakut is használnunk kell majd, és a mozgásérzékelős funkciót kihasználva csalhatjuk majd elő a különféle támadásokat, amelyeknek a száma több százra tehető, ráadásul kedvünkre kombinálhatjuk is őket. A Dragon Blade külsejére egyébként egyáltalán nem lehet panasz, hiszen abszolút kiemelkedik a Wii jelenlegi kínálatából, és mindenképp látványosnak mondható. Az epikus kaland egyébként hat világon keresztül zajlik majd, amely során húsz különböző helyszínt járhatunk be - a készítők (a D3, ha már szóba kerültek) ilyen téren is komoly változatosságot ígérnek.
A Dragon Blade jelen állás szerint az ősz folyamán, méghozzá szeptemberben fog a boltokba kerülni. A rossz hír: nincsenek képek. A jó: van viszont egy fél perces, ingame jelenetekben dúskáló trailer, amit innen tölthettek le:
A türelmetlenek streamelhető formában is megtekinthetik az egyébként öt megát nyomó kedvcsinálót, erre tessék: