[Teszt] Far Cry 5 - Season Pass DLC-k

Far Cry 5 - Season Pass DLC-k

mcmackoGéczy Attila2018.09.23. 22:30

A Far Cry ötödik részével az Ubi új szinteket próbált belőni, nem csak az alapjáték minőségét tekintve, hanem a DLC tartalmi támogatások vonatkozásában is. A játékhoz olyan szezont tervezett a vállalat, amely a szépemlékű Vérsárkányos kiegészítő minőségét próbálja megtriplázni, mégpedig három különálló, hangulatában, és helyszíneiben is elkülönülő mini Far Cry epizódként. Ez az okoskodás kifejezetten jól sikerült az Ubinak, mert ha valaki a tavaszt végiglövöldözte Montanában, a nyár érkeztével hasonló lelkesedéssel vethette bele magát a három hangulatilag teljesen elkülönülő, mégis teljes mértékben Far Cry-szerű történetbe. Némi agyalás után az is egyértelművé válik, hogy ezek a tartalmak bizony koncepciós próbaként kezdhették meg útjukat, feltételezve, hogy az Ubi komolyan gondolkodik a franchise jövőbeli megoldásain. A mostani eresztések közül van, amelyik simán elvinne egy teljes játékot is a hátán, de van olyan is, amiből bizony egy óra játékidőt is soknak érezhet az ember.

Nesh kollégával közösen néztünk rá ezekre a kiegészítőkre, melyek közül az első a Hours of Darkness címet viseli.

No, nem lett volna túl jó vége a DLC mustrának abban az esetben, ha a Season Pass végig olyan színvonalat képvisel, mint a vietnámi katona történetét feldolgozó első epizód. A sűrű dzsungelbe pottyant katonának az életéért kell küzdenie, egészen pontosan el kell magát verekednie a kiutat jelentő Firebase lokációig. Ezzel nem is lenne nagy probléma, de ugye a dzsungel sötét, a vietkongok pedig minden zugba bevették magukat, és a környéken lezuhant bajtársainkat is alaposan elintézték. A menekülés közben tehát gerillabázisokat kell felszámolnunk (legyen szó felszíni plántációról, vagy barlangos rejtekhelyekről), foglyul ejtett harcostársakat kell kiszabadítanunk, és túl kell élnünk minden áron. A szokásos Far Cry mechanikák eléggé vissza lettek fogva ebben a kiegészítőben, cserébe lopakodást és atmoszférát szerettek volna nekünk a fejlesztők becsempészni a képletbe, de ezzel csak két bajunk adódhat. Egyrészről a lopakodás egész egyszerűen nem élvezetes, a fojtogató atmoszféra pedig baromi egysíkúvá válik. Hiába a több órányi tennivaló, az ember inkább fogja magát és elindul a kimenekítési pozícióig. A háttér ugyanis önismétlő, olykor szinte csúnyának is nevezhető. A lopakodás és a főhős katona mivoltából adódó speciális lehetőségek (pl. légicsapás kérése) pedig túl gyorsan kifulladnak ahhoz, hogy jó szájízzel maradjunk rajta a Sötétség Óráin. Eleget mondok azzal, hogy ez az epizód szinte állandó jelleggel a Shellshock második részét is megidézte a tesztelő fejében? Na, ugorjunk!

A Lost on Mars ezzel szemben teljes minőségi előrelépést hoz, sőt, azzal sem túlzunk, hogy az idei év egyik legjobb kiegészítőjét köszönthetjük a szerény személyében. A játék egyszerre ötvözi a Starship Troopers és a Tremors bogárinvázióját a Redneck Rampage humorával és sok olyan geek utalással, ami simán felér a Blood Dragon szintjéig. Az FC-mechanikák is ügyes csavart kapnak. A marsi terepen vissza kell állítanunk néhány helység elektronikai rendszerét, máskor a főhősünk legjobb cimborájának a testrészeit (!) keresgéljük, időközben pedig szelvényezett királynőkre vadászunk. A térkép különösen jó felépített, és nagyon látványos is. Xbox One X-en (és persze megfelelő HDR-es 4K kijelzőn) a sziklás vidék látványa döbbenetes ,a fémes építmények pedig ridegen törik meg a vörös kőtengert. A Lost on Mars rengeteg olyan finomságot vezet be, ami saját lábán is lazán megállna. A jetpack-es közlekedés például remek dinamikával bír, de ott vannak a vertikális ugrabugrát igénylő tornyok, vagy a fészkekkel összenőtt földi építmények. A fegyverjáték is eltér a szokásostól, nem beszélve az ufók által elrabolt tehenekről és csirkékről, akiknek szintén különleges szerepük lesz (mondom én, hogy Redneck Rampage!) Összegezve, egy általánosságban kiemelkedő minőségű DLC a Lost on Mars, amelyet minden Far Cry 5 játékosnak ki kell próbálni! Nesh tesó, tiéd a szó!

A Dead Living Zombies egy nagy kampány helyett 7 kisebbet ígér. Egészen pontosan hét, egymástól teljesen független "filmet," hiszen a harmadik DLC-ben a népszerű zombis témát rángatják elő a Ubisoftnál, méghozzá mindezt úgy, hogy a műfajba tartozó mozik ismerős és valamennyire klisés helyszíneit és fordulatait vonultatják fel. A harmadik kiegészítő érdekessége, hogy egyedül és másodmagunkkal is végiglövöldözhetjük a pályáit, valamint az egyes mozik teljesítése után az adott szintek megnyílnak egy második, Score Attack módra is, ahol a névből könnyen kikövetkeztethető módon, minél több pontot kell összeharácsolnunk, amíg az élőhalott hordákat ritkítjuk. A 7 küldetés meglehetősen rövid, még ha itt-ott le is állunk a végtelenül özönlő hullákra puttyogtatni, akkor sem tart tovább 10-20 percnél egy misszió. Ebből pedig könnyen kikövetkeztethető, hogy ha csak nem akarunk tényleg a pontgyűjtögetősdiben minél jobbak lenni, akkor meglehetősen hamar lezavarhatjuk a tartalmat. A téma miatt egyhangúságot (vagyis hogy halomra lövünk zombikat), azzal próbálják meg feldobni, hogy az egyes küldetések mintegy forgatásnak vagy forgatókönyv bemutatásnak felelnek meg, így a folyamatos narráció közepette alakul át körülöttünk a helyszín vagy keveredünk különböző szituációkba. Vannak érdekes megoldásai a Livind Dead Zombies-nak és néhol még vicces is tud lenni, azonban akinek nincs ingere arra, hogy sokadik alkalommal vadásszon az agyfalókra, az nyugodtan kihagyhatja, mivel ez a DLC inkább a páros pontvadászatnak szólt, mint az egyéni túlélésnek. Mackótestvér, vissza hozzád a mikrofont!

Több mint a szokásos porció, minőségét tekintve viszont hullámzóbb, mint amit az ambíciói alapján elvártunk tőle. A Far Cry 5 szezonbérletét a sorozat rajongóinak mindenképp érdemes beszerezni, már csak azért is, mert a koncepcionális ötletek mindenképp izgalmasak és nagyot tudnak csavarni az alaposan szétjátszott Far Cry formulán. Az egyes epizódok közül viszont csak a marsi küldetés az, amely igazán kiemelkedik a többi közül, így azt neveznénk kötelező karikának - a többi puhatolózás olyan irányba, ahová nem feltétlenül kell a sorozatnak ellátogatni.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

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
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Új projektek a Lariannál, bemutatkozott a Kingdom Come: Deliverance II - ez történt csütörtökön

Továbbá: F1 24, Fabledom, Darkest Dungeon II, V Rising, Human Fall Flat 2, Cozy Caravan, Remnant 2.

21 órája
2

Lovagregény újratöltve: bejelentették a Kingdom Come: Deliverance 2-t

Mi már egy hete tudjuk, de csak most szabad róla beszélni. A Plaion és a Warhorse Studios párosa bejelentette a sikeres lovagregényük folytatását, a Kingdom Come: Deliverance II-t.

1 napja
1

Botany Manor

Egyedül sétálgatni egy viktoriánus kori udvarházban, feljegyzéseket olvasgatni és virágokat növeszteni? Izgalmasabb, mint hinnéd! Tesztlaborba vittük a Botany Manort.

1 napja
2

Baldur's Gate fejlesztővadászat, Ghost of Tsushima gépigény – ez történt szerdán

Továbbá: Sea of Thieves, Potionomics, Crow Country, Mullet Mad Jack, Dementium: The Ward.

1 napja
3

Sok jó indie 20 percben is elfér - Nintendo Indie World Showcase összefoglaló

A kis címek is tudnak izgalmasak lenni: a Nintendo legújabb indie-specifikus adásában láttunk is jó néhányat - nem csak Switch-re! Összegyűjtöttük nektek a látottakat.

2 napja
6

Children of the Sun

A Devolver Digital továbbra is remek érzékkel karolja fel az ígéretes, egyedi, kreatív projekteket. René Rother debütáló alkotása sem lóg ki a texasi kiadó portfoliójából. Na de miért érdemes odafigyelni rá? TESZT!

2 napja
1

Műsoron az indie-k, folytatódnak a leépítések – ez történt kedden

Benne: Nintendo Indie World Showcase beharangozó, Take-Two és Kwalee leépítés, Rolling Hills bejelentés, Capes és Athenian Rhapsody megjelenési dátumok.

2 napja
4

Game Pass: mozgolódás április második felében

A hónap második fele talán elsőre csendesebbnek tűnik a megszokottnál, de még így is számos izgalmas premier címet találhatunk a listában.

3 napja
1

A Nintendo kihagyja a Gamescomot, Keanu Reeves lesz Shadow hangja – ez történt hétfőn

Továbbá: No Rest for the Wicked, One Piece Odyssey: Deluxe Edition, Sand Land, Telebbit, Horrific Xanatorium.

3 napja
17

Ereban: Shadow Legacy – Árnyakkal sunnyogó

A sunnyogást az árnyakba olvadással keverő koncepciójával az Ereban már korán felhívta magára a figyelmet. A játékot a régi idők nagy lopakodós címei iránt érzett határtalan tisztelet hívta életre. De ebből vajon mennyit sikerült átemelni és jól értelmezni? Teszt!

4 napja

EDGE #397 pontszámok

Dragon's Dogma 2. Rise of the Ronin. Alone in the Dark. Princess Peach: Showtime! Izgalmas címek. Rendkívül vegyes pontozás.

4 napja
21

Heti megjelenések

4 napja
2

Stellar Blade fejlesztői napló, Final Fantasy VII Remake harmadik rész morzsák- ez történt pénteken

Továbbá: Sea of Thieves, Palworld, GTA+, The Rogue Prince of Persia, Crash Bandicoot 4: It's About Time.

6 napja
14

Drágul az EA Play, jön az új Remnant 2 DLC - ez történt csütörtökön

Továbbá: Fallout 4, WRATH: Aeon of Ruin, Beyond the Ice Palace II, Nanuka: Secret of the Shattering Moon, Heading Out, Ascendant Studios, Warhorse Studios.

7 napja
8

PlayStation Game Catalog: az áprilisi felhozatal

Tales of Kenzera: ZAU. DAVE THE DIVER. Animal Well. Indie premier dömping az előfizetéses szolgáltatás kínálatában!

8 napja

A The Triple-i Initiative-en túl – ez történt szerdán

Benne: Dead Space, The Bridge Curse 2: The Extrication, Let Bions Be Bygones, Super Monkey Ball Banana Rumble, Reigns: Beyond.

8 napja
2

Ilyen volt a The Triple-i Initiative

45 perc, majdnem ugyanennyi játék. Összefoglaljuk a lényeget.

9 napja
6

Hungame.Blog: TOP 50 magyar játék és interjúsorozat

A Hungame.blog alkotói folyamatosan próbálják a hazai játékfejlesztés történelmét és különböző aspektusait érdekes-színes formában tálalni a nagyközönség számára. Toplisták, interjúk, mutatjuk a tutit!

9 napja
6

Final Fantasy progmetál koncert: MondoConra jön a Chocobo Band

Remek hírt hozott a tavaszi szél, meg a MondoCon szervezőcsapata, akik a Final Fantasy zenei felhozatalát a progresszív metál stílusában fogják nektek asztalra teríteni a Chocobo Band segítségével.

9 napja

Augusztusban jön a Star Wars Outlaws, bővül a Mortal Kombat 1 – ez történt kedden

Továbbá: Dredge filmadaptáció, Battlefield, 63 Days, Blizzard x NetEase, Runa, Amber Isle, Echoes of Elysium, Tales from Candleforth, Dicefolk, Hidden Grove, Prince of Persia: The Sands of Time Remake.

9 napja
9

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj4iLCJpbWFnZXMiOlsiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvcGF0cmVvbi1tcHUucG5nIl0sInVybCI6Imh0dHBzOlwvXC93d3cuZ2FtZXIzNjUuaHVcL2FydGljbGVcL3BhdHJlb24iLCJwYXRoIjoiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvIiwiaWQiOjM2fQ==