[Teszt] The Seven Deadly Sins: Knights of Britannia

The Seven Deadly Sins: Knights of Britannia

ne5hVáradi Dániel2018.02.09. 10:00

A Namco palettájának már egy jó ideje szerves részét képezik a különböző feldolgozások, a cég pedig manapság már a kevésbé népszerű vagy ismert címeket is hadrendbe állítja. Így történhetett, hogy jelen tesztünk alanya, a Seven Deadly Sins is megkapta a maga adaptációját, mely nem éppen annyira mainstream, mint a Naruto vagy a Dragon Ball.

Érezték a készítők is, a NatsumeAtari csapata ugyanis megpróbálta némiképp kiemelni a szürke középszerűségből a művét, hiszen nem csak egy sokadik verekedős címet hoztak tető alá, de mindezt megfejelték egy leegyszerűsített kalandjáték móddal is.

A játék története többé-kevésbé hűen követi a manga eseményeit, néhol azonban behoz néhány töltelék küldetést. Küldetés alatt pedig természetesen harcra tessék gondolni. A metódus meglehetősen egyszerű, feladatunk, hogy a Boar Hat segítségével végigjárjuk Britannia erősen korlátozottan beutazható térképet, a megfelelő helyszíneken pedig tábort verni, majd másokat elverni, hogy az így szerzett információknak köszönhetően újabb fő- és mellékes bunyók váljanak elérhetővé. Értelemszerűen a fő tevékenységek a sztori végigkövetéséhez szükségesek, míg a mellékes tennivalók során pontokat és tárgyakat szerezhetünk, melyek a különböző fejlesztésekhez szükségesek.

Ha már a fejlesztéseket szóba hoztam, ez az egyik érdekes pontja a játéknak. Ami miatt pedig érdekes az az, hogy a mellékküldetések teljesítésével kapunk különféle tárgyakat, melyek a négyirányú, de alapvetően körkörös skillfán egy-egy új képességet nyitnak meg. Ezek között találunk különféle passzív bónuszokat, úgy mint több élet és hasonlók, de akadnak olyanok is, ami a térképen való gyorsabb közlekedést segíti. A megnyitott új módosítókból pedig 3+1-es loadoutokat állíthatunk be a karaktereknél, megpróbálva leginkább kiegyensúlyozni vagy épp ellenkezőleg, a lehető legszélsőségesebb irányba elvinni a támadásaikat.

Mivel a Seven Deadly Sins első sorban verekedős játék, ezért nem különösebben meghökkentő módon a harcoké a főszerep benne. Ezekből rögtön három fajtát kapunk. Vannak a klasszikus 1v1 meccsek, melyeknél néha találkozunk handicapes felállással is, ilyenkor vagy a mi, vagy az ellenfél csapatában lesz plusz 1 fő. Aztán másodikként szerepelnek az arénaharcok, ahol meghatározott számú mobot kell a rendelkezésre álló idő alatt elpáholni. Végül pedig a gyűjtögetés, ahol az irányított karakter nem tud harcolni, csak a vele tartó segítőt tudjuk úgy terelni, hogy a minket fenyegető ellenfelek felé navigáljuk.

Természetesen van nekünk egy harcrendszerünk is, aminél a leginkább jóindulatú jelző a fapados lenne. A Seven Deadly Sins nem éppen a másodpercre pontos kombókról és gyors támadásokról szól, sokkal inkább a Naruto játékokra jellemző, némileg egyszerűsített összecsapásokról. Van 3 eltérő alaptámadás, amik mellé szintén 3 speciális mozdulat is társul, valamint kötelező kellékként van jelen minden karakternél egy-egy mindent elsöprő, végső csapás. Ez leírva elégnek is hangzana, a valóságban azonban nem fog másból állni a teendőnk, minthogy megtaláljuk a leghasznosabb támadást és azt ismételgessük orrvérzésig, ha pedig idő közben feltölt a speciális méterünk, elsüssük a húdenagyonerős aduászt. Emellé társul sajnos az utóbbi években ilyen műfajú játékban látott legrosszabb kamerakezelés, kiegészítve itt-ott a legnagyobb jóindulattal is pocséknak nevezhető pályákkal. Valamint ki kell térnem a harcok legnagyobb hátulütőjére: az értékelési rendszerre. Távol-keleti játékhoz híven itt is minden meccsünk után értékel minket a program, ennek metódusa azonban végig szürke zóna maradt számomra. Sérülés nélkül, pikk-pakk kiütöm az ellenfelet, a végeredmény B, komoly taktikázással éppen hogy túlélem a meccset, amire egy kövér S-sel jutalmaz. Vagy éppen fordítva. Ember legyen a talpán, aki kitalálja, milyen szisztéma alapján is dobálja nekünk a különböző értékeket az egyes meccsek végén.

Nem meglepő módon a történetben való előrehaladás során folyamatosan nyitjuk meg az újabb karaktereket és pályákat, előbbieket nem pusztán az egymás elleni bunyók alatt használhatjuk, hanem bizonyos mellékküldetéseken is alakíthatunk belőlük dinamikus duókat. Utóbbiak pedig természetesen az online és offline párharcok során lesznek választható helyszínek. Itt pedig vissza kell kanyarodnom a sztorira, ugyanis dacára annak, hogy egy kész alapot dolgoz fel, mégis néhol rendkívül elnagyoltan teszi. Nélkülöz bármiféle átvezetőt, csak a harcok előtt és után kapunk néhány rövidebb videót, valamint az események között is kicsit csapongva ugrál, így aki nincs tisztán a pontos történésekkel, könnyen kapkodhatja a fejét, hogy most ki-mit-hogyan.

Szintén némiképp negatívumként van jelen a grafika is, mely ugyan erősen cell-shaded dizájnú, még ezzel együtt is a gyengébb kivitelezésbe tartozik. A karakterek majdhogynem faarcúak, normális mimikára és lipsync-re teljesen felesleges számítani, ráadásul az egész nem is egy, de rögtön két generációval hat régebbinek. Ezt némileg ellensúlyozandó, legalább a szinkronszínészeknél sikerült a teljes stábot leszerződtetni, így legalább ismerős orgánumok szólaltatják meg a szereplőket.

A The Seven Deadly Sins: Knights of Britannia legnagyobb gyengesége, hogy nem csak adaptációként, de verekedős játékként is elhasal, így sem a sorozat rajongóinak, sem a műfaj kedvelőinek nem lehet nyugodt szívvel ajánlani. Az abszolút fanatikusok talán el tudják nézni a hibáit, mindenki más azonban könnyűszerrel továbbléphet fölötte, főleg ha olyan játékkal állítja párhuzamba, mint a szintén nemrég megjelent Dragon Ball FighterZ. Érthető, hogy a Namco szélesíteni szeretné a repertoárját, de azért nem ártana szem előtt tartaniuk, hogy ugyan a Naruto játékok sem találták fel a spanyolviaszt, a CyberConnect2 játékai azért egy stabil minőséget legalább képviselni tudtak.

Ha tetszett a cikk, és megteheted, akkor támogass minket patreonon!

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
eyJodG1sIjoiPGlmcmFtZSBmcmFtZUJvcmRlcj0wIHNyYz1cImh0dHBzOlwvXC94Ym94MzY1Lmh1XC9iYW5uZXJcIiB3aWR0aD1cIjMwMFwiIGhlaWdodD1cIjIwMFwiPjxcL2lmcmFtZT5cbiIsImltYWdlcyI6W10sInVybCI6IiIsInBhdGgiOiJcL35mc1wvYmFubmVyXC8wMFwvMDBcLzB5XC8iLCJpZCI6MzR9

Feltámad az Infogrames, Metaphor: ReFantazio megjelenés - ez történt kedden

Továbbá: Stellar Blade, Destiny 2, Morbid: The Lords of Ire, Remnant 2, 2XKO, Indika, Karma: The Dark World.

5 órája
7

Meghasad az Embracer, új Gyűrűk Ura játék - ez történt hétfőn

Továbbá: Starlight Games, Tales of the Shire, Star Wars Jedi: Survivor, ID@Xbox Digital Showcase, PowerWash Simulator, The Whims of the Gods.

1 napja
13

Heti megjelenések

2 napja
3

The Smurfs 2 - The Prisoner of the Green Stone - Hupizöld Törpikék

A Microids tavaly év végi felhozatala igen kellemesen alakult, sajnos nem is volt időnk minden fontosabb címükre ránézni. Most a tavaszi üresjáratot kihasználva vissaztérünk a Hupikék Törpikékhez!

2 napja

Anomaly Collapse

Teszteltük a legújabb roguelite próbálkozást, ami ezúttal az egy dimenziós csataterekből próbálja kihozni a maximumot - és mindezt nem is akárhogyan teszi.

3 napja
1

Eiyuden Chronicle folytatás, Prison Architect 2 csúszás - ez történt pénteken

Továbbá: Kena: Bridge of Spirits, Sclash, Biped 2, Unending Dawn.

4 napja
3

Új projektek a Lariannál, bemutatkozott a Kingdom Come: Deliverance II - ez történt csütörtökön

Továbbá: F1 24, Fabledom, Darkest Dungeon II, V Rising, Human Fall Flat 2, Cozy Caravan, Remnant 2.

5 napja
2

Lovagregény újratöltve: bejelentették a Kingdom Come: Deliverance 2-t

Mi már egy hete tudjuk, de csak most szabad róla beszélni. A Plaion és a Warhorse Studios párosa bejelentette a sikeres lovagregényük folytatását, a Kingdom Come: Deliverance II-t.

5 napja
1

Botany Manor

Egyedül sétálgatni egy viktoriánus kori udvarházban, feljegyzéseket olvasgatni és virágokat növeszteni? Izgalmasabb, mint hinnéd! Tesztlaborba vittük a Botany Manort.

5 napja
6

Baldur's Gate fejlesztővadászat, Ghost of Tsushima gépigény – ez történt szerdán

Továbbá: Sea of Thieves, Potionomics, Crow Country, Mullet Mad Jack, Dementium: The Ward.

6 napja
3

Sok jó indie 20 percben is elfér - Nintendo Indie World Showcase összefoglaló

A kis címek is tudnak izgalmasak lenni: a Nintendo legújabb indie-specifikus adásában láttunk is jó néhányat - nem csak Switch-re! Összegyűjtöttük nektek a látottakat.

6 napja
6

Children of the Sun

A Devolver Digital továbbra is remek érzékkel karolja fel az ígéretes, egyedi, kreatív projekteket. René Rother debütáló alkotása sem lóg ki a texasi kiadó portfoliójából. Na de miért érdemes odafigyelni rá? TESZT!

6 napja
1

Műsoron az indie-k, folytatódnak a leépítések – ez történt kedden

Benne: Nintendo Indie World Showcase beharangozó, Take-Two és Kwalee leépítés, Rolling Hills bejelentés, Capes és Athenian Rhapsody megjelenési dátumok.

7 napja
4

Game Pass: mozgolódás április második felében

A hónap második fele talán elsőre csendesebbnek tűnik a megszokottnál, de még így is számos izgalmas premier címet találhatunk a listában.

7 napja
1

A Nintendo kihagyja a Gamescomot, Keanu Reeves lesz Shadow hangja – ez történt hétfőn

Továbbá: No Rest for the Wicked, One Piece Odyssey: Deluxe Edition, Sand Land, Telebbit, Horrific Xanatorium.

8 napja
17

Ereban: Shadow Legacy – Árnyakkal sunnyogó

A sunnyogást az árnyakba olvadással keverő koncepciójával az Ereban már korán felhívta magára a figyelmet. A játékot a régi idők nagy lopakodós címei iránt érzett határtalan tisztelet hívta életre. De ebből vajon mennyit sikerült átemelni és jól értelmezni? Teszt!

9 napja

EDGE #397 pontszámok

Dragon's Dogma 2. Rise of the Ronin. Alone in the Dark. Princess Peach: Showtime! Izgalmas címek. Rendkívül vegyes pontozás.

9 napja
21

Heti megjelenések

9 napja
2

Stellar Blade fejlesztői napló, Final Fantasy VII Remake harmadik rész morzsák- ez történt pénteken

Továbbá: Sea of Thieves, Palworld, GTA+, The Rogue Prince of Persia, Crash Bandicoot 4: It's About Time.

2024.04.13.
14

Drágul az EA Play, jön az új Remnant 2 DLC - ez történt csütörtökön

Továbbá: Fallout 4, WRATH: Aeon of Ruin, Beyond the Ice Palace II, Nanuka: Secret of the Shattering Moon, Heading Out, Ascendant Studios, Warhorse Studios.

2024.04.12.
8

eyJodG1sIjoiPGRpdiBjbGFzcz1cIi0tbXB1LXt7aWR9fVwiPlxuPGEgaHJlZj1cInt7dXJsfX1cIiB0YXJnZXQ9XCJfYmxhbmtcIj5cblx0PGltZyBjbGFzcz1cImJpZ1wiIHNyYz1cInt7cGF0aH19cGF0cmVvbi1tcHUucG5nXCIgc3R5bGU9XCJ3aWR0aDozMDBweFwiPlxuPFwvYT5cbjxcL2Rpdj4iLCJpbWFnZXMiOlsiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvcGF0cmVvbi1tcHUucG5nIl0sInVybCI6Imh0dHBzOlwvXC93d3cuZ2FtZXIzNjUuaHVcL2FydGljbGVcL3BhdHJlb24iLCJwYXRoIjoiXC9+ZnNcL2Jhbm5lclwvMDBcLzAwXC8xMFwvIiwiaWQiOjM2fQ==