[11] Cash Bacsi (offline)

Humoros - Jóképû - Reménytelen

Õ egy 39 éves fiú és itt lakik: Budapest / Budapest

3325 napja regisztrált felhasználó, ez idõ alatt 16781 kreditet gyûjtött

2017 január
16:13 Galaxy on Fire 3: Manticore - Teszt (iOS)

Az év elsõ játéka egy igazi nagyágyú.
Bevallom egy picit szégyellem magam miatta, de még sose hallottam a Galaxy on Fire sorozatról pedig az elsõ rész 2006-ban jelent meg, a második rész olyan nagy siker lett hogy számtalan kiegészítõvel még egy HD kiadással is elõrukkoltak. Majd 2013-ban kisebb nagyobb sikerrel kipróbálták magukat az MMO stratégiázás irányában is az Alliances-zel. Nagy várakozás elõzte meg a rajongók táborában, talán éppen ezért lehetséges hogy sokan voltak akik csalódtak benne, de nekünk akik elõször találkoztunk ezzel a címmel letaglózó lesz az élmény. A Manticore célja az volt hogy egy kicsit megrefolrmálja a sorozatot, egyszerûbbé és élvezhetõbbé téve az eddigiekhez képest, úgymond mobilbaráttá tegye. Lássuk akkor hát azt a barna macit!

Kezdjük rögtön az egyértelmû dolgokkal; a játék grafikája egészen elképesztõ, ha ezek után betesszük az elsõ részt – könnyen lehet hogy ki fogja írni a játék hogy a készülékünk túl erõs ehhez a játékhoz – nem fogunk hinni a szemünknek mennyit fejlõdött a technika egy dekád alatt. Konkrétan bele lehet vakulni olyan káprázatosan szép, kidolgozott és tû éles a játék, mindehhez párosul a vérbeli profimunkáról tanuskodó dallamos, vérpezsdítõ, megúnhatatlan muzsika és végre a sokak által kritizált szinkronszínészek is olyan minõséget képviselnek amilyet egy ilyen játék megérdemel. Az irányítás kézreálló, kényelmes és ha mindez nem lenne elég még minimálisan személyreszabható is.

A Galaxy on Fire 3 Manticore visszatért az alapokhoz, ami leginkább egy ûrszimulátorhoz hasonlítható, a valóságnál kicsikét engedékenyebb fizikával. Például ha nekiszáguldunk valami épületnek vagy meteoritnak, nem fogunk darabokra robbanni – ami a valóság lenne ugye – hanem szépen lepattanunk róla mint egy gumilabda. Persze azt is mondhatnánk hogy olyan erõs a védõpajzsunk hogy nem engedi meg a halálos ütközést, de sajnos akkor is lepattanunk ha éppen elfogyott az energiánk. De ettõl tulajdonképpen csak élvezhetõbb és játszhatóbb lett a cím, ne aggódjunk túl sokat emiatt. Engem egyébként a játékmenet a sokak által valószínüleg ismeretlen Wing Commander sorozatra emlékeztetett, lehet ezért is fogot meg szinte azonnal.

Történetét tekintve a harmadik rész szakított az eddigi vonallal és protagonistával, fõszereplõink most a Manticore zsoldoshajó lesz, annak legénysége és legfõképpen egy újonc pilota – õk lennénk mi – és az õ története. A galaxis politikusai egy helyre gyûltek, hogy a világbékérõl tárgyaljanak, amikor valami rettenetes terrorcselekmény történt. Gigászi robbanás szakította meg a végtelen csendet, amiben csaknem mindenki odaveszett, a látvány döbbenetes, romok és roncsok mindenhol, közlekedni is alig lehet ebben a káoszban, a halál szinte tapintható, akkora lett a pusztítás. A Manticore pilótáinak nagy része odaveszett, mi egy szerencsés véletlennek köszönhetõen életben maradtunk és a kapitánnyal együtt eldöntöttük hogy utánajárunk az eseménynek, aminek már nevet is adtak; The Shattering avagy a Megsemmisítés …

A sorozat rajongói valószínüleg azért voltak egy kicsit csalódottak, mert az eddigiekhez képest a játék nagyon leegyszerûsödött, letisztult, jóval kevesebb a tennivaló mint amihez eddig hozzászokhattak. Ez valahol igaz is, mert tulajdonképpen csak három dolog lesz amit csinálni tudunk, az elsõ és legfontosabb feladatunk, hogy körbejárjuk a galaxist olyan bûnözõk után kutatva akik közelebb juttathatnak minket a Shattering felelõseihez. A feladatunk az lesz, hogy az apróbb halakat elkapva minél több információt találjunk a Bossok gyengeségeirõl, erõsségeirõl és arról hogy milyen trükkjeik vannak, milyen fegyverrel érdemes ellenük menni. Közben folyamatosan fejlesztjük a hajónkat, fegyvereinket, egyre erõsebb és hatékonyabb hajók és fegyverek tervrajzait megszerezve. Mindeközben jön a képbe a második feladatunk ami igazából nem kötelezõ, de erõsen javallot tevékenység tud lenni. Ez a különbözõ szektoroknak a felkutatása szállítmány láda és információ után. Erre kapni fogunk egy ultracuki kis szondát, aki hangokkal és fényekkel fog nekünk jelezni, ha a közelben van valami. A piros fény fogja jelenteni hogy rossz az irány, a sárga azt jelenti hogy jó irányba haladunk, a zöld pedig azt hogy közel a cél, ha elérünk egy bizonyos távolságba akkor meg odarepül hozzá és egy fénycsóvával fogja mutatni hogy hol van a keresnivaló. Egy-egy szektor kipucolásával elég sok pénzre és ultra ritka Maan-Tiq fizetõeszközre találhatunk, illetve néha az is elõfordulhat hogy kapunk egy új hajót. A gyorsabb fejlõdés érdekében tehát érdemes ezzel is foglalkozni, kevésbé izgalmas dolog, de megvan a maga bája, illetve nem árt készenlétben lenni keresgélés közben mert nem mindig csöndben és békességben zajlik a dolog, néha vannak forgalmasabb szektorok is. A harmadik tevékenység pedig a mellékküldetések kipipálása lesz, amik eléggé ritkán jelennek meg, rövid ideig elérhetõk és igaz a jutalom értük eléggé csekély, de a fejlõdéshez ezek is kelleni fognak, arról nem is beszélve hogy meglehetõsen változatosak, éppen ezért egy kis szint visznek a játékélménybe.

Mert a játék egy idõ után bizony eljut egy olyan pontra amikor már jóval lassabban megy a fejlõdés, a bossok és minibossok legyõzéséhez meg kell a megfelelõ erõ ugye – ami pontban jelentkezik egyébként – ha ezt nem érjük el, neki se mehetünk ellenfeleinknek. A Manticore egyébként Freemium játék, de mint olyan kiválóan játszható ráköltés nélkül is, ez a legminõségibb F2P játékok ismerve. Akárcsak a Supercell címeknél itt se kötelezõ költeni a játékra, igaz ha megtesszük jóval gyorsabban lehet haladni, mindenki eldöntheti maga hogy mi a fontos, mik a prioritások, mi most nem költöttünk a játékra és egy hét alatt majdnem kivégeztük az elsõ fejezetet. Családos emberként én ráérek, nem sietek sehova és nagyon örülök annak, hogy gyönyörûen lehet haladni enélkül is.

Majdnem elfelejtettem megemlíteni, hogy a fõ küldetéseket sose fogjuk egyedül csinálni, mert ahogyan a játék is mondja „egy pilóta egyedül halott pilóta”. A progi mindig ki fog sorsolni mellénk az erõnkhöz nagyjából megfelelõ szinten lévõ szárnysegédeket, szám szerint kettõt, ha pedig vannak Facebook barátaink akiket el sikerül csábítanunk, akár velük is nekimehetünk egy-egy csatának. Mondanom sem kell ez mekkora móka, olyan élvezeti faktor ami semmihez sem fogható, szóval bátran ajánlom a kipróbálását, tinik elõnyben, ki ne hagyjátok!

A Galaxy on Fire harmadik részére érdemes volt ennyit várni. A sorozat rajongói talán kicsit csalódottak lesznek itt ott a játékmenet miatt és részben igazuk is lesz, hiszen eléggé repetitívvé tud válni sajnos. De minden más dologban olyan magas színvonalat képvisel ami miatt egy igazi must have anyag, legyél fiú vagy lány, kicsi vagy nagy, öreg vagy fiatal ki kell próbálnod!

9/10
0 komment

Cash Bacsi
The watching machine, who became a father | Brassballs Jr. | A Guardian of light
Ezeken a platformokon játszom
Xbox
Xbox 360
Playstation3
Playstation Portable
PC
Xbox One
Mobil
Kedvenc játék-mûfajaim
Akció, Akció/Kaland, Kaland, Kártya, FPS, Online FPS, Zene, Puzzle, Szerepjáték, Stratégia, Taktikai
Hobbijaim, szabadidõmben ezt teszem
Játék otthon, Játék mindenhol, Kártyajáték, Játék interneten, Társasjáték, Játék zsebkonzolon, Szerepjáték, Passziánsz / aknakeresõ, Zene (játszom), DVD, Magazinok, újságok, Fotózás, Zene (hallgatom), Könyvek, TV, Írás, Mozi , Anime, Színház, Csajozás / Pasizás, Bulizás, Barátok, Billiárd, Nyilvános megszégyenülés, Email, Letöltés, Esõben sétálás, Cserepadon ülés, Hóember építés, Északi sarki expedíció, Bicikli, Ping-pong, Görnyedt ülés, Body buiding
Barátok, ismerõsök
zaz
(offline)
Ördög
(offline)
olcsi
(offline)
Hazuki
(offline)
Daniel San
(offline)
Oli G.
(offline)
Hwopapa
(offline)
Fantomas
(offline)
Kriszti196
(offline)
Attila6
(offline)
Vuxy
(offline)
Rewmac
(offline)
DanTes
(offline)
musiz
(offline)
Iceakos
(offline)
tjames
(offline)
laja x
(offline)
kafaszofa
(offline)
SliDe
(offline)
Apophis
(offline)
river
(offline)
At-tek
(offline)
Cayman HUN
(offline)
KrAtos007
(offline)
tsz
(offline)
Arpy300
(offline)
MistaPriest
(offline)
Ronyo
(offline)
okornyalbaro
(offline)
K2 The Highest
(offline)
Dirty Nate
(offline)
reptile
(offline)
p3ti
(offline)
XBOX Live